SofWave – bezoperacyjny lifting, który wykonamy w przerwie na lunch



W Polsce możliwe jest już przeprowadzanie zabiegów medycyny estetycznej z użyciem SofWave – technologii, która wykorzystuje ultradźwięki do stymulowania wzrostu kolagenu, co pozwala bezpiecznie, nieinwazyjnie i szybko redukować zmarszczki i wiotkość skóry. Zabieg SofWave może być wykonywany w porze lunchu, a pacjent po wyjściu z gabinetu może bez przeszkód wrócić do swoich codziennych zajęć. Czy nowa technologia zastąpi popularne HIFU?

Wprowadzenie na polski rynek SofWave to dobra wiadomość dla tych, którzy wstrzymywali się z liftingiem twarzy i szyi z obawy przed widocznymi bliznami i długą rekonwalescencją. Ta innowacyjna metoda wyróżnia się tym, że nie powoduje oparzeń naskórka, choć jednocześnie skutecznie oddziałuje na skórę właściwą. Nie powoduje też dyskomfortu u pacjentów. Jest nieinwazyjna i szybka – umożliwia przeprowadzenie bezoperacyjnego liftingu w czasie od 30 do 40 minut.

Zabieg z użyciem SofWave bywa nazywany zabiegiem „lunchowym”, ponieważ nie wymaga rekonwalescencji i można wykonać go podczas dłuższej przerwy w pracy. Jest to zabieg całoroczny, do wykonania którego przeciwwskazaniem nie są np.: opalenizna, ekspozycja na promienie słoneczne czy fototyp skóry.

SofWave to działanie udowodnione klinicznie, bezpieczne. Daje lekarzom kontrolę nad energią ultradźwięków działających na niewielkiej głębokości, a więc pozwala między innymi wyeliminować ryzyko uszkodzenia tkanki tłuszczowej czy włókien nerwowych – powikłań, które mogą wystąpić przy zabiegach HIFU – podkreśla Radosław Stawarz, Prezes Zarządu firmy IntoBeauty, dostawcy urządzeń do zabiegów medycyny estetycznej i jedynego dystrybutora SofWave w Polsce.

SofWave w pigułce

Pełna nazwa technologii SofWave brzmi: Intense Ultrasound Beam™ i wskazuje na kluczową rolę ultradźwięków, które przenikając przez naskórek do skóry właściwej, powodują jej gwałtowne podgrzanie. Następstwem tego są drobne uszkodzenia termiczne, które uruchamiają produkcję nowych włókien kolagenowych i proces odbudowy tkanki. W rezultacie następuje przywrócenie skórze gęstości oraz poprawa wyglądu twarzy i szyi.

Ważnym elementem jest zintegrowany mechanizm chłodzący Sofcool™. Umożliwia on monitorowanie temperatury skóry w czasie rzeczywistym i zapewnia natychmiastowe chłodzenie obszaru zabiegowego, a także pomaga chronić wierzchnią warstwę skóry przed poparzeniem. SofWave to kontrolowana stymulacja wzrostu kolagenu w środkowej części skóry bez uszkodzeń naskórka i struktur znajdujących się pod skórą właściwą.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, FDA (ang. Food and Drug Administration) uznała tę technologię za skuteczną metodę redukcji zmarszczek i liftingu twarzy.

W grudniu 2021 roku producent SofWave (Sofwave Medical Ltd) otrzymał nagrodę od magazynu ELLE „2021 Future of Beauty Awards” i został uznany za jedną z najlepszych firm w kategorii „In-Office Skin Treatment”.




Czy SofWave zastąpi HIFU?

Wszystko wskazuje na to, że po latach obecności technologii HIFU, której działanie polega na punktowym wykorzystaniu ultradźwięków w zabiegach liftingujących, przychodzi czas na technologiczną i jakościową zmianę warty w medycynie estetycznej.

Przemawiają za tym przede wszystkim przewagi SofWave, takie jak: brak ryzyka uszkodzenia nerwów, brak ryzyka atrofii tkanki tłuszczowej oraz skuteczne chłodzenie skóry w miejscu zabiegu. Wynikają one z różnic między technologiami, które dotyczą przede wszystkim głębokości oddziaływania ultradźwiękami i zastosowania zintegrowanego mechanizmu chłodzącego Sofcool™.

W przypadku SofWave wiązki ultradźwięków nie są ogniskowane. Wszystkie 7 przetworników wiązki ultradźwięków o wysokiej częstotliwości działa jednocześnie tworząc pole ultradźwiękowe z pokryciem ponad 25% skóry podczas pojedynczego zabiegu. Wiązki docierają maksymalnie na głębokość 2 mm w skórze właściwej. Ciepło rozprasza się bez ryzyka uszkodzenia położonych głębiej nerwów i kości. Ponadto matryca urządzenia styka się bezpośrednio ze skórą pacjenta, co umożliwia m.in. kontaktowe chłodzenie i kontrolę temperatury naskórka.

Z kolei HIFU pozwala działać tylko punktowo. Do tego wiązki ultradźwięków mogą być kierowane dużo głębiej – nawet do 4,5 mm. Niekontrolowane, zbyt głębokie skierowanie dużej dawki energii może powodować punktowe uszkodzenia tkanki tłuszczowej lub nerwów. Ponadto przetwornik HIFU nie styka się ze skórą. Korzystanie z urządzenia wymaga zastosowania pośredniej warstwy płynu, co uniemożliwia pomiar rzeczywistej energii dostarczanej do tkanki.

W IntoBeauty mówimy „pięknie, bo bezpiecznie”. SofWave jest kolejnym urządzeniem w naszej ofercie, którego stosowanie ogranicza możliwość powikłań do minimum, z zachowaniem maksymalnych efektów pozabiegowych. A to przecież najważniejsze – tak dla pacjentów, jak i dla lekarzy – podsumowuje Radosław Stawarz.


Radoslaw Stawarz Prezes Zarzadu IntoBeauty

***
IntoBeauty to dostawca urządzeń dla medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, dermatologii, ginekologii oraz medycyny sportowej. Firma obecna jest na polskim rynku od 2018 roku. Oferuje urządzenia, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i wyróżniają się innowacyjnością oraz są bezpieczne dla pacjentek i pacjentów. Jest jedynym w Polsce dystrybutorem takich urządzeń, jak SofWave, Scarlet S, Jovena oraz implanty TESSLIFT. Siedziba firmy mieści się we Wrocławiu.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ