Jak często podcinać włosy?



Włosy u każdego z nas rosną w tym samym tempie, jednak częstotoliwość ich podcinania powinna być różna. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o kondycję włosów, która u jednej osoby jest doskonała, a u innej woła o pomstę do nieba. Jak często zatem podcinać włosy?

Jak często podcinać włosy zdrowe?

Włosy w doskonałej kondycji to najczęściej pasma niskoporowate, które są piękne, lśniące i bez tendencji do puszenia się. Mogłoby się więc wydawać, że w ogóle nie potrzebują interwencji fryzjera. A jednak nie. Warto podcinać końcówki raz na sześć miesięcy, by utrzymać włosy w dobrym stanie. Prawdopodobnie od razu zauważysz, że końcówki zaczęły się rozdwajać, a fryzura straciła swoją formę. Wówczas jest to znak, że czas na podcięcie! W tym celu, najlepiej udać się do zaufanego salonu fryzjerskiego, do którego możesz umówić się np. poprzez aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid

Jak często podcinać włosy normalne?

Włosy normalne nie są już tak zdrowe, chociaż nadal nie mają bardzo widocznych oznak zniszczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że warto podcinać je co około trzy miesiące. Dlaczego? Chociażby ze względu na fakt, że codzienne korzystanie z lokówek, suszarek czy prostownic może narażać takie pukle na zniszczenia. Regularne podcinanie włosów to dobry sposób na pozbycie się problemu rozdwajających końcówek.






Jak często podcinać włosy zniszczone?

Włosy zniszczone potrzebują częstych wizyt u fryzjera. Należy je podcinać co najmniej raz w miesiącu. Zwykle ich stan spowodowany jest częstą stylizacją czy zabiegami chemicznymi, dlatego regularne wizyty u fryzjera są niezbędne. Warto jednak pamiętać, że podcinanie to nie wszystko. Włosy trzeba odżywiać. Korzystaj z dobrych kosmetyków, które pozwolą im odzyskać dawny blask. Możesz zamówić je za pomocą aplikacji https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394. Twój fryzjer prawdopodobnie także poleci ci odpowiednie produkty na odbudowę pasm.

Podcinanie włosów nie jest tak straszne, jak się wydaje. To jeden z elementów pielęgnacji, o których często zapominamy. Jeśli jednak zależy ci na pięknych włosach – podcinaj je regularnie.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ