Lifting doskonały – nowy wymiar modelowania twarzy



Wiele kobiet, które wraz z wiekiem zaczyna tracić młodzieńczy owal twarzy i dostrzegać tzw. chomiki w miejscu niegdyś jędrnych policzków, szuka idealnego rozwiązania, które pomoże przywrócić twarzy młode rysy, usunąć nadmierną tkankę tłuszczową z okolic podbródka oraz odzyskać skórze jędrność i zdrowe napięcie. Pacjentkom zgłaszającym się do gabinetów medycyny estetycznej marzy się, aby uporać się z powyższymi problemami w trakcie jednego mało inwazyjnego zabiegu. Czy są to marzenia możliwe do spełnienia? Zapytaliśmy eksperta – dr. Krzysztofa Ziemlewskiego, specjalistę medycyny estetycznej i eksperta z zakresu medycyny anti-aging, właściciela sieci Klinik Ziemlewski.

Czy istnieje zabieg działający na tak wielu płaszczyznach, aby już po jednej wizycie w gabinecie uzyskać efekt liftingu, ujędrnienia i wyszczuplenia jednocześnie?

– Aby spełnić takie oczekiwania pacjentek, jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce, wprowadziłem do moich klinik zabieg Endolift, który przeniósł modelowanie i odmładzanie twarzy w inny wymiar. Zabieg spełnia wszystkie kryteria, które obecnie dla pacjentek są kluczowe: działa wielotorowo dzięki czemu pozbywamy się kilku różnych problemów jednocześnie, jest mało inwazyjny i nie wymaga serii powtórzeń. Efekt jest natychmiastowy, ale też narastający w czasie. Można powiedzieć, że to lifting doskonały – tłumaczy dr Krzysztof Ziemlewski.

Jak to możliwe, że Endolift jednocześnie liftinguje i ujędrnia jak i likwiduje tkankę tłuszczową?

– Endolift to zabieg wykonywany za pomocą urządzenia LASEmaR 1500, które emituje energię poprzez mikro-optyczne włókna, które wprowadzamy pod skórę. Energia ta stymuluje zarówno bardziej powierzchowne warstwy skóry, co w rezultacie pozwala redukować jej wiotkość i spłycać drobne zmarszczki, ale również może oddziaływać na tkankę tłuszczową niszcząc ją, dzięki czemu możemy usunąć nadmiernie nagromadzone depozyty tłuszczu zarówno w obszarach „chomików”, czy podbródka.

– Bardzo istotną kwestią w technice ENDOLIFT jest zastosowanie najnowszej generacji, cienkich, bo nieco grubszych od ludzkiego włosa światłowodów II generacji, dzięki którym możliwy jest nie tylko indywidualny dobór zabiegu do potrzeb danego pacjenta zgodnie ze stopniem zaawansowania wiotkości jego skóry, czy też ilości nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim fibry te pozwalają skorygować i wykonać procedurę Endolift na różnych, nawet najdelikatniejszych obszarach takich jak np. okolica oczu oraz innych obszarach twarzy i ciała – dodaje dr Ziemlewski.




Czy zabieg jest bolesny?

– Cienkość oraz giętkość włókien FTF daje możliwość zarówno lepszej penetracji w tkance i dotarcia do kłopotliwych okolic twarzy i ciała, co jest trudne do osiągnięcia i bardziej traumatyczne dla pacjenta stosując inne technologie (np. z wykorzystaniem sztywnej kaniuli), jak również powoduje praktycznie brak bolesności dla pacjenta podczas wykonywanej procedury.

Czy to prawda, że po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności?

– Zabieg Endolift jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie wymaga wykonywania nacięć, a światłowody wykorzystane w zabiegu są tak cienkie, że praktycznie nie pozostawiają śladów po zabiegu. W pojedynczych przypadkach może oczywiście pojawić się lekki obrzęk czy minimalne zasinienia, ale z pewnością nie wymagają one rekonwalescencji czy też wykluczenia z życia codziennego.

Przejdźmy do efektów. Kiedy możemy się ich spodziewać?

– To kolejny, ogromny plus zabiegu, za który pokochały go pacjentki. Nie dość, że efekt ujędrnienia i napięcia widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu to jeszcze dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, stale wzrasta jeszcze przez kolejne tygodnie, powodując jeszcze bardziej spektakularny efekt odmłodzenia, ujędrnienia i liftingu skóry –
podkreśla dr Ziemlewski.

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ