Sekret idealnego bikini: depilacja laserowa bez tajemnic



Chcesz się świetnie prezentować na plaży w te wakacje? Sprawdź, dlaczego depilacja laserowa z każdym rokiem zyskuje nowe rzesze fanek i fanów.

Idealnie gładkie ciało, bez zbędnego owłosienia oraz konieczności regularnego usuwania go, to pragnienie większości kobiet, ale również mężczyzn. O ile zależy nam na pięknych, zadbanych fryzurach na głowie, o tyle włoski na nogach, pod pachami i w strefie bikini mogłyby przestać istnieć, szczególnie latem. Depilacja laserowa pozwala spełniać marzenia o gładkiej skórze. Dzięki temu zabiegowi możesz zapomnieć o problemach związanych z niechcianymi włosami, a kostium kąpielowy włożyć bez dodatkowych przygotowań, kiedy tylko przyjdzie Ci ochota na basen lub pobyt na plaży w upalny dzień.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Spośród dostępnych metod usuwania owłosienia, ten charakteryzuje się przede wszystkim najwyższą skutecznością. Choć do całkowitej satysfakcji należy wykonać serię kilku zabiegów, po jej ukończeniu włoski nie odrastają. Wiązka lasera dociera głęboko, niszcząc cebulkę włosową, dlatego przestaje ona pełnić swoją funkcję. Co ogromnie ważne, zabieg jest niemal bezbolesny. Niektórzy klienci mówią, że odczuwali lekkie pieczenie, lecz dobry gabinet medycyny estetycznej zadba, o to, by ograniczyć dyskomfort do minimum.

Depilacja laserowa bikini w Lasercare zawsze wykonywana jest z jednoczesnym chłodzeniem depilowanego miejsca. Temperatura skóry zostaje obniżona za pomocą woreczka z lodem i kosmetolog naprzemiennie przykłada do skóry laser i lód. Strefa bikini jest szczególnie wrażliwa na ból, skóra w tych rejonach jest cienka i delikatna, wyrastające zaś z niej włosy sztywne i grube. To dlatego usuwanie ich sprawia tyle kłopotu.

Goląc je maszynką, trzeba się liczyć z tym, że już na drugi dzień będą widoczne kłujące włoski. Depilacja woskiem daje lepsze efekty, które utrzymują się dłużej, jednak osoby mające niski próg bólu, nie są w stanie znieść takiego zabiegu. Usuwanie włosków laserem jest idealnym rozwiązaniem.



Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej?

Najważniejsze to, kto może skorzystać z zabiegu, jak się do niego przygotować i na jakie ograniczenia nastawić po jego realizacji?

Na depilację laserową może się zdecydować każdy z wyjątkiem:

• osób cierpiących na choroby nowotworowe,
• kobiet w ciąży oraz karmiące piersią,
• osób dotkniętych opryszczką, infekcją skórną w miejscu depilacji,
• osób chorujących na bielactwo, rybią łuskę, łuszczycę.

Przeciwwskazaniem mogą się także okazać żylaki oraz inne schorzenia i zażywane leki, dlatego zabieg zawsze jest poprzedzony dokładnym wywiadem zdrowotnym.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Przede wszystkim nie możesz przyjść z opaloną skórą, niezależnie od tego, czy została muśnięta słońcem, samoopalaczem, czy lampami w solarium. Skóra powinna mieć swój naturalny kolor.

Przez 4 tygodnie poprzedzające zabieg możesz golić depilowaną strefę wyłącznie maszynką, bez wyrywania włosków z cebulkami żadną z dostępnych metod. Przed zabiegiem konieczne jest odstawienie wszelkich leków oraz ziół o właściwościach światłouczulających. Zrezygnuj też na 2 tygodnie wcześniej ze stosowania peelingów, by nie podrażniać skóry.

Przeczytaj więcej o laserowej depilacji bikini na blogu Lasercare.pl

#depilacjalaserowa
#depilacja
#beauty

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ