3 zabiegi medycyny estetycznej, które możesz wykonywać latem



Latem odradza się korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Panuje przekonanie, że promienie słoneczne podrażniają skórę, co w konsekwencji może prowadzić do obniżenia efektywności zabiegów. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele działań estetycznych, które z powodzeniem można wykonywać właśnie o tej porze roku. Wśród nich wymienia się preparaty biostymulujące, odmładzającą radiofrekwencję mikroigłową oraz iniekcje z toksyny botulinowej.

Skóra człowieka potrzebuje starannej pielęgnacji i opieki przez dwanaście miesięcy w roku. Musi być ona jednak uzależniona nie tylko od jej kondycji, ale również od sezonu (letni kontra zimowy).

To prawda, że niektóre zabiegi odradza się przy dużym nasłonecznieniu – zaliczyć do nich można np. silne peelingi chemiczne i laser frakcyjny. Są jednak preparaty, których użycie przez cały rok, a również latem daje świetne efekty. W wakacyjnym okresie nasza cera jest szczególnie narażona na fotostarzenie, a co za tym idzie na pojawianie się nowych zmarszczek, przebarwień czy plam. To więc istotne, aby walkę z nimi rozpocząć natychmiast – komentuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, specjalista w zakresie medycyny estetycznej, która prowadzi warszawską klinikę Projekt Skóra.

I dodaje: Swoim pacjentom polecam zwykle wykonywanie zabiegów nawilżających i stymulujących produkcję kolagenu, w tym np. polinukleotydy takie jak nucleofill, a także odmładzającą radiofrekwencję mikroigłową oraz toksynę botulinową.

#Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry

Nucleofill jest biostymulującym produktem, doskonałym do stosowania latem, stworzonym z naturalnych polinukelotydów. Do skóry podaje się go drogą iniekcji. Jak działa? Poprawia elastyczność oraz jest niezwykle skuteczny w zabiegach przeciwstarzeniowych. Silnie nawilża, dając efekt liftingujący i regeneracyjny. Widocznie spłyca zmarszczki mimiczne. Eliminuje również wolne rodniki. Ponadto, jego atutem jest fakt, że świetnie sprawdza się przy każdym rodzaju skóry. Poleca się go także osobom narażonym na stres oksydacyjny.

Częstotliwość: Nuclefill należy wykonać około trzech razy, co trzy tygodnie.

Odmładzająca radiofrekwencja mikroigłowa

To kolejny zabieg, którego wykonanie latem, jest bardzo bezpieczne. Jego działanie polega na kontrolowanych termicznych mikrouszkodzeniach w głębszej warstwie skóry za pomocą mikroigieł, aby pobudzić procesy regeneracyjne, a w konsekwencji uzyskać jędrniejszą i bardziej elastyczną skórę. Radiofrekwencję mikroigłową poleca się do redukcji zmarszczek, poprawy napięcia skóry twarzy czy rąk oraz niwelowania rozstępów i blizn, w tym również tych potrądzikowych. Niewątpliwym atutem jest brak widocznych śladów na skórze już w kilkadziesiąt minut po zabiegu oraz brak okresu rekonwalescencji.

Częstotliwość: Dobre rezultaty można uzyskać po pierwszym razie, choć zależne jest to od kondycji skóry i problemu, z jakim zgłasza się pacjent – zwykle zaleca się wykonywanie od dwóch lub trzech procedur, co cztery tygodnie.




Iniekcja toksyny botulinowej

To kolejny bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, któremu można poddawać się przez cały rok. Stosuje go się w celach estetycznych i leczniczych. Najczęstszą motywacją do jego wykonania jest redukcja zmarszczek mimicznych górnej części twarzy, w tym zmarszczek między brwiami (lwia bruzda), zmarszczek poprzecznych czoła, wokół oczu (kurze łapki) i nosa (zmarszczki królicze). Dzięki botoksowi lekarz może także doprowadzić do delikatnego uniesienia brwi, kącików ust i koniuszka nosa, korekty uśmiechu dziąsłowego i wygładzenia zmarszczek bródki. Preparat służy także do leczenia nadpotliwości pach, stóp i dłoni oraz bruksizmu, niekontrolowanego, mimowolnego zaciskania zębów, które prowadzi do zgrzytania i niszczenia szkliwa. Niewątpliwym atutem jest naturalny oraz długotrwały efekt.

Częstotliwość: Efekty zabiegu są widoczne już kilka dni po wykonaniu i utrzymują się około 6 miesięcy.

Nawilżenie i regeneracja skóry latem jest możliwa, ale i wskazana. To pora roku, podczas której warto szczególnie zadbać o skórę, spłycanie zmarszczek i pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracji skóry. Istotne jednak, aby decyzja wykonania konkretnego zabiegu była przemyślana, a samo działanie estetyczne przeprowadzone przez doświadczonego lekarza – konkluduje Dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Opisane w materiale zabiegi wykonywane są w klinice Projekt Skóra.

O Projekt Skóra:

Projekt Skóra to nowoczesna klinika dermatologii i medycyny estetycznej. Założona została przez dr n. med. Małgorzatę Marcinkiewicz – dermatolog – wenerolog, specjalistę medycyny estetycznej, która wyznaje zasadę, iż kluczem do pięknej i zdrowej skóry jest medycyna regeneracyjna, a przy tym niezwykle indywidualne podejście do pacjenta. Jej mottem są słowa: ,,skóra jest lustrem wszystkiego, co dzieje się w środku”.

Klinikę tworzy doświadczony zespół dermatologów, specjalistów w zakresie medycyny estetycznej, wenerologów, chirurgów oraz kosmetologów, którzy holistycznie podchodzą do piękna skóry. Na co dzień łączą wiedzę medyczną z zaawansowaną technologią i naturalnym oraz estetycznym podejściem do wyglądu.

Gabinety Projektu Skóra usytuowane są w zabytkowej, warszawskiej kamienicy sióstr Tołwińskich, w samym sercu miasta. Budynek mieści się przy ul. Św. Barbary 4/U2.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ