Menopauza bez tajemnic



Ile trwa, jakie są jej etapy i jak łagodnie przejść przez okres menopauzy. Menopauza potrafi spędzić sen z powiek niejednej kobiecie. Niestety, obliczenie jej dokładnego trwania jest niemożliwe, każda z kobiet jest inna i indywidualnie przechodzi okres przekwitania. Warto wiedzieć jakie są jego etapy, jakich objawów możemy się spodziewać i jak sobie z nimi radzić.

Ile trwa menopauza?

Menopauza zaczyna się wraz z ostatnią miesiączką, jednak, przyjmuje się, że kobieta przekwita 12 miesięcy po ostatnim okresie (eksperci WHO wskazują na 44. a 56. rok życia). Jednak kiedy dokładnie rozpocznie się menopauza i ile potrwa zależy od wielu czynników. Głównym są uwarunkowania genetyczne, ale na menopauzę ma również wpływ styl życia. Kobiety zapracowane, palące papierosy i prowadzące niezdrowy tryb życia muszą liczyć się z szybszym przekwitaniem.

Zanim zacznie się menopauza

Po ok. 40 roku życia w ciele kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które łączą się z wygasającą płodnością. Od tego momentu wyróżniamy dwa okresy poprzedzające menopauzę: premenopauzę oraz perimenopauzę.

Premenopauza zaczyna się ok. 10 lat przed menopauzą. W tym czasie kobieta zaczyna odczuwać pierwsze jej objawy. Pojawiają się zaburzenia miesiączkowania, nieregularne cykle, nasilone objawy napięcia przedmiesiączkowego. Warto wtedy wykonać testy hormonalne, które zbadają stężenie gonadotropin przysadkowych (FSH czy LH). Ich podwyższony wynik będzie świadczył o premenopauzie. W kolejnym okresie perimenopauzy kobieta zaczyna już odczuwać nieprzyjemne skutki zmian hormonalnych, które towarzyszą jej przez większą część menopauzy. Są to uderzenia gorąca, potliwość, bezsenność, zwroty głowy i złe samopoczucie. Wszystko za sprawą znacznego spadku stężenia estrogenu i progesteronu w organizmie.

A gdy kobieta już przekwitnie…

Z czasem organizm przyzwyczaja się do nowej sytuacji i niepożądane objawy menopauzy mijają, ale zanim to się stanie możemy sobie pomóc, by czuć się bardziej komfortowo. W jaki sposób? Stosując między innymi preparaty, w których są związki pochodzenia roślinnego – FITOESTROGENY. Wśród fitoestrogenów najsilniejszymi właściwościami estrogenopodobnymi charakteryzują się IZOFLAWONOIDY z czerwonej koniczyny.

IZOFLAWONOIDY z czerwonej koniczyny posiadają szereg właściwości:

łagodzą objawy menopauzy, m.in.: uderzenia gorąca, nadmierną potliwość, zaburzenia snu, nadmierną nerwowość, zawroty głowy, spadek libido,
przeciwdziałają osteoporozie,
działają korzystnie na gospodarkę lipidową,
mogą być stosowane w zakrzepicy żylnej i schorzeniach układu krążenia.




POZNAJ TAJEMNICĘ ŁAGODNEJ MENOPAUZY

Jednym z chętnie kupowanych suplementów diety przez kobiety w okresie menopauzalnym jest FEMIFLAMAX.

FEMIFLAMAX zawiera 40 mg standaryzowanych i mikronizowanych (1) izoflawonoidów z czerwonej koniczyny, które przyczyniają się do łagodzenia objawów menopauzy.

Stosuj 1 tabletkę dziennie.
Produkt dostępny w opakowaniu 30 lub 60 tabletek.
Cena: ok. 40zł (60 tabletek)

Pozostałe składniki zawarte w preparacie:

czarny pieprz – pomaga w kontroli masy ciała, zwiększa skuteczność innych składników ziołowych,
witamina B6 – przyczynia się do regulacji czynności hormonalnej,
kwas foliowy – przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
magnez – pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

#FEMIFLAMAX to jedyny preparat na rynku, który poddaje czerwoną koniczynę procesowi mikronizacji! W połączniu z czarnym pieprzem, proces ten zwiększa wchłanialność izoflawonoidów z czerwonej koniczyny, które przyczyniają się do łagodzenia objawów menopauzy!

93% kobiet poleciłoby FEMIFLAMAX swojej przyjaciółce!

Na podstawie testów skuteczności przeprowadzonych wśród konsumentek suplementu:

72% potwierdziło ogólną poprawę nastroju
93% ograniczenie nocnych potów
93% złagodzenie uderzeń gorąca

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ

Temperatura powietrza a jego jakość

W ostatnich dniach w Polsce odnotowano znaczne spadki temperatur, a miejscami nawet rekordowo niskie wartości. Inwersje temperatury, niskie prędkości wiatru…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na nowoczesne i alternatywne metody wspierania…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ