Twaróg nie tylko do kanapek – Pasta twarogowo-jajeczna z wiosennymi warzywami



#Twaróg nie tylko do kanapek – sprawdź w jakich daniach najlepiej się sprawdzi. Twaróg znajdziemy prawdopodobnie w każdej lodówce. To produkt smaczny, zdrowy, a przy tym można wykorzystać go na wiele sposobów. Przygotujemy dzięki niemu nie tylko standardowe kanapki, ponieważ często dodanie zaledwie kilku składników pozwala na stworzenie niesamowitej, zaskakującej smakiem potrawy. Twaróg doskonale sprawdzi się zarówno w odsłonie słodkiej, jak i wytrawnej. Daje to pole do popisu nawet osobom, którą swoją przygodę z gotowaniem dopiero zaczynają.

Właściwości zdrowotne

#Nabiał – w tym właśnie dobrej jakości twaróg, to źródło wielu wartości odżywczych. Uznawany jest za główne i dobrze przyswajane przez organizm źródło wapnia. Zawiera także między innymi cynk, fosfor, sód, magnez czy potas oraz witaminy z grupy B. Przeciętnie w 100 gramach tego produktu znajduje się tylko około 75-85 kcal, więc nawet osoby będące na diecie, śmiało mogą dodawać twaróg do swoich posiłków.

Twaróg w kuchni

Twarożek można wykorzystać w kuchni jako samodzielny produkt, ale jest też on doskonałą bazą do wykonania dań zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Sam ser ze świeżymi warzywami można zjeść na drugie śniadanie jako szybką i zdrową przekąskę. Twaróg może być składnikiem śniadań, obiadów, jak i kolacji. Doskonale sprawdzi się też w deserach. Zaletą tego produktu jest łatwość jego obróbki. Konsystencja twarogu zależy od procentu zawartości tłuszczu. Chudsze twarogi sprawdzą się do fit deserów czy lekkich przekąsek. Natomiast tłuste lepiej wybrać przy robieniu serników i wilgotnych muffinów.




Sposób na szybkie śniadanie

O tym, że #śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia wie prawie każdy. Jednak większość z nas i tak rano stoi przed dylematem: pospać pięć minut dłużej czy zrobić dobre śniadanie? Pyszna pasta jajeczna z twarożkiem rozwiązuje ten problem, bo to pomysł na posiłek zarówno szybki, jak i zdrowy.

Pasta twarogowo-jajeczna z wiosennymi warzywami

Składniki:

• 125 g twarogu półtłustego Mazurski Smak
• 2 jajka ugotowane na twardo
• 1 ogórek gruntowy
• 5 rzodkiewek
• 2 łyżki posiekanego szczypioru
• 1 łyżka jogurtu Augustowskiego naturalnego
• sól
• pieprz

Przygotowanie:

Jajka gotujemy na twardo. Studzimy, obieramy i ścieramy na tarce o dużych oczkach. Ogórka i rzodkiewkę kroimy w bardzo drobną kostkę. Rozgniatamy twaróg widelcem. Mieszamy dokładnie wszystkie składniki. Doprawiamy solą i pieprzem. Jeśli rano nie mamy czasu ugotować jajek – możemy to zrobić wieczorem.

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ