Płaski brzuch, czy to w ogóle możliwe?



Czy każdy może mieć piękny, płaski brzuch? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że uświadomisz sobie, że wszystko leży w Twoich rękach i zaczniesz działać. Poznaj sprawdzone sposoby trenerki personalnej i instruktorki fitness Doroty Bałkańskiej-Kality, które pozwolą Ci osiągnąć wymarzone efekty.

Zadbaj o zdrową relację z jedzeniem

Słyszeliście może, że brzuch robi się w kuchni? To prawdziwe stwierdzenie. Otóż na jego wygląd wpływa przede wszystkim, to co jemy. Warto więc sięgać po produkty, które nasycą nas na długo. Najlepsze będą źródła bogate w białka i tłuszcz takie jak mięso, ryby, czy ich roślinne zamienniki. Warzywa sprawdzą się z kolei jako idealne uzupełnienie posiłku, gdyż mają sporo wartości odżywczych, mało kalorii i jednocześnie dużą objętość.

– Robienie tzw. brzuszków na treningu, nie przyniesie wymarzonego rezultatu, jeśli nie będziemy się zdrowo odżywiać. Owszem zbudujemy mięśnie, jednak pozostaną one niewidoczne pod nadmierną ilością tkanki tłuszczowej – tłumaczy trenerka Dorota Bałkańska-Kalita.

Jedz rzadziej!

Na początku podkreślmy, że rzadziej nie znaczy mniej! Odpowiednio zbilansowane trzy posiłki w zupełności wystarczą i nasycą na cały dzień. Z pomocą przychodzi tutaj post przerywany, czyli intermittent fasting, podczas którego jemy w określonym oknie czasowym. Najpopularniejszy jest system 8/16, przez osiem godzin spożywa się posiłki i szesnaście pości, dzięki temu organizm będzie miał dużo czasu na trawienie.




Wprowadź aktywność fizyczną

Treningi pozytywnie wpływają na wygląd Twojego brzucha, a jednocześnie poprawiają kondycję i ogólne stan zdrowia. Jednak zaznaczmy, że nie da się schudnąć tylko z określonego miejsca, dlatego najlepiej sprawdzą się ćwiczenia, które zaangażują wiele partii mięśniowych. Warto więc połączyć trening siłowy z interwałowym, a brzuch wzmacniać przykładowo za ćwiczeniem zwanym #plank.


Zdjęcia wykonała Marta Rawecka

– Pamiętajcie, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie nie tylko na sam wygląd brzucha, ale również na samopoczucie. Stan psychiczny i fizyczny zawsze idzie ze sobą w parze, dlatego zadbajcie o odpowiedni balans – zauważa Dorota Bałkańska-Kalita. I dodaje: – Polecam również treningi spalająca-wzmacniające. To w nich się specjalizuje, gdyż one całościowo ,,dbają” o nasze ciało – dzięki nim nie tylko pozbywamy się zbędnych kilogramów, ale także wzmacniamy nasze ciało. Ponadto, przypominam, że aktywność fizyczna powinna być wykonywana przez co najmniej trzy razy w tygodniu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ