Lifting doskonały – nowy wymiar modelowania twarzy



Wiele kobiet, które wraz z wiekiem zaczyna tracić młodzieńczy owal twarzy i dostrzegać tzw. chomiki w miejscu niegdyś jędrnych policzków, szuka idealnego rozwiązania, które pomoże przywrócić twarzy młode rysy, usunąć nadmierną tkankę tłuszczową z okolic podbródka oraz odzyskać skórze jędrność i zdrowe napięcie. Pacjentkom zgłaszającym się do gabinetów medycyny estetycznej marzy się, aby uporać się z powyższymi problemami w trakcie jednego mało inwazyjnego zabiegu. Czy są to marzenia możliwe do spełnienia? Zapytaliśmy eksperta – dr. Krzysztofa Ziemlewskiego, specjalistę medycyny estetycznej i eksperta z zakresu medycyny anti-aging, właściciela sieci Klinik Ziemlewski.

Czy istnieje zabieg działający na tak wielu płaszczyznach, aby już po jednej wizycie w gabinecie uzyskać efekt liftingu, ujędrnienia i wyszczuplenia jednocześnie?

– Aby spełnić takie oczekiwania pacjentek, jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce, wprowadziłem do moich klinik zabieg Endolift, który przeniósł modelowanie i odmładzanie twarzy w inny wymiar. Zabieg spełnia wszystkie kryteria, które obecnie dla pacjentek są kluczowe: działa wielotorowo dzięki czemu pozbywamy się kilku różnych problemów jednocześnie, jest mało inwazyjny i nie wymaga serii powtórzeń. Efekt jest natychmiastowy, ale też narastający w czasie. Można powiedzieć, że to lifting doskonały – tłumaczy dr Krzysztof Ziemlewski.

Jak to możliwe, że Endolift jednocześnie liftinguje i ujędrnia jak i likwiduje tkankę tłuszczową?

– Endolift to zabieg wykonywany za pomocą urządzenia LASEmaR 1500, które emituje energię poprzez mikro-optyczne włókna, które wprowadzamy pod skórę. Energia ta stymuluje zarówno bardziej powierzchowne warstwy skóry, co w rezultacie pozwala redukować jej wiotkość i spłycać drobne zmarszczki, ale również może oddziaływać na tkankę tłuszczową niszcząc ją, dzięki czemu możemy usunąć nadmiernie nagromadzone depozyty tłuszczu zarówno w obszarach „chomików”, czy podbródka.

– Bardzo istotną kwestią w technice ENDOLIFT jest zastosowanie najnowszej generacji, cienkich, bo nieco grubszych od ludzkiego włosa światłowodów II generacji, dzięki którym możliwy jest nie tylko indywidualny dobór zabiegu do potrzeb danego pacjenta zgodnie ze stopniem zaawansowania wiotkości jego skóry, czy też ilości nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim fibry te pozwalają skorygować i wykonać procedurę Endolift na różnych, nawet najdelikatniejszych obszarach takich jak np. okolica oczu oraz innych obszarach twarzy i ciała – dodaje dr Ziemlewski.




Czy zabieg jest bolesny?

– Cienkość oraz giętkość włókien FTF daje możliwość zarówno lepszej penetracji w tkance i dotarcia do kłopotliwych okolic twarzy i ciała, co jest trudne do osiągnięcia i bardziej traumatyczne dla pacjenta stosując inne technologie (np. z wykorzystaniem sztywnej kaniuli), jak również powoduje praktycznie brak bolesności dla pacjenta podczas wykonywanej procedury.

Czy to prawda, że po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności?

– Zabieg Endolift jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie wymaga wykonywania nacięć, a światłowody wykorzystane w zabiegu są tak cienkie, że praktycznie nie pozostawiają śladów po zabiegu. W pojedynczych przypadkach może oczywiście pojawić się lekki obrzęk czy minimalne zasinienia, ale z pewnością nie wymagają one rekonwalescencji czy też wykluczenia z życia codziennego.

Przejdźmy do efektów. Kiedy możemy się ich spodziewać?

– To kolejny, ogromny plus zabiegu, za który pokochały go pacjentki. Nie dość, że efekt ujędrnienia i napięcia widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu to jeszcze dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, stale wzrasta jeszcze przez kolejne tygodnie, powodując jeszcze bardziej spektakularny efekt odmłodzenia, ujędrnienia i liftingu skóry –
podkreśla dr Ziemlewski.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ