Płaski brzuch, czy to w ogóle możliwe?



Czy każdy może mieć piękny, płaski brzuch? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że uświadomisz sobie, że wszystko leży w Twoich rękach i zaczniesz działać. Poznaj sprawdzone sposoby trenerki personalnej i instruktorki fitness Doroty Bałkańskiej-Kality, które pozwolą Ci osiągnąć wymarzone efekty.

Zadbaj o zdrową relację z jedzeniem

Słyszeliście może, że brzuch robi się w kuchni? To prawdziwe stwierdzenie. Otóż na jego wygląd wpływa przede wszystkim, to co jemy. Warto więc sięgać po produkty, które nasycą nas na długo. Najlepsze będą źródła bogate w białka i tłuszcz takie jak mięso, ryby, czy ich roślinne zamienniki. Warzywa sprawdzą się z kolei jako idealne uzupełnienie posiłku, gdyż mają sporo wartości odżywczych, mało kalorii i jednocześnie dużą objętość.

– Robienie tzw. brzuszków na treningu, nie przyniesie wymarzonego rezultatu, jeśli nie będziemy się zdrowo odżywiać. Owszem zbudujemy mięśnie, jednak pozostaną one niewidoczne pod nadmierną ilością tkanki tłuszczowej – tłumaczy trenerka Dorota Bałkańska-Kalita.

Jedz rzadziej!

Na początku podkreślmy, że rzadziej nie znaczy mniej! Odpowiednio zbilansowane trzy posiłki w zupełności wystarczą i nasycą na cały dzień. Z pomocą przychodzi tutaj post przerywany, czyli intermittent fasting, podczas którego jemy w określonym oknie czasowym. Najpopularniejszy jest system 8/16, przez osiem godzin spożywa się posiłki i szesnaście pości, dzięki temu organizm będzie miał dużo czasu na trawienie.




Wprowadź aktywność fizyczną

Treningi pozytywnie wpływają na wygląd Twojego brzucha, a jednocześnie poprawiają kondycję i ogólne stan zdrowia. Jednak zaznaczmy, że nie da się schudnąć tylko z określonego miejsca, dlatego najlepiej sprawdzą się ćwiczenia, które zaangażują wiele partii mięśniowych. Warto więc połączyć trening siłowy z interwałowym, a brzuch wzmacniać przykładowo za ćwiczeniem zwanym #plank.


Zdjęcia wykonała Marta Rawecka

– Pamiętajcie, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie nie tylko na sam wygląd brzucha, ale również na samopoczucie. Stan psychiczny i fizyczny zawsze idzie ze sobą w parze, dlatego zadbajcie o odpowiedni balans – zauważa Dorota Bałkańska-Kalita. I dodaje: – Polecam również treningi spalająca-wzmacniające. To w nich się specjalizuje, gdyż one całościowo ,,dbają” o nasze ciało – dzięki nim nie tylko pozbywamy się zbędnych kilogramów, ale także wzmacniamy nasze ciało. Ponadto, przypominam, że aktywność fizyczna powinna być wykonywana przez co najmniej trzy razy w tygodniu.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ