Lifting doskonały – nowy wymiar modelowania twarzy



Wiele kobiet, które wraz z wiekiem zaczyna tracić młodzieńczy owal twarzy i dostrzegać tzw. chomiki w miejscu niegdyś jędrnych policzków, szuka idealnego rozwiązania, które pomoże przywrócić twarzy młode rysy, usunąć nadmierną tkankę tłuszczową z okolic podbródka oraz odzyskać skórze jędrność i zdrowe napięcie. Pacjentkom zgłaszającym się do gabinetów medycyny estetycznej marzy się, aby uporać się z powyższymi problemami w trakcie jednego mało inwazyjnego zabiegu. Czy są to marzenia możliwe do spełnienia? Zapytaliśmy eksperta – dr. Krzysztofa Ziemlewskiego, specjalistę medycyny estetycznej i eksperta z zakresu medycyny anti-aging, właściciela sieci Klinik Ziemlewski.

Czy istnieje zabieg działający na tak wielu płaszczyznach, aby już po jednej wizycie w gabinecie uzyskać efekt liftingu, ujędrnienia i wyszczuplenia jednocześnie?

– Aby spełnić takie oczekiwania pacjentek, jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce, wprowadziłem do moich klinik zabieg Endolift, który przeniósł modelowanie i odmładzanie twarzy w inny wymiar. Zabieg spełnia wszystkie kryteria, które obecnie dla pacjentek są kluczowe: działa wielotorowo dzięki czemu pozbywamy się kilku różnych problemów jednocześnie, jest mało inwazyjny i nie wymaga serii powtórzeń. Efekt jest natychmiastowy, ale też narastający w czasie. Można powiedzieć, że to lifting doskonały – tłumaczy dr Krzysztof Ziemlewski.

Jak to możliwe, że Endolift jednocześnie liftinguje i ujędrnia jak i likwiduje tkankę tłuszczową?

– Endolift to zabieg wykonywany za pomocą urządzenia LASEmaR 1500, które emituje energię poprzez mikro-optyczne włókna, które wprowadzamy pod skórę. Energia ta stymuluje zarówno bardziej powierzchowne warstwy skóry, co w rezultacie pozwala redukować jej wiotkość i spłycać drobne zmarszczki, ale również może oddziaływać na tkankę tłuszczową niszcząc ją, dzięki czemu możemy usunąć nadmiernie nagromadzone depozyty tłuszczu zarówno w obszarach „chomików”, czy podbródka.

– Bardzo istotną kwestią w technice ENDOLIFT jest zastosowanie najnowszej generacji, cienkich, bo nieco grubszych od ludzkiego włosa światłowodów II generacji, dzięki którym możliwy jest nie tylko indywidualny dobór zabiegu do potrzeb danego pacjenta zgodnie ze stopniem zaawansowania wiotkości jego skóry, czy też ilości nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim fibry te pozwalają skorygować i wykonać procedurę Endolift na różnych, nawet najdelikatniejszych obszarach takich jak np. okolica oczu oraz innych obszarach twarzy i ciała – dodaje dr Ziemlewski.




Czy zabieg jest bolesny?

– Cienkość oraz giętkość włókien FTF daje możliwość zarówno lepszej penetracji w tkance i dotarcia do kłopotliwych okolic twarzy i ciała, co jest trudne do osiągnięcia i bardziej traumatyczne dla pacjenta stosując inne technologie (np. z wykorzystaniem sztywnej kaniuli), jak również powoduje praktycznie brak bolesności dla pacjenta podczas wykonywanej procedury.

Czy to prawda, że po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności?

– Zabieg Endolift jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie wymaga wykonywania nacięć, a światłowody wykorzystane w zabiegu są tak cienkie, że praktycznie nie pozostawiają śladów po zabiegu. W pojedynczych przypadkach może oczywiście pojawić się lekki obrzęk czy minimalne zasinienia, ale z pewnością nie wymagają one rekonwalescencji czy też wykluczenia z życia codziennego.

Przejdźmy do efektów. Kiedy możemy się ich spodziewać?

– To kolejny, ogromny plus zabiegu, za który pokochały go pacjentki. Nie dość, że efekt ujędrnienia i napięcia widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu to jeszcze dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, stale wzrasta jeszcze przez kolejne tygodnie, powodując jeszcze bardziej spektakularny efekt odmłodzenia, ujędrnienia i liftingu skóry –
podkreśla dr Ziemlewski.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ