Jak odpowiednio pielęgnować torebkę wykonaną ze skóry ekologicznej?



Skóra ekologiczna to coraz częstszy wybór projektantów w trakcie tworzenia modeli torebek czy butów. Jest bezpieczna dla środowiska, jak i łatwa w utrzymaniu i konserwacji. Wystarczy dobrać tylko odpowiedni środek pielęgnujący, aby zachować jej piękny wygląd.

Ten rodzaj skóry coraz częściej stosuje się jako wersję alternatywną dla tej prawdziwej. Dzięki najnowocześniejszej technologii materiał syntetyczny może przybierać podobny wygląd do skóry naturalnej oraz jej właściwości.

Zalety korzystania z toreb wytworzonych ze skóry ekologicznej

Skóra ekologiczna może być imitacją tej naturalnej. Produkty wykonane z tego tworzywa mogą wyglądać tak samo naturalnie, jak w przypadku ze skóry zwierzęcej. Materiał ten występuje w wielu wariantach kolorystycznych i jego właściwości umożliwiają mu przybierania różnych faktur. Jest to możliwość bardziej charakterystyczna dla materiału syntetycznego niż skóry naturalnej. Co więcej, pielęgnacja ekoskóry jest łatwiejsza niż wyrobów naturalnych. Produkty tego typu są odporne na wodę, elastyczne i mniej wymagające w procesie konserwacji.

Pielęgnacja skóry ekologicznej

W ofercie marki NOBO znajdziecie szeroki wybór torebek wykonanych ze skóry ekologicznej. Aby zachować ich piękny wygląd, należy upewnić się jakie produkty są przeznaczone odpowiednio do tego typu materiału i w jaki sposób można je pielęgnować. Należy pamiętać, aby nie czyścić torebek w pralce, a jeśli zależy ci na dokładnym usunięciu brudu, to warto zanieść je do pralni chemicznej.

Regularne czyszczenie produktów pozwala zmniejszyć widoczność śladów użytkowania materiału oraz uniknąć ich zniszczenia. Cały proces usuwania zabrudzeń należy wykonywać za pomocą miękkiej i suchej ściereczki. Dzięki temu unikniemy dodatkowych niepożądanych śladów na skórze. Jeśli pojawi się plama na torebce, należy wyczyścić ją lekko nasączoną mydłem ściereczką.




Systematyczna pielęgnacja skóry ekologicznej jest bardzo ważna. Moim sposobem jest czyszczenie torebki za pomocą lekko zwilżonej gąbki. Pierwszym etapem jest zanurzenie czyścika w wodzie zmieszanej z szarym mydłem lub płynem do mycia naczyń. Należy pamiętać, aby dokładnie go wycisnąć, tak żeby na produkcie nie powstały zacieki komentuje Joanna Pietrzyk, projektantka łódzkiej marki NOBO.

Na koniec, kiedy dokładnie usunę wszystkie zabrudzenia, torebkę przemywam samą wodą. Kiedy produkt jest umyty, wykorzystuję do czyszczenia suchą ściereczkę do momentu, aż materiał będzie suchy –
dodaje Joanna Pietrzyk, projektantka łódzkiej marki NOBO.

Każdy produkt wykonany ze skóry ekologicznej jest inny. Przed jego czyszczeniem należy nanieść preparat w niewidocznym miejscu i upewnić się, czy na skórze nie tworzą się przebarwienia. Również należy sprawdzić, czy materiał się nie przesusza.

Rekomenduje wykorzystanie oprócz naturalnych produktów, również preparaty specjalnie przeznaczone do czyszczenia i konserwacji ekoskóry. Należy pamiętać, aby środkiem myjącym czyścić torebkę ruchem okrężnym w kierunku środka plamy. Nakładanie substancji w nieumyślny sposób może spowodować powstawanie przetarć – mówi Joanna Pietrzyk.

Pomimo porządnej pielęgnacji torebek wyprodukowanych z materiału ekologicznego należy odpowiednio z nich korzystać. Trzeba pamiętać, aby przechowywać torby w zaciemnionym miejscu. Zbyt długa ekspozycja na słońcu może spowodować przebarwienia koloru. Dodatkowo ciepło wpłynie na zdeformowanie się produktu. Dlatego tak ważne jest, aby produkty trzymać z daleka od punktów ciepła.

O marce NOBO

To Polska marka, która wyróżnia się wysoką jakością oraz nowoczesnym stylem. Design, kolorystyka i wykończenie sprawiają, że torebki NOBO to idealny wybór dla nowoczesnych kobiet, które chcą wyróżniać się z tłumu! W asortymencie marki znajdziecie między innymi: portfele, kopertówki, listonoszki i torby na ramię – wszystkie uszyte z dbałością o każdy najmniejszy szczegół.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ