Jak przedłużyć efekt po zabiegu medycyny estetycznej?



Troska o zdrowie skóry sprawia, że możemy cieszyć się jej pięknym wyglądem przez całe życie. Aby jednak tak było, dbanie o cerę należy prowadzić holistycznie – stawiając na zabiegi medycyny regeneracyjnej, ale także pielęgnację domową, która znacząco wydłuży ich działanie. Jakie zatem czynności kosmetyczne powinniśmy wykonywać na co dzień, aby skóra była pełna blasku? Odpowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz – dermatolog i ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

Podstawową zasadą dbania o naszą cerę jest przede wszystkim codzienna pielęgnacja. Po 25 r. ż. sytuacja ulega nieco zmianie i od tego momentu zalecam, aby włączyć regularne zabiegi regeneracyjne – oczywiście odpowiednio dobrane do aktualnych potrzeb naszej skóry. Chcąc natomiast wydłużyć ich działanie, warto postawić na kremy nawilżające –
rozpoczyna dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog, wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projekt Skóra.

Odpowiednio dobrany skład kosmetyków

Wybierając produkty, które pomogą utrzymać efekt zabiegu medycyny regeneracyjnej, warto zwrócić uwagę na ich skład. Istotne również, aby były one dostosowane do wykonanego zabiegu, gdyż de facto to spowoduje wzbogacenie i utrzymanie jego działania. Przykładowo idealnym rozwiązaniem po laseroterapii jest sięgnięcie po kosmetyki chroniące naskórek i głęboko nawilżające, bogate w witaminy B, C i E, a także włączenie w odpowiednim momencie retinolu i kwasów owocowych. Selekcję konkretnych produktów warto ustalić z lekarzem prowadzącym.

Sen i dieta są też ważne

Nie tylko pielęgnacja przedłuży działanie zabiegów. To również prawidłowy sen, który powinien trwać nieprzerwanie około siedmiu godzin. Istotna jest również dieta — odpowiednio zbilansowana, pełna witamin.

Stosowanie się do zaleceń lekarza, rutyna dbania o skórę, przestrzeganie zasad jej ochrony, odpowiednia regeneracja to klucz, który pozwoli na długo cieszyć się efektami zabiegu. Nie ma lepszej metody niż łączona pielęgnacja, a odpowiednia dieta i relaksujący sen jeszcze bardziej podkreślą piękno naszej skóry. Należy działać zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.




O Projekt Skóra:

Projekt Skóra to nowoczesna klinika dermatologii i medycyny estetycznej. Jej pomysłodawczynią jest dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspertka medycyny estetycznej. Wyznaje ona zasadę, że kluczem do pięknej i zdrowej skóry są działania regeneracyjne, a przy tym niezwykle indywidualne podejście do pacjenta. Jej mottem są słowa: ,,skóra jest lustrem wszystkiego, co dzieje się w środku”.

Klinikę tworzy doświadczony zespół dermatologów, chirurgów, wenerologów i kosmetologów, którzy holistycznie podchodzą do piękna skóry. Na co dzień łączą wiedzę medyczną z zaawansowaną technologią i naturalnym oraz estetycznym podejściem do wyglądu.

Projekt Skóra zajmuje się również profilaktyką przeciwnowotworową. Słynie z jedynego w Polsce wideodermoskopu z tworzeniem mozaiki znamion. Oferuje także badanie trichoskopowe, pomagające pacjentom z problemami nadmiernego wypadania włosów.

Gabinety Projektu Skóra usytuowane są w zabytkowej, warszawskiej kamienicy sióstr Tołwińskich, w samym sercu miasta, przy ul. Św. Barbary 4/U2.

Terapia manualna w schorzeniach ortopedycznych – skuteczna metoda leczenia bólu i poprawy funkcji ruchowych. Dla kogo jest wskazana?

Obecnie, gdy wiele osób boryka się z problemami układu ruchu, a ortopedzi coraz częściej spotykają się z przypadkami przewlekłego bólu…
CZYTAJ

Niedostrzegany problem – polskie dzieci tyją najszybciej w Europie

Plaga otyłości wśród dzieci to nie tylko kwestia społeczna, czy estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna: - Obecnie do specjalistów trafiają…
CZYTAJ

Z Miłości do Włoch!

Warszawa, 20 stycznia 2025 r. – W wyjątkowej przestrzeni budynku Senator przy ulicy Bielańskiej w Warszawie odbył się spektakularny pokaz…
CZYTAJ

Zmysłoterapia – zapachy dobrego nastroju. Jak oddziaływają na nas zapachy?

Zapachy otaczają nas na każdym kroku – w domu, pracy, czy podczas spacerów. Czasami są niemal niezauważalne, innym razem wywołują…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne w Klinice Urody Beleza – dlaczego warto?

Szybkie tempo życia i ciągły stres sprawiają, że coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą im nieco odpocząć i rozluźnić…
CZYTAJ

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż są stosowane w diagnostyce. Badania laboratoryjne Podstawowym krokiem…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze. Chociaż mogą wydawać się zupełnie niepowiązane, łączy je…
CZYTAJ

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i profilaktyka na błoniach PGE Narodowego w weekend 25-26 stycznia 2025 r.

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i…
CZYTAJ

Niacyna i biotyna zimą Moc witamin B dla nawilżenia i regeneracji

Zima to czas, kiedy skóra jeszcze bardziej niż zwykle potrzebuje dogłębnej regeneracji i nawilżenia. Zmęczenie po lecie i trudne warunki…
CZYTAJ

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Terapia manualna w schorzeniach ortopedycznych – skuteczna metoda leczenia bólu i poprawy funkcji ruchowych. Dla kogo jest wskazana?

Obecnie, gdy wiele osób boryka się z problemami układu ruchu, a ortopedzi…
CZYTAJ

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze.…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ