Laserowe usuwanie tatuażu



Tatuaże są obecnie bardzo popularne – nie tylko wśród celebrytów i sportowców – możemy je spotkać na każdym kroku. Niektóre zwracają naszą uwagę, przyciągają wzrok artyzmem wykonania lub koncepcją. Niekiedy próbujemy rozszyfrować ich znaczenie, a czasem podziwiamy ze względów estetycznych. Wykonany w profesjonalnym studiu tatuaż potrafi być ozdobą, a czasem nawet częścią czyjejś tożsamości.

Zdarza się jednak, czasem po latach, a czasem zaraz po wyjściu ze studia, że tatuaż okazuje się błędem. Często związane jest to z jakością, która pozostawia wiele do życzenia. Niezadowolenie klientów potęguje fakt, że to, co jako koncepcja wydawało się idealne – nie prezentuje się już tak znakomicie na skórze. Taki tatuaż wcale nie musi zostać z nami na stałe. Można zdecydować się na „cover”, czyli zakrycie starego tatuażu nowym, jednak nie zawsze jest to możliwe. Zdarza się, że taka procedura byłaby zbyt trudna, nie każdy artysta będzie chciał się jej podjąć. Co możemy zrobić jeśli nie możemy/nie chcemy przykrywać starego tatuażu? Z pomocą przychodzi laserowe usuwanie tatuaży.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Wydaje się, że sektor laserowego usuwania tatuaży rozwija się równie szybko i równolegle do branży tatuażu. Pobudek, które przemawiają za wykonaniem tatuażu jest więcej, niż za jego usunięciem. Decyzja o usunięciu zwykle wynika z niezadowolenia z wykonanego tatuażu.
Jakie jednak by pobudki nie kierowały daną osobą, by skorzystać z tego zabiegu, warto przede wszystkim podkreślić, iż jest on bardzo skuteczny.

Czy da się usunąć tatuaż całkowicie przy użyciu lasera?

Nowoczesna technologia wykorzystywana w laserach pozwala na całkowite usunięcie każdego tatuażu, zarówno tego profesjonalnego, jak również nieprofesjonalnego. Zabieg laserem jest bezbolesny i wykonywany w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu odczuwalny może być jedynie delikatny dyskomfort.

By uzyskać najlepsze efekty warto wybrać innowacyjny laser Alma Harmony XL Pro Q-Switch, który pozwala na bezpieczne i nieinwazyjne usunięcie tatuażu, niezależnie od jego koloru i wielkości. Potrzebna do całkowitego usunięcia tatuażu ilość zabiegów określana jest indywidualnie, ale najczęściej wystarczy 4-6 spotkań. Po zabiegu skóra wraca do swojej dawnej postaci, nie pojawiają się żadne ślady, czy blizny, które mogłyby świadczyć o tym, że w tym miejscu wykonywany był zabieg.






Alma Harmony XL Pro Q-Switch
pozwala również na usunięcie nieudanego makijażu permanentnego. To bardzo często wybierany zabieg, ponieważ makijaż permanentny w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Ten nowoczesny laser jest najlepszym wyborem, ponieważ nie pozostawia na twarzy żadnych śladów w postaci nieestetycznych blizn, czy plam.

Jak działa laserowe usuwanie tatuaży?

W trakcie zabiegu wykorzystuje się laser, który emituje światła rzędu nanosekund- czy to jest nasz laser?. Oznacza to, iż laser w bardzo krótkim czasie emituje dużą ilość energii. To natomiast pozwala na całkowite rozbicie cząsteczek pigmentów, które znajdują się pod skórą. Warto jednak zauważyć, iż dopiero emisja światła rzędu nanosekund pozwala na uniknięcie blizn.

Starsza technologia, w której emituje się światło milisekund, w wyniku naświetlania skóry mogła doprowadzić do pojawienia się blizn. Dlatego nowoczesne, najwyższej jakości lasery, które stosuje się obecnie w celu usunięcia tatuaży, sprawdzają się także w przypadku innego typu przebarwień na skórze, jak piegi, znamiona, chloasma, melasma.

Jaki jest koszt usunięcie tatuażu?

Całkowita cena usunięcia tatuażu będzie zależała od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość samego tatuażu. Ważny jest także rodzaj kolorów i ich ilość oraz to czy tatuaż jest konturowy, cieniowany, czy wypełniony, ponieważ determinuje to ilość pigmentów pod skórą i wpływa na czas, który niezbędny jest do tego, aby usunąć tatuaż w sposób całkowity.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ