Laserowe usuwanie tatuażu



Tatuaże są obecnie bardzo popularne – nie tylko wśród celebrytów i sportowców – możemy je spotkać na każdym kroku. Niektóre zwracają naszą uwagę, przyciągają wzrok artyzmem wykonania lub koncepcją. Niekiedy próbujemy rozszyfrować ich znaczenie, a czasem podziwiamy ze względów estetycznych. Wykonany w profesjonalnym studiu tatuaż potrafi być ozdobą, a czasem nawet częścią czyjejś tożsamości.

Zdarza się jednak, czasem po latach, a czasem zaraz po wyjściu ze studia, że tatuaż okazuje się błędem. Często związane jest to z jakością, która pozostawia wiele do życzenia. Niezadowolenie klientów potęguje fakt, że to, co jako koncepcja wydawało się idealne – nie prezentuje się już tak znakomicie na skórze. Taki tatuaż wcale nie musi zostać z nami na stałe. Można zdecydować się na „cover”, czyli zakrycie starego tatuażu nowym, jednak nie zawsze jest to możliwe. Zdarza się, że taka procedura byłaby zbyt trudna, nie każdy artysta będzie chciał się jej podjąć. Co możemy zrobić jeśli nie możemy/nie chcemy przykrywać starego tatuażu? Z pomocą przychodzi laserowe usuwanie tatuaży.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Wydaje się, że sektor laserowego usuwania tatuaży rozwija się równie szybko i równolegle do branży tatuażu. Pobudek, które przemawiają za wykonaniem tatuażu jest więcej, niż za jego usunięciem. Decyzja o usunięciu zwykle wynika z niezadowolenia z wykonanego tatuażu.
Jakie jednak by pobudki nie kierowały daną osobą, by skorzystać z tego zabiegu, warto przede wszystkim podkreślić, iż jest on bardzo skuteczny.

Czy da się usunąć tatuaż całkowicie przy użyciu lasera?

Nowoczesna technologia wykorzystywana w laserach pozwala na całkowite usunięcie każdego tatuażu, zarówno tego profesjonalnego, jak również nieprofesjonalnego. Zabieg laserem jest bezbolesny i wykonywany w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu odczuwalny może być jedynie delikatny dyskomfort.

By uzyskać najlepsze efekty warto wybrać innowacyjny laser Alma Harmony XL Pro Q-Switch, który pozwala na bezpieczne i nieinwazyjne usunięcie tatuażu, niezależnie od jego koloru i wielkości. Potrzebna do całkowitego usunięcia tatuażu ilość zabiegów określana jest indywidualnie, ale najczęściej wystarczy 4-6 spotkań. Po zabiegu skóra wraca do swojej dawnej postaci, nie pojawiają się żadne ślady, czy blizny, które mogłyby świadczyć o tym, że w tym miejscu wykonywany był zabieg.






Alma Harmony XL Pro Q-Switch
pozwala również na usunięcie nieudanego makijażu permanentnego. To bardzo często wybierany zabieg, ponieważ makijaż permanentny w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Ten nowoczesny laser jest najlepszym wyborem, ponieważ nie pozostawia na twarzy żadnych śladów w postaci nieestetycznych blizn, czy plam.

Jak działa laserowe usuwanie tatuaży?

W trakcie zabiegu wykorzystuje się laser, który emituje światła rzędu nanosekund- czy to jest nasz laser?. Oznacza to, iż laser w bardzo krótkim czasie emituje dużą ilość energii. To natomiast pozwala na całkowite rozbicie cząsteczek pigmentów, które znajdują się pod skórą. Warto jednak zauważyć, iż dopiero emisja światła rzędu nanosekund pozwala na uniknięcie blizn.

Starsza technologia, w której emituje się światło milisekund, w wyniku naświetlania skóry mogła doprowadzić do pojawienia się blizn. Dlatego nowoczesne, najwyższej jakości lasery, które stosuje się obecnie w celu usunięcia tatuaży, sprawdzają się także w przypadku innego typu przebarwień na skórze, jak piegi, znamiona, chloasma, melasma.

Jaki jest koszt usunięcie tatuażu?

Całkowita cena usunięcia tatuażu będzie zależała od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość samego tatuażu. Ważny jest także rodzaj kolorów i ich ilość oraz to czy tatuaż jest konturowy, cieniowany, czy wypełniony, ponieważ determinuje to ilość pigmentów pod skórą i wpływa na czas, który niezbędny jest do tego, aby usunąć tatuaż w sposób całkowity.

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ