Bioestetyka, czyli naturalne piękno dzięki najnowszej technologii



Medycyna estetyczna od lat polega na możliwościach jakie dostarcza jej rozwój technologiczny. Dzięki niemu możliwa jest poprawa wyglądu skóry i ciała w sposób bezbolesny i nieinwazyjny, a przede wszystkim naturalny. Bioestetyka to trend, który bazuje właśnie na naturalnych procesach zachodzących w organizmie, dzięki czemu już dziś możemy określić ją mianem przyszłości medycyny estetycznej.

Piękno, ale tylko naturalne

Lata temu medycyna estetyczna utożsamiana była ze skalpelem i botoksem wstrzykiwanym w usta. Dziś jest inaczej, a pacjenci są coraz bardziej świadomi, wiedzą czego mogą oczekiwać i nie chcą już dopasowywać się do szablonu, rzekomo uniwersalnego, piękna. Każdy chce eksponować swój własny unikalny wygląd i pragnie podkreślić indywidualną urodę, zamiast ją zmieniać.

Nikogo nie interesują już sztuczne rysy twarzy, naciągnięta skóra i nadmuchane usta. Nie chodzi już o to, by za wszelką cenę tuszować oznaki starzenia. Zabiegi medycyny estetycznej mają sprawić, że nasza skóra jest odżywiona, zregenerowana i ujędrniona, cera promienna i bez oznak zmęczenia, a sylwetka wymodelowana, bez cellulitu i blizn. Celem jest poprawa, a nie zmiana wyglądu. To dobry kierunek, który sprzyja ruchowi body positive i niesie przekaz „jesteś piękna, uświadom to sobie, odkryj swoje piękno na nowo”.

Zabiegi medycyny estetycznej powinny więc działać tak, aby widoczne były efekty, ale nie można było poznać co właściwie zostało zrobione, bo skóra, twarz i ciało pozostają naturalne. Najlepszym sposobem na to jest stymulacja procesów regeneracyjnych, dzięki którym skóra odzyskuje jędrność, nadmiar tkanki tłuszczowej znika, a produkcja kolagenu zostaje wzmożona.

#Bioestetyka – coś więcej niż trend

Obecnie bioestetyka traktowana jest jako silny trend w zabiegach #antiageing oraz rewitalizujących skórę. Faktem jest, że zabiegi bioestetyczne mają niezwykle korzystne działanie. Przede wszystkim w żaden sposób nie szkodzą i nie powodują skutków ubocznych, ponieważ działają tak jak nasza fizjologia. Ponadto są nieinwazyjne, a mimo to biostymulują tkankę na poziomie komórkowym pobudzając ją do regeneracji i odnowy. Nie zaburzają przy tym naturalnych funkcji organizmu, co decyduje o tym, że są absolutnie bezpieczne.

Efekty zabiegów bioestetycznych są wszechstronne, choć najważniejsze to naturalny i nieprzerysowany wygląd. Poza tym działają one prozdrowotnie, bo wzmacniają system immunologiczny. Są szybkie i efektowne, rezultaty nie wymagają częstych i długotrwałych sesji, a ich wykonanie umożliwia zachowanie dystansu od personelu gabinetu kosmetycznego. To ważne w czasach pandemii i nie pozostanie bez znaczenia w rzeczywistości postcovid.




Możliwości medycyny bioestetycznej

Możliwości jakie daje bioestetyka coraz częściej są wykorzystywane przez medycynę estetyczną. Polega to na stosowaniu najnowszych technologii, które działają z sposób zgodny z fizjologią człowieka i użyciu certyfikowanych urządzeń, których działanie opiera się na stymulacji naturalnych procesów komórkowych. Zabiegi wykonywane przy ich pomocy muszą być bezpieczne i potwierdzone badaniami naukowymi.

Na polski rynek medycyny estetycznej wprowadzono już wiele urządzeń do zabiegów bioestetycznych, z których najbardziej wyróżnia się Thermologie. Jego działanie polega na połączeniu trzech technologii:

endermologia – drenuje całe ciało, pobudza mikrokrążenie, dotlenia komórki,
światło LED – ujędrnia skórę i przywraca jej właściwe napięcie,
energia cieplna – pobudza procesy regeneracyjne organizmu, przynosi ulgę zmęczonym mięśniom.

Każda z tych metod jest naturalna, nieinwazyjna oraz stymulująca procesy, które naturalnie zachodzą w organizmie. Zabiegi bioestetyczne wykonywane przez Thermologie wykonuje się nie tylko w celu poprawy urody, ale też w rehabilitacji.

Pacjenci odczuwają efekty w postaci głębokiej relaksacji i odprężenia ciała. Podczas zabiegu dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co początkuje szereg związanych z tym procesów, takich jak odżywienie skóry, detoksytacja, dotlenienie i poprawa metabolizmu.

Thermologie jest powszechnie stosowany do redukcji cellulitu i ujędrnienia skóry, co czyni go jednym z najczęściej polecanych i wykonywanych zabiegów upiększających. Jest w 100% bezpieczny i nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych.

Kolejnym niezwykle skutecznym zabiegiem naturalnym wykorzystującym ciepło i zimno do modelowania sylwetki jest #Crytoshock. To zdecydowany krok w kierunku wykorzystania procesów termokinetycznych w kontekście ciała, gdyż modelowanie Cryo T-Shock doskonale sprawdza się w obszarach ciała, w których problemem jest luźna skóra. Zabiegi Cryo T-Shock niszczą komórki tłuszczowe i zwiększają produkcję kolagenu w skórze podczas każdej sesji ze względu na reakcję szoku termicznego wywołanego przez wysokie i niskie temperatury.

Przyszłość medycyny estetycznej należy do naturalnych zabiegów, które działają w zgodzie z naszym ciałem. #Bioestetyka staje się więc coraz bardziej powszechna, a wręcz pożądana. Doskonałe efekty jakie przynosi to tylko jedna strona medalu. Drugą jest bezpieczeństwo, o które dbamy coraz bardziej świadomie.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ