Dekoloryzacja to długofalowy proces. Jak przez niego przejść, aby zachować zdrowie włosów? Podpowiada Łukasz Szymczak



Zbliżające się lato i wakacje nastrajają do zmiany fryzury, z reguły na dużo lżejszą i… jaśniejszą. Jak wygląda dekoloryzacja włosów, jeśli jeszcze niedawno cieszyłaś się z ciemnobrązowych kosmyków? Proces zmiany koloru na jaśniejszy to złożona procedura, podczas której w pierwszej kolejności należy zadbać o kondycję włosów. Jak przejść przez dekoloryzację bez uszczerbku na zdrowiu włosów – doradza Łukasz Szymczak, stylista fryzur.

NA CZYM POLEGA DEKOLORYZACJA WŁOSÓW?

#Dekoloryzacjawłosów to zabieg, którym poddaje się włosy farbowane i z reguły ciemne. Dlaczego? Ponieważ usuwa on ciemne barwniki z włosów, które wcześniej były farbowane (preparaty usuwają jedynie sztuczne barwniki z łodygi włosa). Jeśli zabiegi były przeprowadzane w salonie fryzjerskim, to proces ściągania koloru będzie łatwiejszy. Drogeryjne farby do włosów posiadają w swoich składach często niepożądane składniki, np. metale ciężkie, po których ciężko oczekiwać zawsze tego samego zachowania pod rozjaśniaczem. Bo to właśnie przy użyciu rozjaśniacza z dodatkiem oksydantu lub dekoloryzatora dokonuje się zmiany koloru, co najwyżej o parę tonów podczas jednego zabiegu.

– Jeśli włosy są w dobrej kondycji, prawdopodobnie dekoloryzacja potrwa od 2 do 3 wizyt w salonie. Oczywiście w zależności od tego, do jak jasnego koloru klientka chce sprowadzić swoje włosy –
mówi Łukasz Szymczak, stylista fryzur i właściciel sieci salonów Luisse.

Jak wygląda to w praktyce? Włosy czarne rozjaśnia się do ciemnego brązu, a następnej wizycie ciemny brąz do rudawych odcieni. Dopiero w następnej kolejności można myśleć o ciemnych blondach. Czy to sprawia, że klientka skazana jest na niechciany u siebie kolor rudości?

ŚCIĄGNIĘCIE KOLORU TO NIE WSZYSTKO

W momencie uzyskania pożądanej jasności włosów fryzjer nakłada na włosy koloryzację. Dlaczego? Wybawione włosy najczęściej mają żółtawo-pomarańczowo-zielony odcień. Niekiedy włosy rozjaśniają się nierówno, na co może zaradzić jedynie stylista nakładając farbę zgodnie ze sztuką. Idealnie sprawdzają się tutaj także tonery. W procesie dekoloryzacji, kiedy barwnik może dosyć szybko się wypłukiwać, toner położony na włosy nadaje im konkretny odcień (np. chłodny), przy czym jednocześnie położony razem z maską – nawilża włosy.

– Zawsze proponuję jak najbardziej zbliżone naturze rozwiązania, z zachowaniem odrostu w kolorze włosów klientki. Dekoloryzacja może osłabiać włosy, dlatego ważne jest, aby poddawać włosy odpowiedniej pielęgnacji dostosowanej do konkretnego typu włosów oraz pozwolić im odżyć – dodaje stylista. Zdarza się, że kobieta przychodzi do salonu fryzjerskiego chcąc poprawić kolor włosów po wizycie w innym miejscu.

– Kluczem do uniknięcia takich sytuacji jest odpowiednio przeprowadzona konsultacja fryzjerska. Oczywiście chęć zmiany koloru to nie zawsze wynik niezadowolenia z farbowania u innego fryzjera, jednak zdarza się tak, że efekt końcowy nie jest tym, którego klientka oczekiwała na wizycie w innym salonie – podsumowuje.






Poznaj bliżej Łukasza Szymczaka – stylistę fryzur oraz jego autorski concept Luisse.

Wszystko zaczęło się właściwie od marzeń. Już w szkole wiedziałem, że chcę zostać fryzjerem. Często swoje wolne popołudnia spędzałem w zaprzyjaźnionym salonie. Sama tam obecność, klimat miejsca, atmosfera i ludzie sprawiły, że moje marzenie stało się czymś realnym i prawdziwym. Rozbudziło też we mnie myśl, aby pewnego dnia stworzyć miejsce, które będzie wyrażało moją miłość do piękna, odzwierciedlało mój styl oraz przywiązanie do detalu i wysmakowanych wnętrz. Tak właśnie narodziło się Luisse.

Moje marzenie udało się spełnić jedenaście lat temu. Przy ul. Kilińskiego 25 w Łodzi założyłem pierwszy Salon fryzjerski. Luisse symbolizuje lekkość, różnorodność, subtelność, ale też indywidualizm i perfekcjonizm. Łączymy tu klasyczny fryzjerski warsztat z nowoczesnymi technikami. Stawiamy na edukację, poznawanie trendów i korzystanie z najnowszych rozwiązań w dziedzinie fryzjerstwa i pielęgnacji włosów. Nasze usługi i kosmetyki to wyselekcjonowana gama najlepszych produktów dopasowanych do potrzeb klientów i ich włosów. Zdobyte doświadczenie i wyznawane przez nas wartości sprawiły, że powstały kolejno trzy nowe Salony dla kobiet i mężczyzn w Łodzi i Zgierzu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ