1 uczestnik = 1 drzewo. Startuje wyzwanie Healthy Cities



Z początkiem czerwca wystartowało wyzwanie Healthy Cities organizowane przez Grupę LUX MED. Do akcji dołączyli mieszkańcy 66 miast na prawach powiatu i pracownicy ponad 80 firm. Uczestnicy przez cały czerwiec będą wykonać minimum 6 tys. kroków dziennie. W tegorocznej edycji wyzwania na najbardziej aktywne miasta czeka zielony budżet w wysokości 60 tys. złotych, a w zwycięskim mieście odbędą się warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów szkół podstawowych. Natomiast liderskie firmy będą mogły objąć patronatem projekt rewitalizacji torfowisk na terenie Polski. Dodatkowo Grupa LUX MED posadzi 1 drzewo za każdą osobę uczestniczącą w wyzwaniu. Do akcji może dołączyć każdy, pobierając bezpłatną aplikację.

Grupa LUX MED już po raz trzeci zachęca wszystkich do podjęcia aktywności fizycznej, którą można przeliczyć na kroki. Wyzwanie pozwoli nie tylko zadbać o zdrowie i przyszłość planety, ale także zawalczyć o nagrody. Healthy Cities 2023 ma dwie odsłony – firmową, w której do udziału w wyzwaniu zgłosiło się ponad 80 firm z całej Polski oraz miejską – obejmującą mieszkańców 66 miast na prawach powiatu. Celem wyzwania jest przekonanie jak największej liczby osób, że każdy krok jest ważny i kieruje do zdrowszego życia.

– Styl życia wielu z nas często wymaga długich godzin spędzonych w pozycji siedzącej, dlatego tak ważne jest, żebyśmy znaleźli czas na aktywność fizyczną, która pozwoli nam zadbać o swoje zdrowie i osiągnąć równowagę. Inicjując tegoroczną akcję wyzwania Healthy Cities, chciałabym, by wszyscy uczestniczy potraktowali je jako okazję do zadbania o siebie, poprawy kondycji i troski o środowisko. Zachęcam wszystkich do pobrania aplikacji i liczenia kroków – mówi Anna Rulkiewicz, Prezeska Grupy LUX MED.

Chodzenie po… nagrody

Trzy najbardziej aktywne miasta otrzymają środki finansowe – zielony budżet o łącznej kwocie 60 tys. złotych na wsparcie inicjatyw z zakresu ekologii, ochrony środowiska lub zdrowego stylu życia. W mieście, które zajmie pierwsze miejsce na podium zostaną przeprowadzone warsztaty „Umiem Pomóc”. Ich celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasad pierwszej pomocy. Natomiast trzy zwycięskie firmy będą uczestniczyć w projekcie rewitalizacji torfowisk na terenie Polski wspólnie z organizacją UNEP/GRID.

Torfowiska są ekosystemami niezbędnymi do funkcjonowania naszej planety – chociaż zajmują tylko 3% powierzchni Ziemi, magazynują prawie 30% węgla. W tegorocznej edycji nagrody dla firm zostaną przyznane w trzech kategoriach w zależności od wielkości firmy (do 500 pracowników, od 501 do 5000 oraz powyżej 5000 pracowników). Nowością jest także posadzenie jednego drzewa w imieniu każdego uczestnika, który dołączył do wyzwania.



Wszyscy wygrywamy zdrowie

Około 43 procent dorosłych Polaków nie realizuje minimalnego poziomu aktywności. Już umiarkowany ruch pozwala nie tylko zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, ale także pozytywnie wpływa na koncentrację i zdrowie psychiczne. Miesięczne wyzwanie Healthy Cities ma zachęcić uczestników do podjęcia aktywności fizycznej, która może stać się codziennym nawykiem.

Do ubiegłorocznej edycji akcji dołączyło 9 tys. osób z miast i firm. Przez cały czerwiec spacerując lub biegając ze specjalną aplikacją Healthy Cities łącznie wszyscy zrobili 1,5 mld kroków, co oznacza, że w ciągu miesiąca przeszli 1 mln km, czyli 27 razy okrążyli Ziemię.

3, 2, 1… start!

Aby przystąpić do akcji wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Healthy Cities, wybrać miasto lub firmę, które się wspiera, i przez cały czerwiec zbierać minimum 6 tys. kroków dziennie. Liczba wykonanych kroków jest sumowana i pojawia się na bieżąco w rankingu.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.luxmed.pl/o-nas/dzialania-spoleczne/healthy-cities

Więcej o Grupie LUX MED:
Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (od 2013), która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat. Podczas pandemii COVID – 19 Grupa włączyła się aktywnie do walki o zdrowie i życie Polaków, wspierając sektor publiczny. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 14 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia ponad 23 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ

Wpływ urbanizacji na wrażliwość miast wobec zmian klimatu. 
Przykład województwa śląskiego

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Miast. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Act Local to Go Global”,…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się z chorobą onkologiczną, a rocznie diagnozuje się ponad…
CZYTAJ

Intensywny trening i wymagania organizmu

Osoby prowadzące aktywny tryb życia często stają przed wyzwaniem związanym z utrzymaniem odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych w organizmie.…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych. Wciąż powielane na jej temat mity utrudniają pacjentom…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej trafił pacjent z podejrzeniem zawału serca. Mężczyzna został…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się…
CZYTAJ