Jesienna profilaktyka z laboratoriami DIAGNOSTYKA



Czy wiesz, że jesienią w naszym organizmie zachodzi wiele zmian? Mniejsza ilość promieni słonecznych sprawia, że w naszym mózgu wydziela się melatonina, która powoduje np. większą senność. Częściej odczuwamy smutek i przygnębienie. Powracają choroby skórne, zwiększa się częstotliwość alergii i sezonowych infekcji. Dodatkowo stres związany ze zmianą porządku dziennego – szkoła, więcej obowiązków, sezon pourlopowy w pracy…

Warto zadbać o profilaktykę, która pomoże nam dowiedzieć się w jaki sposób odzyskać równowagę, potwierdzi, że wszystko jest w jak najlepszym porządku lub znajdzie przyczynę złego samopoczucia czy obniżonego nastroju – być może to nie reakcja na nadchodzącą jesień, a brak witamin. Oczywiście nie zapominaj również o aktywności fizycznej, zdrowej diecie i prawidłowej suplementacji.

Odpowiedni styl życia to fundament dobrego samopoczucia. Zadbaj o siebie holistycznie, zmieniaj nawyki na zdrowsze i ciesz się dobrym zdrowiem przez cały rok. A jeśli nie wiesz w jaki sposób zacząć – podpowiadamy! Pierwszy krok do zdrowia to prawidłowa profilaktyka. Poznaj potrzeby swojego organizmu z pomocą odpowiednich badań. Ich wyniki wskażą ci drogę, którą podążać, by uzyskać zdrowie na najwyższym poziomie.




Tej jesieni Laboratoria DIAGNOSTYKA przygotowały akcję profilaktyczną NIE ZWALNIAJ TEMPA NA JESIEŃ czyli 3 pakiety badań, za pomocą których zostanie rzetelnie skontrolowana praca Twojego organizmu. To idealna okazja, by zadbać o jesienną profilaktykę.

• PAKIET 1: morfologia, lipidogram, glukoza, kreatynina, ALT, TSH, CRP
• PAKIET 2: morfologia, transferyna, lipidogram, flukoza, HbA1c, kreatynina, kwas moczowy, ALT, GGTP, TSH, fT4, CRP, Wit D, magnez
• PAKIET 3: morfologia, transferyna, witamina B12, lipidogram, Apo B, Lp (a), glukoza, HbA1c, kreatynina, kwas moczowy, ALT, GGTP, Albumina, INR, TSH, ft4, CRP, Wit D, Ferrytyna, Wapń, Magnez

Jeśli nie wiesz, który z tych pakietów byłby dla ciebie odpowiedni to odwiedź stronę https://diag.pl/pacjent/ i sprawdź wszystkie szczegółowe informacje na ich temat. Profilaktyczne badania laboratoryjne pozwolą na ustalenie przyczyn obniżonego nastroju, słabszej odporności czy powracających problemów skórnych. Przebadaj się i zadbaj o swoje zdrowie. NIE ZWALNIAJ TEMPA NA JESIEŃ!

Wybierz odpowiedni pakiet i zbadaj się na jesień!

Więcej szczegółów na: diag.pl/pacjent/

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ