Wykonaj test na COVID-19 na lotnisku Warszawa/Modlin – szybko i bezpośrednio przed wylotem



Dobre wieści dla podróżujących samolotem z portu lotniczego Warszawa/Modlin: już od 19 marca bezpośrednio na lotnisku będzie można wykonać testy diagnostyczne w kierunku COVID-19. Nowy punkt diagnostyczny Centrum Medycznego Damiana otwarty będzie 24 godziny na dobę, oferując podróżnym dwa rodzaje testów – antygenowe i RT-PCR, których wyniki wydawane są w języku polskim i angielskim.

#Pandemia #COVID19 zmieniła wiele aspektów naszego życia, w tym również kwestie dotyczące podróżowania samolotami. Jeżeli zamierzamy skorzystać z tej formy transportu w większości przypadków musimy posiadać aktualne wyniki testów w kierunku #koronawirus. Dotyczy to zarówno podróży służbowych jak i zbliżającego się okresu świątecznego, majówki oraz sezonu wakacyjno-urlopowego.

Dlatego, z myślą o wszystkich podróżujących, uruchomiono Punkt Testów na COVID-19 na lotnisku Warszawa/Modlin – jednym z najpopularniejszych polskich portów lotniczych.

Decyzję o współpracy z lotniskiem Warszawa/Modlin podjęliśmy w oparciu o rosnące zapotrzebowanie pacjentów na szybki dostęp do wykonania testu tuż przed wylotem. Wciąż wiele osób podróżuje, zarówno w celach zawodowych, jak i rodzinnych czy wypoczynkowych, a wtedy aktualny, negatywny wynik badania jest niezbędny. Aby oszczędzić pasażerom stresu związanego z koniecznością wykonania testu oraz uzyskania zaświadczenia o jego negatywnym wyniku, uruchomiliśmy punkt zlokalizowany na lotnisku, w którym szybko i wygodnie mogą oni wykonać test w kierunku koronawirusa. To rozwiązanie, które pozwoli tym samym oszczędzić czas, którego często brakuje podczas przygotowań do podróży- komentuje Dominika Korczak, Dyrektor ds. Komunikacji i Oferty Produktowej.

Bezpieczeństwo zawsze było priorytetem branży lotniczej. Dziś, gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa zapewnienie pasażerom dostępu do szybkich testów jest niezbędne, by rynek lotniczy się odbudował. Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Damiana nasi pasażerowie mogą wykonać testy na COVID-19 bezpośrednio przed odlotem, już na terenie lotniska – komentuje Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Punkt wymazowy jest zlokalizowany na parkingu znajdującym się przed terminalem lotniska. Pasażerowie podróżujący z Lotniska Warszawa/Modlin mogą w nim wykonać dwa rodzaje testów: antygenowy oraz RT-PCR (w zależności od wymogów wynikających z kierunku podróży).




W przypadku testu antygenowego na wynik oczekuje się ok. 15 minut. Natomiast jeżeli pasażer decyduje się na wykonanie testu RT-PCR powinien pojawić się odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku jest możliwy najwcześniej po 6 godzinach. Nie ma konieczności dokonywania zapisów na badanie.

Koszt wykonania szybkiego testu antygenowego wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą. Punkt będzie czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Nie tylko Lotnisko Warszawa/Modlin

To już kolejny punkt do wykonywania testów w kierunku COVID-19 Centrum Medycznego Damiana, który tym razem powstał we współpracy z podwarszawskim lotniskiem. W październiku 2020 r. w ośmiu miastach uruchomione zostały laboratoria, w których bez skierowania można poddać się badaniu. Specjalne diagnostyczne namioty stanęły w Łodzi, Lublinie, Mysłowicach, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Ponadto w grudniu otwarty został dodatkowy punkt zlokalizowany w Szczecinie.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ