Sekret idealnego bikini: depilacja laserowa bez tajemnic



Chcesz się świetnie prezentować na plaży w te wakacje? Sprawdź, dlaczego depilacja laserowa z każdym rokiem zyskuje nowe rzesze fanek i fanów.

Idealnie gładkie ciało, bez zbędnego owłosienia oraz konieczności regularnego usuwania go, to pragnienie większości kobiet, ale również mężczyzn. O ile zależy nam na pięknych, zadbanych fryzurach na głowie, o tyle włoski na nogach, pod pachami i w strefie bikini mogłyby przestać istnieć, szczególnie latem. Depilacja laserowa pozwala spełniać marzenia o gładkiej skórze. Dzięki temu zabiegowi możesz zapomnieć o problemach związanych z niechcianymi włosami, a kostium kąpielowy włożyć bez dodatkowych przygotowań, kiedy tylko przyjdzie Ci ochota na basen lub pobyt na plaży w upalny dzień.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Spośród dostępnych metod usuwania owłosienia, ten charakteryzuje się przede wszystkim najwyższą skutecznością. Choć do całkowitej satysfakcji należy wykonać serię kilku zabiegów, po jej ukończeniu włoski nie odrastają. Wiązka lasera dociera głęboko, niszcząc cebulkę włosową, dlatego przestaje ona pełnić swoją funkcję. Co ogromnie ważne, zabieg jest niemal bezbolesny. Niektórzy klienci mówią, że odczuwali lekkie pieczenie, lecz dobry gabinet medycyny estetycznej zadba, o to, by ograniczyć dyskomfort do minimum.

Depilacja laserowa bikini w Lasercare zawsze wykonywana jest z jednoczesnym chłodzeniem depilowanego miejsca. Temperatura skóry zostaje obniżona za pomocą woreczka z lodem i kosmetolog naprzemiennie przykłada do skóry laser i lód. Strefa bikini jest szczególnie wrażliwa na ból, skóra w tych rejonach jest cienka i delikatna, wyrastające zaś z niej włosy sztywne i grube. To dlatego usuwanie ich sprawia tyle kłopotu.

Goląc je maszynką, trzeba się liczyć z tym, że już na drugi dzień będą widoczne kłujące włoski. Depilacja woskiem daje lepsze efekty, które utrzymują się dłużej, jednak osoby mające niski próg bólu, nie są w stanie znieść takiego zabiegu. Usuwanie włosków laserem jest idealnym rozwiązaniem.



Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej?

Najważniejsze to, kto może skorzystać z zabiegu, jak się do niego przygotować i na jakie ograniczenia nastawić po jego realizacji?

Na depilację laserową może się zdecydować każdy z wyjątkiem:

• osób cierpiących na choroby nowotworowe,
• kobiet w ciąży oraz karmiące piersią,
• osób dotkniętych opryszczką, infekcją skórną w miejscu depilacji,
• osób chorujących na bielactwo, rybią łuskę, łuszczycę.

Przeciwwskazaniem mogą się także okazać żylaki oraz inne schorzenia i zażywane leki, dlatego zabieg zawsze jest poprzedzony dokładnym wywiadem zdrowotnym.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Przede wszystkim nie możesz przyjść z opaloną skórą, niezależnie od tego, czy została muśnięta słońcem, samoopalaczem, czy lampami w solarium. Skóra powinna mieć swój naturalny kolor.

Przez 4 tygodnie poprzedzające zabieg możesz golić depilowaną strefę wyłącznie maszynką, bez wyrywania włosków z cebulkami żadną z dostępnych metod. Przed zabiegiem konieczne jest odstawienie wszelkich leków oraz ziół o właściwościach światłouczulających. Zrezygnuj też na 2 tygodnie wcześniej ze stosowania peelingów, by nie podrażniać skóry.

Przeczytaj więcej o laserowej depilacji bikini na blogu Lasercare.pl

#depilacjalaserowa
#depilacja
#beauty

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ