Na górze róże… i czarnuszka Jak odżywić końcówki włosów?



Pierwsze promienie wiosennego słońca motywują nas do regeneracji włosów. Eksperci podpowiadają, że prawdziwego odżywienia nasze kosmyki wymagają od nasady aż do samych końcówek. Tradycja pokazuje, że do pielęgnacji dolnych partii włosów idealnie sprawdzają się olejki. Nasze babcie stawiały na olejek różany i czarnuszkę. I miały rację, ponieważ taki duet nawilża, chroni i odżywia pasma.

Pierwsze dni wiosny to czas, kiedy nasze włosy po zimie jeszcze mocniej niż zwykle potrzebują odżywienia, regeneracji i troskliwej opieki. Ciasne czapki, zmiany temperatury, suche powietrze w pomieszczeniach to był dla włosów prawdziwy survival. Bez względu na to, czy mamy długie loki, modnego „jeża” czy słomkowe, delikatne pukle – jedno jest pewne: końcówki włosów teraz wymagają najintensywniejszej regeneracji. Czy jest na to sposób? Jak najbardziej – zaczerpnięty prosto z tradycji babcinego, różanego ogrodu! Kosmetolog radzi, jak wykorzystać olejek różany.

Królowa kwiatów

Róża to królowa kwiatów, niekwestionowana bogini polskich ogrodów. Dostojna, piękna… ale także znajdująca bardzo praktyczne zastosowanie w domowym SPA dla włosów. Nie bez przyczyny tradycyjne przepisy na maski i wcierki zawierały płatki róży. Olejek różany odżywia pasma, nawilża je i skutecznie wygładza.

– Wiosną najczęściej włączamy w domowym SPA zabiegi nawilżające i regenerujące do ciała… ale zapominamy o włosach. To błąd. Wiosną nasze pasma zwykle wymagają dogłębnego odżywienia i poprawy kondycji. To właśnie teraz warto zintensyfikować czas, jaki w codziennym rytuale pielęgnacyjnym poświęcamy na pielęgnację włosów, z bardzo mocnym akcentem na ich końcówki – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka.

– Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie olejku różanego, takiego jak Multiwitaminowy olejek na końcówki włosów Na górze róże Sielanka, który łączy zalety królowej ogródku z wyciągiem z czarnuszki – dodaje.


Złoto faraonów w polskim ogródku

Czy wiesz, że popularna na polskiej wsi czarnuszka bywała dawniej nazywana „złotem faraonów”? To zrozumiałe z uwagi na bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów, a także witaminę E, jaką zwiera. Idealnie nawilża i wzmacnia włosy, a w połączeniu z ekstraktem z róży pomaga wygładzić pukle i nadać fryzurze aksamitnej miękkości.




– Czarnuszka jest cennym dla włosów składnikiem z uwagi na potwierdzone właściwości wzmacniające i sprzyjające zachowaniu elastyczności pasm. Olej z czarnuszki doskonale współgra z olejkiem różanym – mówi Agnieszka Kowalska.

Pierwsze dni wiosny to czas, kiedy chcemy jeszcze mocniej zadbać o regenerację włosów. Troskliwej opieki wymagają w szczególności końcówki pasm, które bywają przesuszone i miewają skłonność do rozdwajania. Kosmetolodzy wskazują, że duet – olejek różany i olej z czarnuszki, doceniany i stosowany niegdyś przez nasze babcie, nadal działa fenomenalnie. Na górze róże…

Multiwitaminowy olejek na końcówki włosów


Sielanka na górze róże

Skoncentrowany olejek do każdego rodzaju włosów, który odżywia i chroni ich końcówki. Formuła zawierająca oleje z róży i czarnuszki, pomaga wygładzić i nadać fryzurze aksamitnej miękkości. Składniki te, dodatkowo wpływają na efekt nawilżenia kosmyków, zapewniając im połysk, elastyczność oraz zapobiegając ich łamaniu się. Regularna aplikacja zadba o efekt mocnych, pełnych blasku i zdrowo wyglądających włosów.

Pojemność: 50 ml
Cena: 25 zł

###
Sielanka to polska marka, która śmiało czerpie to, co najlepsze z natury i tradycji. Każda z serii „utkana została” z inspiracji cennym, naturalnym składnikiem m.in. maliną, jeżyną oraz mlekiem i miodem. W skład linii wchodzą kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji włosów i ciała m.in. płyny micelarne, masła do ciała, szampony i maski do włosów 2 w 1 – zawierające do 95 proc. składników naturalnych. Za innowacyjnością produktów marki Sielanka stoi ponad dekada doświadczenia jej twórców. Za markę Sielanka odpowiada Empire Pharma, która jest polskim producentem wpisanym do wykazu Zakładów Wytwarzających Kosmetyki pod numerem HŻ/1434/K/011. Przedsiębiorstwo posiada wdrożone systemy jakości ISO 22716:2007 (good manufacturing practice).

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ