EasyLift – wywiad z dr Franciszkiem Strzałkowskim z warszawskiej Kliniki Strzałkowski1. Współczesna medycyna estetyczna coraz bardziej dąży do natury. Czy w tym kontekście da się mówić o zabiegach liftingujących?

Naturalność medycynie estetycznej jest coraz więcej propagowana przez różne kliniki i lekarzy i bogu dzięki. Ja naturalność w medycynie estetycznej przywiozłem do Polski Z Niemiec zachodnich już w 2018 roku i tak właśnie powstała klinika strzałkowski. Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem dla pacjenta i naturalnym efektem powstało wiele autorskich zabiegów u nas w klinice i jesteśmy też pionierami w tworzeniu nowatorskich innowacyjnych i autorskich zabiegów i programów zabiegowych.

Wiele z tych zabiegów jest dedykowana właśnie liftingowi skóry na twarzy bądź ciele. Jednym z pierwszych zabiegów był właśnie najbardziej innowacyjny lifting na świecie Easylift. Jest to zabieg który powstał we Francji a nasza klinika jest pionierem i wprowadziła ten zabieg do Polski..

Zabieg easylift gwarantuje nam bardzo naturalny efekt ponieważ dzięki tej technologii możemy unieść skóry do góry tam gdzie ona przed laty była.

2. Dla wielu dojrzałych kobiet głównym problemem są nie tyle zmarszczki, ile opadający owal twarzy. Dlaczego skóra w pewnym wieku zaczyna poddawać się grawitacji?

Proces poddawania się grawitacji przeznaczą skórę jest konsekwencją starzenia się naszego organizmu. Z wiekiem coraz bardziej i ulegają degradacji tak zwane poduszki tłuszczowe czyli nasze naturalne wypełnienie na twarzy. Do pewnego momentu można temu przeciwdziałać poprzez uzupełnienie tłuszczów w tych poduszkach tłuszczowych na przykład za pomocą przy użyciu kwasu hialuronowego.

Oprócz degradacji naszego naturalnego tłuszczu dochodzi do zmiany budowy kośćca na twarzy czaszce. Powoduje to że struktura jak mięśnie więzadła i poduszki tłuszczowe zaczynają poddawać się sile grawitacji w coraz bardziej znacznym stopniu do pewnego momentu to również można zniwelować podając kwas hialuronowy.

Nasza skóra również ulega degradacji z powodu wieku jak i czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie słoneczne. Skóra staje się wiotka cienka z naczynkami i z przebarwieniami to też wpływa na mniejszą elastyczność tej skóry i większe poddawanie się grawitacji. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest lifting za pomocą nici bądź też lifting operacyjny.

 

3. Klasyczny lifting twarzy jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. Czym od niego różni się EasyLift?

Zabieg EL jest w znacznej mierze porównywalny z liftingiem operacyjnym natomiast pod wieloma względami jest od niego lepsze. Przede wszystkim zabieg jest obarczony o wiele mniejszym ryzykiem powikłań. Nie ma ryzyka wystąpienia blizn jak przy liftingu operacyjnym uszkodzenie nerwu twarzowego tętnic i żył jest o wiele mniej ryzykowne niż przy liftingu operacyjnym skóra nie jest pozbawiana swoich naczyń krwionośnych w związku z tym ukrwienie skóry przed i po zabiegu przy użyciu naszej metody jest identyczne co jest bardzo ważne dla dalszej jakości tej skóry.

Trwałość efektu jest porównywalna a nawet dłuższa niż przy liftingu operacyjnym dlatego że my po zabiegu możemy wykonywać do 3 zabiegów retencyjnych które przedłużają najlepszy efekt z możliwych nawet do kilkunastu lat. Natomiast jest zabiegiem bardziej ryzykownym niż pierwotna operacja bardziej kosztownym i trudniejszym do wykonania. U nas zabieg retencyjny jest tańszy prostszy do wykonania zakres powikłań jest jeszcze mniejszy niż przy pierwotnym zabiegu EL i okres rekonwalescencji i jest ograniczony do kilku dni jedno z najbardziej istotnych różnic to jest bardzo naturalny efekt zabiegu ponieważ my za pomocą nici liftingujących i naszego zabiegu unosimy skóry do góry tam gdzie ona przed laty była co wy chirurgii plastycznej jest znaczny sposób ograniczone w stosunku do naszego zabiegu.

Sposób znieczulenia przy operacji plastycznej najczęściej jest pełna narkoza co już samo wiąże się z dużym ryzykiem powikłań włącznie ze śmiercią. My natomiast stosujemy tylko sedację i znieczulenie na księgowe i to pozwala nam wykonać zabieg w dużym komforcie dla pacjenta.
4. Jak wygląda przygotowanie do zabiegu? Czy trzeba wykonać przedtem jakieś badania?

Większość pacjentów zgłaszających się do nas jest w pełni zdrowych w związku z tym do wykonania zabiegu nie wymagam badań przed zabiegiem.

Pacjent na zabieg powinien przyjść ze świeżo umytymi włosami bez makijażu i kremów następnie wyznaczane są punkty i miejsca w których będą implementowany nici następnie wykonywane jest znieczulenie. Po zabiegu wymagana jest kontrola w odstępie tygodnia i 4 tygodni.

5. Jak długo trwa zabieg EasyLift i czy jest bolesny?

Pełen lifting twarzy może trwać nawet do 3 godzin i jest wykonywany w pełnym komforcie dla pacjenta ponieważ stosujemy z sedację i znieczulenie.

6. Jakie efekty uzyskamy dzięki tej metodzie anti-aging?

Przede wszystkim unosimy skórę do góry tam gdzie przed laty ona była a w szczególności skupiamy się na policzku ponieważ to jego opadnięcie odpowiedzialnej za tworzenie bruzd nosowo wargowych marionetek chomika i podwójnego podbródka. Efekt ten powoduje napięcie skóry w okolicach górnej części szyi i podbródka w okolicach chomików policzka i skroni dzięki temu odzyskujemy owal twarzy jak sprzed kilkunastu bądź kilkudziesięciu lat i naturalny wyraz twarzy.

7. Po jakim czasie może zrobić makijaż? Trzeba w trakcie rekonwalescencji stosować jakieś specjalne kosmetyki?

Jeśli chodzi o okres rekonwalescencji to trzeba sobie zarezerwować na pewno 7 dni bez makijażu i ze szczególnym uwzględnieniem sterylności w obrębie twarzy. pacjent dostaje dokładne instrukcje jak powinien dbać przez kolejne dni o swoją twarz w domu.

8. Jak często trzeba powtarzać zabieg, aby utrzymać długofalowe efekty?

Zabieg jest jednorazowy natomiast technologia EL daje nam możliwość zrobienia tak zwanych zabiegów retencyjnych co 3 -5 lat w celu podtrzymania najlepszego efektu z możliwych. Biorąc pod uwagę zabiegi rekonstrukcyjne możemy się spodziewać bardzo dobrego efektu nawet na kilkanaście lat. Po kilkunastu latach nici i tak trzymają skórę ponieważ jest to nić stała i liftinguja natomiast efekt można jedynie pogłębić przy pomocy innych metod.

Dziękuję za rozmowę


dr Franciszek Strzałkowski z warszawskiej Kliniki Strzałkowski

Źródło dyskomfortu i wyzwanie estetyczne. Sprawdzone sposoby na trądzik

Trądzik oraz inne niedoskonałości skórne to nie tylko problem estetyczny, ale również źródło dyskomfortu, a nawet obniżenia samooceny i zmniejszenia…
CZYTAJ

Składnik, który wspiera foto protekcję-Super-moc kwasu ferulowego

Kwas ferulowy to substancja o wielu właściwościach. Działa antyoksydacyjnie, przeciwdziała objawom starzenia, zwalcza przebarwienia i… pochłania pewien zakres promieni UV,…
CZYTAJ

5 naturalnych sposobów na zdrowe i piękne włosy

Mieć zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet, niestety nie każda z nas dostała taki prezent od matki natury.…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze – cichy zabójca Twojego mózgu i serca. Ta choroba zwiększa ryzyko wystąpienia udaru aż czterokrotnie!

Blisko 1/3 dorosłych Polaków choruje na nadciśnienie tętnicze, przy czym ponad 20% kobiet i 40% mężczyzn nie zdaje sobie z…
CZYTAJ

5 faktów o nadciśnieniu, które powinien znać każdy Polak

Nadciśnienie tętnicze to podstępna choroba, która dotyka już ponad 11 milionów Polaków! Niestety leczy się tylko 1/3 z nich. Nadciśnienie…
CZYTAJ

Jak spowolnić wskazówki zegara? Duet: ceramidy i peptydy dla odmłodzenia skóry

Jednym z najważniejszych wyzwań dla skóry o każdej porze roku zdecydowanie jest zapobieganie objawom upływającego czasu. Kosmetolodzy podkreślają, że kluczowa…
CZYTAJ

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym – ale czy na pewno? Mimo że sytuacja…
CZYTAJ

Witamy wiosenną symfonię smaków

Wraz z nadejściem wiosny natura budzi się do życia, przynosząc ze sobą świeżość, kolorowe pejzaże i bogactwo aromatów. To idealny…
CZYTAJ

Siekane kotleciki z kurczaka z kolorowym ryżem

Siekane kotleciki z kurczaka mają złocisty kolor, są chrupiące i pełne wartościowych dodatków, np. w postaci marchewki czy cukinii. Podane…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób wpływających zarówno na długość naszego życia, jak i…
CZYTAJ

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

ZDROWIE

VIEW ALL

Nadciśnienie tętnicze – cichy zabójca Twojego mózgu i serca. Ta choroba zwiększa ryzyko wystąpienia udaru aż czterokrotnie!

Blisko 1/3 dorosłych Polaków choruje na nadciśnienie tętnicze, przy czym ponad 20%…
CZYTAJ

5 faktów o nadciśnieniu, które powinien znać każdy Polak

Nadciśnienie tętnicze to podstępna choroba, która dotyka już ponad 11 milionów Polaków!…
CZYTAJ

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ