Radiofrekwencja mikroigłowa – poznaj sposób na piękno



Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z zakresu dermatologii estetycznej, który charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji i brakiem powikłań. Pozwala na długo cieszyć się efektem liftingująco-ujędrniającym. O jego działaniu opowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez moich pacjentów. Wynika to z faktu, że jest on doskonały dla każdego typu skóry. Ponadto, charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, daje świetne efekty, a przy tym jest bezbolesny. Po jego wykonaniu powrót do codziennych aktywności jest bardzo szybko – de facto po zabiegu mile zaskoczeni pacjenci wracają od razu do pracy, idą po dzieci do szkoły, bądź na zakupy. Warto dodać, że można go również wykonywać na okolice szyi, dekoltu, a także na skórę dłoni. Jest też zabiegiem wykorzystywanym w niwelowaniu blizn, w tym tych potrądzikowych i rozstępów. Wpływa również na zmniejszenie porów i mocno liftinguje — informuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz z kliniki Projekt Skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Działanie polega na delikatnym wprowadzeniu przez specjalne urządzenie bardzo cienkich igieł – na regulowaną głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm. Kolejno następuje emisja fal radiowych, które nagrzewają tkankę, ale tak, aby nie doprowadzić do oparzeń. Zabieg nie tylko daje głęboki i termiczny lifting, ale również szybko i skutecznie zwiększa elastyczność oraz wygładza fakturę skóry. Tuż po nim występuje zaczerwienie, które zwykle znika w ciągu kilkudziesięciu minut po zabiegu.




Częstotliwość: Każdy zabieg jest wartością dodaną dla skóry, niemniej jednak, aby utrzymać efekt, zaleca się wykonywanie 2-3 zabiegów w odstępie miesiąca. Czas trwania zabiegu jest zależny od obszaru, który poddaje się leczeniu, zwykle wynosi około 20-40 minut. Dodatkowo należy uwzględnić znieczulenie (około 30-40 minut).

Przypominam swoim pacjentom o odpowiedniej regeneracji skóry po zabiegu. Niezwykle ważne jest używanie wskazanych przez lekarza kremów oraz włączenie właściwej pielęgnacji domowej. To istotne szczególnie w kontekście długotrwałego utrzymania rezultatów i zapewnienia skórze odpowiedniego komfortu – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Opisany w materiale zabieg wykonywany jest w klinice Projekt Skóra.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ