Menopauza bez tajemnic



Ile trwa, jakie są jej etapy i jak łagodnie przejść przez okres menopauzy. Menopauza potrafi spędzić sen z powiek niejednej kobiecie. Niestety, obliczenie jej dokładnego trwania jest niemożliwe, każda z kobiet jest inna i indywidualnie przechodzi okres przekwitania. Warto wiedzieć jakie są jego etapy, jakich objawów możemy się spodziewać i jak sobie z nimi radzić.

Ile trwa menopauza?

Menopauza zaczyna się wraz z ostatnią miesiączką, jednak, przyjmuje się, że kobieta przekwita 12 miesięcy po ostatnim okresie (eksperci WHO wskazują na 44. a 56. rok życia). Jednak kiedy dokładnie rozpocznie się menopauza i ile potrwa zależy od wielu czynników. Głównym są uwarunkowania genetyczne, ale na menopauzę ma również wpływ styl życia. Kobiety zapracowane, palące papierosy i prowadzące niezdrowy tryb życia muszą liczyć się z szybszym przekwitaniem.

Zanim zacznie się menopauza

Po ok. 40 roku życia w ciele kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które łączą się z wygasającą płodnością. Od tego momentu wyróżniamy dwa okresy poprzedzające menopauzę: premenopauzę oraz perimenopauzę.

Premenopauza zaczyna się ok. 10 lat przed menopauzą. W tym czasie kobieta zaczyna odczuwać pierwsze jej objawy. Pojawiają się zaburzenia miesiączkowania, nieregularne cykle, nasilone objawy napięcia przedmiesiączkowego. Warto wtedy wykonać testy hormonalne, które zbadają stężenie gonadotropin przysadkowych (FSH czy LH). Ich podwyższony wynik będzie świadczył o premenopauzie. W kolejnym okresie perimenopauzy kobieta zaczyna już odczuwać nieprzyjemne skutki zmian hormonalnych, które towarzyszą jej przez większą część menopauzy. Są to uderzenia gorąca, potliwość, bezsenność, zwroty głowy i złe samopoczucie. Wszystko za sprawą znacznego spadku stężenia estrogenu i progesteronu w organizmie.

A gdy kobieta już przekwitnie…

Z czasem organizm przyzwyczaja się do nowej sytuacji i niepożądane objawy menopauzy mijają, ale zanim to się stanie możemy sobie pomóc, by czuć się bardziej komfortowo. W jaki sposób? Stosując między innymi preparaty, w których są związki pochodzenia roślinnego – FITOESTROGENY. Wśród fitoestrogenów najsilniejszymi właściwościami estrogenopodobnymi charakteryzują się IZOFLAWONOIDY z czerwonej koniczyny.

IZOFLAWONOIDY z czerwonej koniczyny posiadają szereg właściwości:

łagodzą objawy menopauzy, m.in.: uderzenia gorąca, nadmierną potliwość, zaburzenia snu, nadmierną nerwowość, zawroty głowy, spadek libido,
przeciwdziałają osteoporozie,
działają korzystnie na gospodarkę lipidową,
mogą być stosowane w zakrzepicy żylnej i schorzeniach układu krążenia.




POZNAJ TAJEMNICĘ ŁAGODNEJ MENOPAUZY

Jednym z chętnie kupowanych suplementów diety przez kobiety w okresie menopauzalnym jest FEMIFLAMAX.

FEMIFLAMAX zawiera 40 mg standaryzowanych i mikronizowanych (1) izoflawonoidów z czerwonej koniczyny, które przyczyniają się do łagodzenia objawów menopauzy.

Stosuj 1 tabletkę dziennie.
Produkt dostępny w opakowaniu 30 lub 60 tabletek.
Cena: ok. 40zł (60 tabletek)

Pozostałe składniki zawarte w preparacie:

czarny pieprz – pomaga w kontroli masy ciała, zwiększa skuteczność innych składników ziołowych,
witamina B6 – przyczynia się do regulacji czynności hormonalnej,
kwas foliowy – przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
magnez – pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

#FEMIFLAMAX to jedyny preparat na rynku, który poddaje czerwoną koniczynę procesowi mikronizacji! W połączniu z czarnym pieprzem, proces ten zwiększa wchłanialność izoflawonoidów z czerwonej koniczyny, które przyczyniają się do łagodzenia objawów menopauzy!

93% kobiet poleciłoby FEMIFLAMAX swojej przyjaciółce!

Na podstawie testów skuteczności przeprowadzonych wśród konsumentek suplementu:

72% potwierdziło ogólną poprawę nastroju
93% ograniczenie nocnych potów
93% złagodzenie uderzeń gorąca

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ