Serum do twarzy z witaminą C



Witamina C wykazuje silne działanie przeciwutleniające. To oznacza, że chroni tkanki przed stresem oksydacyjnym. Regeneruje cerę i działa delikatnie rozjaśniająco. W efekcie wyrównany zostaje koloryt skóry, a cera staje się promienna. Poznaj wszystkie zalety, jakie daje regularne stosowanie serum do twarzy z witaminą C!

Co to jest serum do twarzy z witaminą C?

Serum to mocno skoncentrowany kosmetyk. Zwykle ma postać płynną. Umieszczony jest w opakowaniu szklanym ze specjalnym dozownikiem w postaci niewielkiej pipety lub kroplomierza. Dzięki temu możesz odmierzyć odpowiednią ilość produktu do codziennego stosowania. Tutaj ważna uwaga – witamina C jest wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego, dlatego wybieraj serum zamknięte w buteleczce z ciemnego szkła lub w inny sposób zabezpiecz ją przed bezpośrednim kontaktem z promieniami UV. Najlepiej trzymać serum w szafce łazienkowej w temperaturze pokojowej. Kosmetyk jest bardzo wydajny i wygodny w użytkowaniu. Szybko się wchłania, nie pozostawiając śladów na skórze.

Jak działa serum z witaminą C?

Serum jest mocno skoncentrowanym kosmetykiem przeznaczonym do codziennej pielęgnacji. Zwykle występuje w postaci płynnej, a aplikację ułatwia specjalny dozownik. Zawarta w serum witamina C wpływa korzystnie na stan Twojej cery. Jej stężenie jest większe niż w kremach, dlatego serum wykazuje silne działanie, a jego efekty pojawiają się dość szybko.

Jak stosować antyoksydacyjne serum do twarzy?


Profesjonalne serum nakładaj na oczyszczoną i stonizowaną skórę twarzy
, unikając kontaktu produktu z oczami. Nanieś niewielką ilość kosmetyku na opuszki palców lub bezpośrednio na twarz i delikatnie wklepuj w powierzchnię cery. Pozostaw na chwilę do wchłonięcia. Po aplikacji możesz zastosować swój ulubiony krem na dzień lub na noc. Nie zapomnij też o ochronie przeciwsłonecznej, gdy stosujesz serum z witaminą C na dzień.



Jak działa witamina C? Serum w codziennej pielęgnacji

Skoncentrowane serum z wysoką zawartością witaminy C szybko się wchłania i przynosi oczekiwane efekty już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Witamina C wykazuje działanie rozjaśniające, dlatego świetnie sprawdzi się zarówno u młodszych osób borykających się z przebarwieniami potrądzikowymi oraz u dorosłych użytkowników w codziennej pielęgnacji dojrzałej cery. Bardzo dobre efekty wygładzenia cery i wyrównania kolorytu daje połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego w profesjonalnych kosmetykach przeznaczonych do stosowania w domu.

Jak działa serum do twarzy nawilżające z witaminą C? Kosmetyk z tą cenną substancją wspomaga skórę twarzy na różne sposoby. Witamina C korzystnie oddziałuje na syntezę kolagenu, co pomaga zmniejszyć widoczność pojawiających się zmarszczek. Dzięki niej skóra regeneruje się szybciej, odzyskuje swój blask i jędrność.

Kiedy warto stosować serum do twarzy z witaminą C?

Wiele osób zastanawia się, czy serum z witaminą C można stosować o dowolnej porze roku. Okazuje się, że takie kosmetyki nie powodują zwiększenia wrażliwości skóry na działanie promieniowania słonecznego. Jest wręcz odwrotnie – właściwości witaminy C wzmacniają działanie filtrów w produktach przeciwsłonecznych. Po serum antyoksydacyjne powinny sięgać wszystkie osoby pragnące zachować młody wygląd cery oraz wyrównać jej koloryt. Regularne stosowanie serum przyniesie doskonałe efekty.

Serum z witaminą C rozświetla skórę i wyrównuje jej koloryt. Doskonale nadaje się do stosowania w przypadku szarej cery pozbawionej blasku. Nadaje jej zdrowy wygląd i pomaga zachować młodzieńczy wygląd na dłużej.

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ