Wsparcie w bólu i emocjach



Ból u dziecka, a szczególnie to, co jest jego przyczyną i jak sobie z nim radzić to powracający temat wśród rodziców. Szczególnie gdy chodzi o afty. W czasach wzrastającej świadomości w kwestii odczuwania emocji przez dzieci, zmienia się też tradycyjne podejście do ich wychowania. Idąc z duchem czasu, marka Sachol Kids oferuje coś więcej niż tylko żel na afty – kompleksowo dostosowuje się do potrzeb nowoczesnych rodziców, dając merytoryczne wsparcie i wskazówki odnośnie tego, o co należy zadbać na co dzień.

Wskazówka 1: białko i zdrowe tłuszcze

Afty mogą świadczyć o innych problemach w organizmie – szczególnie te nawracające często wskazują na inne choroby ogólnoustrojowe, np. zapalenie jelit, choroby układu pokarmowego, zaburzenia odporności lub celiakia. Może to być pomocne podczas oceny przyczyny w momencie gdy nie do końca wiadomo co dolega dziecku. Sprawcami wielu dolegliwości są węglowodany, tak bardzo uwielbiane przez dzieci. Spożywane w nadmiarze wyrządzają więcej szkód niż się wydaje, a jedynie zdrowy balans pomiędzy cukrami, białkami i dobrymi tłuszczami zapewni równowagę i zdrowie.

Wskazówka 2: dobre bakterie

Afty mogą mieć wiele przyczyn, od tych o podłożu higienicznym po niedobór witamin i minerałów. Dlatego tak ważne jest, by poprawnie zidentyfikować powód i obserwować objawy, aby przyjąć odpowiednią strategię działania. Ważną rolę odgrywa tu mikroflora jamy ustnej, bo jej zachwiana równowaga prowadzi do wielu schorzeń. W tym celu zaleca się utrzymywanie zdrowej, zróżnicowanej diety i regularne dbanie o higienę, budując tym samym zdrowe nawyki od najmłodszych lat.



Wskazówka 3: witaminy

Jadłospis powinien zawierać produkty bogate w witaminy z grupy B, cynk, witaminy A, C, E oraz kwas foliowy. Istotne też będą naturalne jogurty, ale te bez dodatku owoców i cukru. Za to odrobinę słodyczy może zagwarantować miód, który znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antybakteryjnych – oczywiście ten dobrej jakości i naturalny. Nie należy spożywać gorących, ostrych, słonych i kwaśnych pokarmów czy napojów, co dla dzieci może być nie lada wyzwaniem.

Wskazówka 4: zioła

Warto zaznajamiać dzieci z darami natury, bo zioła mogą pomóc w leczeniu także w tej sytuacji. Mowa tu szczególnie o rumianku, szałwii czy rozmarynie, bo wykazują one działanie przeciwzapalne. Dzieci mogą polubić stosowanie ziołowych naparów do płukania jamy ustnej, co może być dobrym uzupełnieniem gotowych produktów dostępnych w aptece.

Wskazówka 5: szczypta magii

Gdy afty jednak zagoszczą w jamie ustnej, wisienką na torcie będzie żel na afty Sachol Kids, który pomoże w ich gojeniu oraz seria autorskich przeciwbólowych bajek. Skupią one uwagę dziecka na wciągającej historii i przeniosą w baśniowy świat, gdzie mali bohaterzy, zmagający się z aftami i bólem, przezwyciężają go. To nie tylko opisanie problemu w artystyczny sposób i wykorzystanie tego czasu na czytanie dzieciom, ale też świadome zaopiekowanie się towarzyszącymi wtedy emocjami.

Przeciwbólowe bajki powstały z udziałem znanych osób ze świata parentingowego i są podzielone na różne kategorie wiekowe: dla maluchów od 3 roku życia, dla przedszkolaków w wieku 4-5 lat, dla dzieci w wieku 6-7 lat oraz dla starszaków w wieku 8-9 lat. Dzięki temu są one dopasowane do stopnia rozwoju emocjonalnego młodych odbiorców, a wszystkie cztery historie czytane są przez Katarzynę Łaskę – lektorkę, która udzieliła głosu m.in. ukochanej przez dzieci Elsie z Krainy Lodu. Natomiast dla rodziców może być ważne to, że za koncepcję historii odpowiada autorka książek dla dzieci Magda Mendel, którą merytorycznie wsparła psycholog dziecięca Aleksandra Belta-Iwacz (w internecie znana jako Mamologia), co jest gwarancją odpowiedniego doboru treści oraz ich wysokiej jakości. Dodatkowo akcję promują znani influencerzy tacy jak: Marta Mielczarska, O matko jestem matką, Marcin Pawlikowski (Extra tata) i Jakub Urbaniak (Podziarany tata).

Sachol Kids to żel na afty i aftowe zapalenie jamy ustnej u dzieci w wieku powyżej 30 miesięcy. Reklama prowadzona przez Bausch & Lomb Poland Sp. z o.o. Producent: Farmaceutici Procemsa S.p.A. Via Mentana 10 – 10042 Nichelino (TO), Włochy Sac-PL-2303-224

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Retinol plus fotoprotekcja – Jesienny tandem dla odmłodzenia i regeneracji

Jesień to zdecydowanie czas retinolu. Odmłodzenie, regeneracja i normalizacja to to, czego bardzo potrzebuje nasza skóra po lecie. Eksperci wskazują,…
CZYTAJ

Klopsiki z purée ziemniaczanym i marchewką z groszkiem

Gdy aura na zewnątrz bywa kapryśna postaw na sprawdzone przepisy. Soczyste 
i aromatyczne klopsiki w delikatnym sosie to klasyka, która…
CZYTAJ

Żywienie dojelitowe – co powinieneś o nim wiedzieć?

Świadomość, jak ważna jest prawidłowa dieta dla naszego zdrowia jest powszechna. Pozwala ona na zachowanie dobrego stanu odżywienia organizmu, co…
CZYTAJ

Bonding stomatologiczny – spełnienie marzeń o zachwycającym uśmiechu? Sprawdzamy!

Wśród metod pozwalających na uzyskanie pięknych, białych zębów mnożą się propozycje, które w sposób mniej lub bardziej inwazyjny mają doprowadzić…
CZYTAJ

Fotouczulenia i reakcje fototoksyczne. Jak poradzić sobie z alergią na słońce?

Ekspozycja na światło słoneczne, choć niezbędna dla naszego zdrowia, w nadmiarze może prowadzić do niepożądanych reakcji skórnych, jak fotouczulenia i…
CZYTAJ

Ginekologia estetyczna – nie ma się czego wstydzić!

Poprawa wyglądu oraz funkcjonowania kobiecych okolic intymnych to główne cele zabiegów z obszaru ginekologii estetycznej. Szczególnie efektywnie działają w tym…
CZYTAJ

Polacy entuzjastami mody z drugiej ręki? Wraz z nadejściem nowego sezonu, Vinted sprawdza zwyczaje zakupowe nowej garderoby

Niemal połowa Polaków postrzega modę jako istotną formę auto ekspresji. Czesi i Słowacy mniej skupiają się na swoim wyglądzie. Ponad…
CZYTAJ

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o sercu – mimo niewielkiego rozmiaru, pracuje nieustannie przez całe nasze życie, pełniąc kluczową rolę w funkcjonowaniu organizmu


Ostatnia niedziela września na całym świecie obchodzona jest jako Światowy Dzień Serca – inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości na…
CZYTAJ

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki…
CZYTAJ

Trwa wyzwanie Healthy Cities. Każdy uczestnik to jedno posadzone drzewo

Trwa wyzwanie Healthy Cities, w ramach którego mieszkańcy 66 miast na prawach powiatu i pracownicy firm codziennie przemierzają minimum 6…
CZYTAJ

Jak dopasować aktywność fizyczną do swojego stylu życia i dlaczego to takie ważne? O poważnych konsekwencjach braku ruchu alarmują naukowcy

Prowadzimy siedzący tryb życia, sporo czasu spędzamy przed monitorami, a wyjście do sklepu czasami bywa jedyną aktywnością fizyczną w ciągu…
CZYTAJ

Wszechstronność i jesienne odmłodzenie Czego jeszcze nie wiesz o retinolu?

Retinol jest ulubieńcem świata beauty i absolutnym królem wszechstronności. Odmładza, regeneruje, normalizuje i … „naprawia” to, co w danym momencie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Żywienie dojelitowe – co powinieneś o nim wiedzieć?

Świadomość, jak ważna jest prawidłowa dieta dla naszego zdrowia jest powszechna. Pozwala…
CZYTAJ

Fotouczulenia i reakcje fototoksyczne. Jak poradzić sobie z alergią na słońce?

Ekspozycja na światło słoneczne, choć niezbędna dla naszego zdrowia, w nadmiarze może…
CZYTAJ

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o sercu – mimo niewielkiego rozmiaru, pracuje nieustannie przez całe nasze życie, pełniąc kluczową rolę w funkcjonowaniu organizmu


Ostatnia niedziela września na całym świecie obchodzona jest jako Światowy Dzień Serca…
CZYTAJ

Jak dopasować aktywność fizyczną do swojego stylu życia i dlaczego to takie ważne? O poważnych konsekwencjach braku ruchu alarmują naukowcy

Prowadzimy siedzący tryb życia, sporo czasu spędzamy przed monitorami, a wyjście do…
CZYTAJ

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz…
CZYTAJ