Profesjonaliści stawiają na kremy z kwasami Anti-ageing w pielęgnacji domowej



Przeciwstarzeniowe działanie kwasów znane jest od wielu lat – i stosowane w gabinetach kosmetycznych. Inspiracją do opracowania receptur kremów anti-ageing była efektywność tych zabiegów. Nisko stężone, wybrane kwasy zawarte w kremach do twarzy i kuracjach domowych to synonim efektywności. Jak je wybrać, by działały skutecznie? Kosmetolog radzi.

Właściwe pytanie powinno brzmieć: nie „jak”, a „z kim”. Z kosmetyczką lub z kosmetologiem, który doradzi, jaki krem będzie najefektywniej działał przeciwzmarszczkowo, a zarazem nawilży i odżywi skórę. Bardzo często, podczas wizyty w salonie kosmetycznym, wykonujemy zabiegi o działaniu wygładzającym i liftingującym właśnie na bazie kwasów. Kolejnym krokiem powinien być dobór produktu, który zabierzemy ze sobą do domu, żeby utrwalić działanie zabiegu. Także z kwasami? Niewykluczone.

Mono-peelingi lub nanotechnologia

Jak wskazuje Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission®, w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej podstawą jest rozpoznanie typu skóry, jej potrzeb, a także deficytów, z jakimi się zmaga. Wtedy możliwe jest dobranie odpowiednich kwasów, a co za tym idzie – produktów.

– Sprawdzone i bardzo skuteczne, przeciwzmarszczkowe działanie wykazują np. kwas gamma-aminomasłowy [GABA] zawarty z kremie B-Like® Cream Peel Mission®, oraz kwas bursztynowy, należący do grupy kwasów dikarboksylowych, określany mianem biostymulatora – będący bazą #interfuse Age Reboot Cream Peel Mission® – wskazuje Agnieszka Kowalska.

– Bez względu na to, czy podczas zabiegów w gabinecie kosmetycznym stosujemy taktykę doboru monokwasów, jak w przypadku wyboru spośród 28 mono-peelingów Peel Mission®, czy nanotechnologię na bazie kwasów – jak w przypadku linii #interfuse, pielęgnacja domowa musi być odpowiednio dobrana do dwóch filarów: do potrzeb skóry i do stosowanych gabinetowo zabiegów. Tylko wtedy będziemy miały do czynienia z perfekcyjnie efektywnym działaniem przeciwzmarszczkowym –
dodaje.

Anti-ageing z kwasami w pielęgnacji domowej

Kwasy używane w kremach do pielęgnacji domowej mają, oczywiście, niewielkie stężenie. W zawiązku z tym, produktów możemy używać stale. – Często pojawiają się pytania o stosowanie kremów latem. W przypadku pielęgnacji domowej nie ma ograniczenia związanego z porą roku, ponieważ mamy do czynienia z bardzo niskim stężeniem kwasów. Kwas jest zwykle jednym z komponentów. Mogą mu towarzyszyć oleje (olej z otrębów czy buriti, jak w przypadku Age Reboot #interfuse), proteiny (soi lub pszenicy w B-Like® Cream), witaminy, pantenol czy alantoina – mówi Agnieszka Kowalska.

Kompleksowe i dokładne działanie – by cofnąć zegar

Co istotne, eksperci podkreślają, że krem to nie wszystko. W przypadku przeciwdziałania starzeniu się skóry, równie ważną, co kremy, rolę, mają preparaty służące oczyszczaniu i tonizacji (B-Like Tonic®, Age Reboot Tonic #interfuse). Idealnie, jeśli możemy skorzystać z różnych produktów współgrających jako komponenty jednej linii. A – już zupełnie perfekcyjnie, jeśli naszą cechą jest konsekwencja i dokładność codziennej, domowej pielęgnacji.

– Kluczową zasadą kosmetyki i kosmetologii jest konsekwencja. W anti-ageingu widać to bardzo mocno. Dlatego nie może być lepszego połączenia niż profesjonalny zabieg gabinetowy na bazie kwasów wzmocniony codziennym działaniem przy użyciu odpowiednio skomponowanego toniku i kremu – mówi Agnieszka Kowalska. – Skóra bardzo szybko odpłaci nam pięknym wyglądem za taki tandem – dodaje.

Produkty anti-ageing Peel Mission
®

Peel Mission® #interfuse AGE REBOOT TONIC

– #interfuse AGE REBOOT TONIC to codzienna pielęgnacja oczyszczająca, celująca w potrzebę wygładzenia rysów twarzy, ujędrnienia i nawilżenia skóry.
– Precyzyjnie skalibrowana formuła toniku łączy w sobie działanie kwasu bursztynowego, komórek macierzystych, witamin i hydrolatu z żeń-szenia, dzięki czemu przywraca optymalną równowagę, ale również wzmacnia strukturę podporową skóry nadając jej młodzieńczy wygląd.
– Kluczowy składnik biostymulujący, czyli kwas bursztynowy działa antyoksydacyjne, dotleniająco oraz energetyzująco. Ponadto stymuluje metabolizm komórkowy, dzięki czemu spłyca zmarszczki i dodaje blasku zmęczonej cerze.

Pojemność: 150 ml
Cena: 135 zł

Peel Mission® #interfuse AGE REBOOT CREAM

– Sekret kremu tkwi w zoptymalizowanym składzie bazującym na nanotechnologii.
– Formuła zawiera kwas bursztynowy, który jest doskonałym biostymulatorem. Aktywuje procesy metaboliczne, stymulując syntezę podstawowych struktur białkowych.
– Działanie przeciwzmarszczkowe intensyfikuje liposomalny kompleks komórek macierzystych jabłoni, który jest bogaty w czynniki epigenetyczne, zapewniające długą żywotność komórkom skóry i hamujące starzenie chronologiczne.
– Natychmiastowe wygładzenie zmarszczek mimicznych to efekt działania peptydu biomimetycznego.

Pojemność: 50 ml
Cena: 240 zł




B-Like® TONIC

– Tonik bazujący na kompleksie składników o działaniu przeciwzmarszczkowym i nawilżającym.
– Kluczowym komponentem formuły jest kwas gamma-aminomasłowy wpływający na redukcję stymulacji mięśniowej, dzięki czemu wygładza zmarszczki mimiczne.
– Preparat reguluje pH skóry, pozostawia ją odświeżoną i wygładzoną.

Pojemność: 50 ml
Cena: 165 zł

B-Like® CREAM

– Wysoce zaawansowany krem o działaniu przeciwzmarszczkowym.
– Kluczowymi składnikami receptury są innowacyjny kompleks peptydowy i kwas gamma-aminomasłowy (GABA), które skutecznie hamują przewodzenie sygnałów nerwowych do mięśni. Prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych.
– Spektakularne efekty w dążeniu do zachowania młodego wyglądu zapewnia dodatkowo zawartość Tripeptyd-1 (aktywujący proces regeneracji, stymuluje syntezę glikozaminoglikanów w fibroblastach) oraz Tripeptyd-10, zwany rekonstruktorem kolagenu.

Pojemność: 200 ml
Cena: 99 zł

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ

Rola roweru i transportu publicznego w dążeniu do neutralności klimatycznej – Światowy Dzień Roweru 2025

Z okazji Światowego Dnia Roweru, obchodzonego 3 czerwca, warto przypomnieć o licznych korzyściach płynących z jazdy na rowerze. Raport Europejskiej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę mikrobioty jelitowej w utrzymaniu zdrowia człowieka. Ten złożony…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ