Skóra wrażliwa – co sprzyja działaniom anti-ageing? 4 rady kosmetologa



Skóra wrażliwa stale wymaga bardzo delikatnej i wyjątkowo skutecznej pielęgnacji. Łagodzenie podrażnień, oczyszczanie kosmetykami do cery o szczególnych potrzebach, zapobieganie stanom zapalnym – to podstawa każdego dnia. A jak, w przypadku cery wrażliwej, przeciwdziałać procesom starzenia? To proste. Zastosuj 4 rady kosmetologa.

Cera naczynkowa, wrażliwa lub atopowa stawia nam szczególne wymagania na każdym etapie życia. Ze względu na swoją reaktywność, „zmusza nas” do unikania zimna, opalania, stosowania silnie działających kosmetyków, mocnego wycierania… i wielu innych czynności. Znamy to, prawda? Czy koniecznie jest także zawieszenie działań wspierających anti-ageing? Absolutnie nie. Tym bardziej, że – jak wskazują kosmetolodzy, większość czynności pielęgnacyjnych, jakie praktykują osoby o skórze bardzo wrażliwej – sprzyja praktyce anti-ageingu! Nadchodzący Dzień Mamy może być inspiracją do zebrania dobrych praktyk dla cery wrażliwej 40+. A zatem, nam i naszym Mamom radzi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®.

Po pierwsze, odpowiednie nawilżenie.

Odpowiednie, czyli jakie? Przede wszystkim, nawilżenie za pomocą właściwych produktów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej i atopowej. Takie zadanie idealnie spełniają emolienty.

– Emolienty to nowoczesne dermokosmetyki, których zadaniem jest bardzo skuteczne zmiękczanie, nawilżanie i natłuszczanie cery wrażliwej oraz atopowej. Co istotne, tworzą one na powierzchni skóry niewidoczną barierę ochronną, która zapobiega nadmiernej utracie wody. A przecież przesuszenie i odwodnienie to jeden z kluczowych problemów skóry atopowej, ale także i wrażliwej oraz… dojrzałej! – powiedziała Agnieszka Kowalska.

– Warto pamiętać, że z biegiem lat skóra traci naturalny kolagen, który wpływa na utrzymanie nawodnienia tkanek. W konsekwencji, coraz trudniejsze staje się utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Rozwiązaniem dla wrażliwej cery dojrzałej będzie zatem stosowanie, właśnie, emolientów –
dodała.

Po drugie – delikatność.

Skóra szczególnie wrażliwa i atopowa wymaga absolutnej delikatności podczas wszystkich procedur pielęgnacyjnych – w tym podczas demakijażu. Usuwanie zanieczyszczeń to ten moment, podczas którego wrażliwe ciało może być narażone na podrażnienia. Mocne pocieranie wacikiem, używanie bardzo ciepłej, wyjątkowo zimnej wody lub twardego ręcznika może spowodować nadmierną reakcję skóry, w tym zaczerwienienia lub mikrouszkodzenia. Jak wskazują kosmetolodzy, kluczem do wyciszenia skóry atopowej i zapobiegania podrażnieniom cery wrażliwej jest delikatność podczas demakijażu i pielęgnacji.

A zatem: delikatny płyn lub krem micelarny, które zapobiegną konieczności pocierania (micele same „przyciągną” zabrudzenia do wacika), letnia woda i miękki ręcznik, którym – dotykając – osuszymy twarz po myciu. To podstawa! Nie zapominajmy, że miękka, wypielęgnowana i nawilżona skóra łatwiej przyjmuje kuracje anti-ageing.

Po trzecie – regularna pielęgnacja domowa.

Kosmetolodzy podkreślają, że w przypadku skóry wrażliwej z objawami starzenia kluczowe jest regularne korzystanie z preparatów nawilżających. Z ich praktyki wynika, że zwykle, niestety, używamy kremów i balsamów jedynie raz lub dwa razy dziennie. To stanowczo zbyt rzadko! Według dermatologów skóra atopowa wymaga zużycia 500 ml. emolientu tygodniowo.

To cała butelka! Jeśli nawet nie zdołasz zużyć aż tyle kosmetyku, możesz zmaksymalizować częstotliwość nawilżania, wybierając preparaty na bazie olejów naturalnych. Takie kosmetyki (jak Atopic Skin Face Cream SOLVERX®) minimalizują odczucie tłustego filmu na skórze, dzięki czemu będziesz mogła (i chciała) stosować kosmetyki kilka razy dziennie.

Po czwarte – stop fotostarzeniu.

Choć my zwykle kochamy każdy promień wiosennego i słońca… nasza skóra nie podziela tego entuzjazmu. Promieniowanie słoneczne ma negatywny wpływ na cerę. Jednym ze skutków jej nadmiernej, wieloletniej ekspozycji na słońce jest fotostarzenie. Co to takiego? To proces degeneracji i mikrouszkodzeń skóry wywołanych przez promienie UV. Zmarszczki, utrata elastyczności i przebarwienia to objawy, które zobaczymy (niestety) na prawie każdym często opalanym fragmencie skóry, szczególnie w obszarze twarzy. A co z cerą wrażliwą?

– W przypadku cery wrażliwej, także tej bardziej dojrzałej, zupełnie odradza się ekspozycję na słońce. Taka skóra nie tylko podlega długotrwałemu procesowi fotostarzenia, ale także jest dużo bardziej podatna na oparzenia. Nie oznacza to jednak, że „wrażliwcy” muszą spędzić lato w pomieszczeniu. Tu doskonale sprawdzą się kremy z wysokim SPF, czyli z filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej 50+ –
powiedziała Agnieszka Kowalska.

Jak podkreślają kosmetolodzy, dobre nawyki, które służą skórze wrażliwej to także idealny sposób wsparcia procesów anti-ageing. Ochrona przeciwsłoneczna, nawilżanie i delikatna, codzienna pielęgnacja to baza, na której jeszcze skuteczniej zbudujemy młody, zdrowy wygląd… my i nasze mamy.






MASKA DO TWARZY, SZYI I DEKOLTU skóra wrażliwa i naczynkowa SERIA SENSITIVE SKIN

– Kremowa maska do twarzy, szyi i dekoltu przeznaczona do skóry wrażliwej i naczynkowej o działaniu intensywnie nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.
– Zawartość kwasu laktobionowego odpowiada za redukcję widoczności popękanych naczynek.
– Zastosowane w recepturze oleje wzmacniają barierę ochronną skóry oraz łagodzą i wyciszają podrażnienia.
– Olej z czarnej porzeczki i olej lniany zapewniają ochronę antyoksydacyjną.
– Oleje z pestek winogron i z nasion dzikiej róży oraz masło shea zmiękczają, uealastyczniają skórę i chronią naskórek przed wysuszeniem.
Pojemność: 10 ml.
Cena: 7,99zł

KREM MICELARNY do mycia i demakijażu skóra wrażliwa i naczynkowa SERIA SENSITIVE SKIN

– Krem do demakijażu idealny dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz hiperpigmentacji.
– Dzięki zawartości prebiotyków skóra utrzymuje balans między korzystnymi a złymi drobnoustrojami. Prebiotyki wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie.
– Idealnie nadaje się do codziennego demakijażu twarzy i oczu.
– Formuła kremu micelarnego powoduje, że podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Zapewnia to delikatność dla skóry wrażliwej.
Pojemność: 100 ml
Cena: 27,99zł

KREM DO TWARZY SPF 50+ SERIA SENSITIVE SKIN

– Krem do twarzy nawilżająco – regenerujący przeznaczony do skóry wrażliwej i naczynkowej z bardzo wysoką ochroną SPF 50+ do całorocznego stosowania.
– Odpowiedni dla dorosłych i dzieci od 3 roku życia. Bardzo wysoka zawartość filtrów SPF 50+ gwarantuje niezawodną ochronę skóry przed promieniowaniem UVA i UVB.
– Kompleks z piwonii i trehalozy zapobiega procesowi fotostarzenia się skóry. Ponadto takie połącznie neutralizuje wolne rodniki i zapewnia ochronę DNA komórek skóry przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.
Pojemność: 50 ml
Cena: 29,99 zł

###
SOLVERX to dermokosmetyki, których zadaniem jest zapewnienie komfortu skórze wrażliwej i atopowej. Skład kosmetyków oparty jest na innowacyjnie dobranych komponentach, takich jak kwas laktobionowy, glicyryzynowy, ekstrakt z krwawnika, olej z czarnuszki, olej jojoba, olej z wiesiołka. Dzięki takiemu połączeniu produkty SOLVERX skutecznie oczyszczają i pielęgnują skórę wymagającą, także nadwrażliwą, atopową, z problemami naczynkowymi oraz ze skłonnością do alergii. Marka bazuje na doświadczeniu wywodzącym się z kosmetologii i medycyny estetycznej, od dekady łącząc efektywność z delikatną pielęgnacją.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ