W tym kraju 70 procent mieszkańców potrzebuje pomocy. UNICEF Polska apeluje



Sześć lat wojny. 400 tysięcy skrajnie niedożywionych dzieci. 20 milionów ludzi w potrzebie. Jeden z najstarszych krajów świata jest dziś pogrążony w jednym z największych kryzysów humanitarnych. Jemen – państwo na skraju upadku.

Jemen w starożytności nazywany był Arabia Felix, czyli Szczęśliwa Arabia. Kraj szczycił się rozwiniętym rolnictwem i handlem morskim. Dziś to państwo jest nie do poznania. Wyniszczająca wojna, głód i przesiedlenia najbardziej odbiły swoje piętno na dzieciach.

Jednym z nich jest półtoraroczna Gosson. Dziewczynka cierpi z powodu skrajnego niedożywienia. Waży zaledwie 5 kilogramów, czyli dwa razy mniej niż zdrowe dziecko w jej wieku. Wyniszczony organizm nie jest w stanie sam zwalczyć chorób takich jak biegunka czy zapalenie płuc, które dotykają głodujące dzieci. Gosson jest w szpitalu, trwa walka o jej życie.

Dzieci takich jak Gosson jest w Jemenie prawie 400 tysięcy. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc najmłodszym w tym kraju. Wiele z nich żyje tylko dzięki pomocy humanitarnej. Brak środków uniemożliwia nam pomoc wszystkim potrzebującym dzieciom,
powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Sytuacja w Jemenie jest bardzo trudna od samego początku konfliktu w 2015 r. W ciągu ostatnich sześciu lat, zginęło tam lub zostało rannych 10 tysięcy dzieci. To czworo dzieci każdego dnia. UNICEF Polska już kilkakrotnie prowadził zbiórkę środków na pomoc dla Jemenu. Ostatnio Polacy przekazali ponad 3,3 mln zł! Pracownicy UNICEF na miejscu mogli za tę kwotę uratować zdrowie i życie tysięcy dzieci. To ogromna pomoc.

Sytuacja dzieci w Jemenie nadal jest dramatyczna. Najmłodsi każdego dnia umierają z głodu. Zdecydowałem się wesprzeć kampanię UNICEF Polska dla Jemenu, bo nasza pomoc jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Ufam, że poruszymy serca Polaków i razem uratujemy wiele istnień, powiedział Maciej Orłoś, który wspiera kampanię UNICEF Polska.

Jak pomóc?

Celem akcji UNICEF Polska jest zbiórka środków na pomoc żywnościową i medyczną dla dzieci w Jemenie. Organizacja chce zakupić i dostarczyć przede wszystkim żywność terapeutyczną stosowaną w leczeniu niedożywienia, np. wysokokaloryczną pastę z orzeszków ziemnych czy bogate w wartości odżywcze mleko w proszku.




Każdy może pomóc. Nawet najmniejsza darowizna ma znaczenie, ponieważ może uratować zdrowie i życie dziecka w Jemenie. Aby ją przekazać, wystarczy wejść na stronę unicef.pl/jemen. Już dziś z całego serca dziękujemy za wsparcie okazane jemeńskim dzieciom, powiedziała Sylwia Nowik-Spiczonek, Dyrektor Fundraisingu UNICEF Polska.

Walka z czasem trwa. Dzieci takie jak Gosson – bohaterka kampanii UNICEF Polska – nie mogą już dłużej czekać. Organizacja apeluje o pomoc. Kampania potrwa co najmniej do końca stycznia 2022 roku. W tym czasie UNICEF Polska będzie prosić o wsparcie Darczyńców z naszego kraju, podejmując szereg działań, m.in. w telewizji będą emitowane specjalne spoty z udziałem Maciej Orłosia. Wszystko po to, aby zebrać środki i uratować jak najwięcej dzieci w Jemenie.

###

O UNICEF
UNICEF od 75 lat ratuje życie dzieci, broni ich praw i pomaga im wykorzystać potencjał, jaki posiadają. Nigdy się nie poddajemy!

Pracujemy w najtrudniejszych miejscach na świecie, aby dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci. W ponad 190 krajach i terytoriach pracujemy #dlakazdegodziecka, aby budować lepszy świat dla wszystkich. Przed, w trakcie i po kryzysach humanitarnych jesteśmy na miejscu niosąc ratującą życie pomoc i nadzieję dzieciom i ich rodzinom. Realizujemy nie tylko działania pomocowe, ale także edukacyjne. Wierzymy, że edukacja to jedna z najbardziej skutecznych form zmieniania świata. W Polsce pracujemy ze szkołami i samorządami, aby prawa dziecka były zawsze przestrzegane, a głos młodych ludzi słyszany i respektowany. Jesteśmy apolityczni i bezstronni, ale nigdy nie pozostajemy obojętni, gdy chodzi o obronę praw dzieci i zabezpieczenie ich życia i przyszłości. Więcej informacji na unicef.pl.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ