Odmładzanie bez skalpela



Piękna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety z biegiem czasu, obserwowane są, szczególnie na twarzy, pierwsze oznaki starzenia się skóry. Jak skutecznie i bezinwazyjnie poradzić sobie z tym problemem? Odpowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog — wenerolog i ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

W naszej Klinice często pojawiają się pacjenci, których trapi poszarzała cera, zmarszczki mimiczne, a do tego niejednokrotnie przebarwienia czy blizny powstałe na skutek zmian potrądzikowych — rozpoczyna dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog —
wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projektu Skóra.

To, jaki zabieg polecam moim pacjentom jest oczywiście uzależnione od stanu zmian czy rodzaju skóry. W okresie zimowym często rekomenduję laser frakcyjny CO2, który mawia się, że działa jak skalpel. Dla mnie ważne jest to, że daje świetne efekty (widoczne już po kilku dniach od zabiegu) i rewelacyjnie radzi sobie z różnymi zmianami — kontynuuje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Laser frakcyjny CO2 – likwidacja niedoskonałości

Zabieg ten jest jednym z najskuteczniejszych w walce z niedoskonałościami na skórze. Mawia się, że jest sposobem na ,,odświeżenie” bez skalpela. Skutecznie redukuje poszerzone pory, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt poprzez likwidację przebarwień czy blizn. Nie tylko stymuluje intensywną regenerację skóry, poprzez dogłębne działanie frakcyjne, ale i pozytywnie wpływa na przebudowę oraz zapewnia długotrwałe rezultaty otrzymane w wyniku zabiegu. Warto pamiętać, że po jego wykonaniu należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować dermokosmetyki przyspieszające gojenie.




Częstotliwość:

Efekty widać już w kilka dni po zabiegu, choć warto poczekać około 2 tygodni na ich pełnię. By uzyskać najlepsze możliwe rezultaty zaleca się wykonywanie drugiego zabiegu po około czterech do sześciu tygodni.

To jeden z najbardziej skutecznych zabiegów, który pozwala bez użycia wypełniaczy delikatnie i naturalnie poprawić owal twarzy. Zanim zostanie wykonany u konkretnego pacjenta — istotna jest konsultacja. To ważne, aby podczas niej poinformować specjalistę np. o zażywaniu leków, takich jak np. retinoidy – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Zabieg wykonywany jest w Klinice Projekt Skóra

O Projekt Skóra:

Projekt Skóra to nowoczesna klinika dermatologii i medycyny estetycznej. Jej pomysłodawczynią jest dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspertka medycyny estetycznej. Wyznaje ona zasadę, że kluczem do pięknej i zdrowej skóry są działania regeneracyjne, a przy tym niezwykle indywidualne podejście do pacjenta. Jej mottem są słowa: ,,skóra jest lustrem wszystkiego, co dzieje się w środku”.

Klinikę tworzy doświadczony zespół dermatologów, chirurgów, wenerologów i kosmetologów, którzy holistycznie podchodzą do piękna skóry. Na co dzień łączą wiedzę medyczną z zaawansowaną technologią i naturalnym oraz estetycznym podejściem do wyglądu.

Projekt Skóra zajmuje się również profilaktyką przeciwnowotworową. Słynie z jedynego w Polsce wideodermoskopu z tworzeniem mozaiki znamion. Oferuje także badanie trichoskopowe, pomagające pacjentom z problemami nadmiernego wypadania włosów.

Gabinety Projektu Skóra usytuowane są w zabytkowej, warszawskiej kamienicy sióstr Tołwińskich, w samym sercu miasta, przy ul. Św. Barbary 4/U2.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ