Jak zwiększyć produkcję kolagenu w skórze i pozbyć się wiotkiej skóry? – jest na to sposób!



Istnieją obszary ciała, które z wiekiem wymagają coraz większej troski. Należą do nich ramiona, brzuch, wewnętrzna strona ud czy okolice kolan – szczególnie narażone na utratę elastyczności i jędrności. Co robić, jeśli wiotka skóra latami nie znika z tych problematycznych partii ciała, a Ty już tracisz nadzieję, że cokolwiek pomoże Ci przywróć jej dawną sprężystość? Pozbądź się tego problemu raz na zawsze, zobacz jak działa Sunekos Body!

Dlaczego pojawiają się obwisłości i wiotkość skóry?

Pojawianie się wiotkości skóry to problem, dotyczący całego ciała, są jednak obszary, które szczególne uwidaczniają te zmiany jak np. ramiona, brzuch, kolana czy wewnętrzna strona ud. To proces nieustanny, związany z naturalnymi konsekwencjami starzenia się organizmu.

Jak do tego dochodzi? Z wiekiem zaczyna ubywać w skórze kolagenu i elastyny – odpowiedzialnych za sprężystość i wytrzymałość skóry. Zmniejsza się również ilość kwasu hialuronowego, w następstwie czego, skóra staje się bardziej sucha. Zauważamy, że zaczyna nieestetycznie zwisać, staje się luźna i traci na jędrności.

Ale to nie wszystko! Jeśli udało Ci się zrzucić zbędne kilogramy (gwałtownie, lub jeśli tych kilogramów było dużo) jest więcej niż pewne, że skóra stanie się w tym obszarze mniej elastyczna. Na nic zdadzą się ćwiczenia – te problematyczne partie ciała, często pozostają oporne na jakiekolwiek zmiany. Jak zatem cieszyć się z utraty kilogramów, jeśli w konsekwencji nabawiliśmy się obwisłości skóry?




Poznaj Sunekos Body!

Medycyna estetyczna zna sposób na problemy, z którymi nie uporasz się za pomocą diety lub ćwiczeń. Sunekos Body, to zabieg przeznaczony właśnie dla tych osób, które borykają się z uporczywymi wiotkościami skóry, wynikającymi z upływu czasu czy utraty kilogramów.

Preparat ten, podawany za pomocą iniekcji, regeneruje macierz pozakomórkową ECM. Zawiera niskiej gęstości kwas hialuronowy oraz opatentowaną sekwencję 6 aminokwasów odpowiednio dopasowanych do potrzeb skóry ciała: Glicynę, L-prolinę, L-lizynę, L-leucynę, L-alaninę i L-walinę, które pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W efekcie zauważamy poprawę elastyczności i jędrności skóry, oraz jej napięcie w obszarze zabiegowym.

Zaplanuj efekty!

Aby osiągnąć najlepsze efekty zalecane jest wykonanie serii 4 zabiegów, w tygodniowych odstępach. Ilość preparatu podawanego podczas wizyty w gabinecie, zależna jest od obszaru oraz stopnia zaawansowania problemu. Zastosowanie Sunekos Body to nadzieja dla osób, które latami borykały się z luźną, obwisającą skórą w określonych partiach ciała. Co więcej, może być on stosowany również prewencyjnie w celu zapobiegania powstawania obwisłości, jeśli planujemy zgubić zbędne kilogramy.

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ