Płaski brzuch, czy to w ogóle możliwe?



Czy każdy może mieć piękny, płaski brzuch? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że uświadomisz sobie, że wszystko leży w Twoich rękach i zaczniesz działać. Poznaj sprawdzone sposoby trenerki personalnej i instruktorki fitness Doroty Bałkańskiej-Kality, które pozwolą Ci osiągnąć wymarzone efekty.

Zadbaj o zdrową relację z jedzeniem

Słyszeliście może, że brzuch robi się w kuchni? To prawdziwe stwierdzenie. Otóż na jego wygląd wpływa przede wszystkim, to co jemy. Warto więc sięgać po produkty, które nasycą nas na długo. Najlepsze będą źródła bogate w białka i tłuszcz takie jak mięso, ryby, czy ich roślinne zamienniki. Warzywa sprawdzą się z kolei jako idealne uzupełnienie posiłku, gdyż mają sporo wartości odżywczych, mało kalorii i jednocześnie dużą objętość.

– Robienie tzw. brzuszków na treningu, nie przyniesie wymarzonego rezultatu, jeśli nie będziemy się zdrowo odżywiać. Owszem zbudujemy mięśnie, jednak pozostaną one niewidoczne pod nadmierną ilością tkanki tłuszczowej – tłumaczy trenerka Dorota Bałkańska-Kalita.

Jedz rzadziej!

Na początku podkreślmy, że rzadziej nie znaczy mniej! Odpowiednio zbilansowane trzy posiłki w zupełności wystarczą i nasycą na cały dzień. Z pomocą przychodzi tutaj post przerywany, czyli intermittent fasting, podczas którego jemy w określonym oknie czasowym. Najpopularniejszy jest system 8/16, przez osiem godzin spożywa się posiłki i szesnaście pości, dzięki temu organizm będzie miał dużo czasu na trawienie.




Wprowadź aktywność fizyczną

Treningi pozytywnie wpływają na wygląd Twojego brzucha, a jednocześnie poprawiają kondycję i ogólne stan zdrowia. Jednak zaznaczmy, że nie da się schudnąć tylko z określonego miejsca, dlatego najlepiej sprawdzą się ćwiczenia, które zaangażują wiele partii mięśniowych. Warto więc połączyć trening siłowy z interwałowym, a brzuch wzmacniać przykładowo za ćwiczeniem zwanym #plank.


Zdjęcia wykonała Marta Rawecka

– Pamiętajcie, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie nie tylko na sam wygląd brzucha, ale również na samopoczucie. Stan psychiczny i fizyczny zawsze idzie ze sobą w parze, dlatego zadbajcie o odpowiedni balans – zauważa Dorota Bałkańska-Kalita. I dodaje: – Polecam również treningi spalająca-wzmacniające. To w nich się specjalizuje, gdyż one całościowo ,,dbają” o nasze ciało – dzięki nim nie tylko pozbywamy się zbędnych kilogramów, ale także wzmacniamy nasze ciało. Ponadto, przypominam, że aktywność fizyczna powinna być wykonywana przez co najmniej trzy razy w tygodniu.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ