Bioestetyka, czyli naturalne piękno dzięki najnowszej technologii



Medycyna estetyczna od lat polega na możliwościach jakie dostarcza jej rozwój technologiczny. Dzięki niemu możliwa jest poprawa wyglądu skóry i ciała w sposób bezbolesny i nieinwazyjny, a przede wszystkim naturalny. Bioestetyka to trend, który bazuje właśnie na naturalnych procesach zachodzących w organizmie, dzięki czemu już dziś możemy określić ją mianem przyszłości medycyny estetycznej.

Piękno, ale tylko naturalne

Lata temu medycyna estetyczna utożsamiana była ze skalpelem i botoksem wstrzykiwanym w usta. Dziś jest inaczej, a pacjenci są coraz bardziej świadomi, wiedzą czego mogą oczekiwać i nie chcą już dopasowywać się do szablonu, rzekomo uniwersalnego, piękna. Każdy chce eksponować swój własny unikalny wygląd i pragnie podkreślić indywidualną urodę, zamiast ją zmieniać.

Nikogo nie interesują już sztuczne rysy twarzy, naciągnięta skóra i nadmuchane usta. Nie chodzi już o to, by za wszelką cenę tuszować oznaki starzenia. Zabiegi medycyny estetycznej mają sprawić, że nasza skóra jest odżywiona, zregenerowana i ujędrniona, cera promienna i bez oznak zmęczenia, a sylwetka wymodelowana, bez cellulitu i blizn. Celem jest poprawa, a nie zmiana wyglądu. To dobry kierunek, który sprzyja ruchowi body positive i niesie przekaz „jesteś piękna, uświadom to sobie, odkryj swoje piękno na nowo”.

Zabiegi medycyny estetycznej powinny więc działać tak, aby widoczne były efekty, ale nie można było poznać co właściwie zostało zrobione, bo skóra, twarz i ciało pozostają naturalne. Najlepszym sposobem na to jest stymulacja procesów regeneracyjnych, dzięki którym skóra odzyskuje jędrność, nadmiar tkanki tłuszczowej znika, a produkcja kolagenu zostaje wzmożona.

#Bioestetyka – coś więcej niż trend

Obecnie bioestetyka traktowana jest jako silny trend w zabiegach #antiageing oraz rewitalizujących skórę. Faktem jest, że zabiegi bioestetyczne mają niezwykle korzystne działanie. Przede wszystkim w żaden sposób nie szkodzą i nie powodują skutków ubocznych, ponieważ działają tak jak nasza fizjologia. Ponadto są nieinwazyjne, a mimo to biostymulują tkankę na poziomie komórkowym pobudzając ją do regeneracji i odnowy. Nie zaburzają przy tym naturalnych funkcji organizmu, co decyduje o tym, że są absolutnie bezpieczne.

Efekty zabiegów bioestetycznych są wszechstronne, choć najważniejsze to naturalny i nieprzerysowany wygląd. Poza tym działają one prozdrowotnie, bo wzmacniają system immunologiczny. Są szybkie i efektowne, rezultaty nie wymagają częstych i długotrwałych sesji, a ich wykonanie umożliwia zachowanie dystansu od personelu gabinetu kosmetycznego. To ważne w czasach pandemii i nie pozostanie bez znaczenia w rzeczywistości postcovid.




Możliwości medycyny bioestetycznej

Możliwości jakie daje bioestetyka coraz częściej są wykorzystywane przez medycynę estetyczną. Polega to na stosowaniu najnowszych technologii, które działają z sposób zgodny z fizjologią człowieka i użyciu certyfikowanych urządzeń, których działanie opiera się na stymulacji naturalnych procesów komórkowych. Zabiegi wykonywane przy ich pomocy muszą być bezpieczne i potwierdzone badaniami naukowymi.

Na polski rynek medycyny estetycznej wprowadzono już wiele urządzeń do zabiegów bioestetycznych, z których najbardziej wyróżnia się Thermologie. Jego działanie polega na połączeniu trzech technologii:

endermologia – drenuje całe ciało, pobudza mikrokrążenie, dotlenia komórki,
światło LED – ujędrnia skórę i przywraca jej właściwe napięcie,
energia cieplna – pobudza procesy regeneracyjne organizmu, przynosi ulgę zmęczonym mięśniom.

Każda z tych metod jest naturalna, nieinwazyjna oraz stymulująca procesy, które naturalnie zachodzą w organizmie. Zabiegi bioestetyczne wykonywane przez Thermologie wykonuje się nie tylko w celu poprawy urody, ale też w rehabilitacji.

Pacjenci odczuwają efekty w postaci głębokiej relaksacji i odprężenia ciała. Podczas zabiegu dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co początkuje szereg związanych z tym procesów, takich jak odżywienie skóry, detoksytacja, dotlenienie i poprawa metabolizmu.

Thermologie jest powszechnie stosowany do redukcji cellulitu i ujędrnienia skóry, co czyni go jednym z najczęściej polecanych i wykonywanych zabiegów upiększających. Jest w 100% bezpieczny i nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych.

Kolejnym niezwykle skutecznym zabiegiem naturalnym wykorzystującym ciepło i zimno do modelowania sylwetki jest #Crytoshock. To zdecydowany krok w kierunku wykorzystania procesów termokinetycznych w kontekście ciała, gdyż modelowanie Cryo T-Shock doskonale sprawdza się w obszarach ciała, w których problemem jest luźna skóra. Zabiegi Cryo T-Shock niszczą komórki tłuszczowe i zwiększają produkcję kolagenu w skórze podczas każdej sesji ze względu na reakcję szoku termicznego wywołanego przez wysokie i niskie temperatury.

Przyszłość medycyny estetycznej należy do naturalnych zabiegów, które działają w zgodzie z naszym ciałem. #Bioestetyka staje się więc coraz bardziej powszechna, a wręcz pożądana. Doskonałe efekty jakie przynosi to tylko jedna strona medalu. Drugą jest bezpieczeństwo, o które dbamy coraz bardziej świadomie.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ