Liposukcja laserowa, czyli wymodelowane ciało w kilka dni



Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud, bioder czy podbródka potrafi obniżyć samoocenę niejednej kobiety. Często zdarza się, że mimo szczupłej sylwetki, w określonych partiach ciała odkłada nam się tłuszczyk, którego nie jesteśmy w stanie pozbyć się ani zdrową dietą, ani ćwiczeniami. Co może nam pomóc?

Zabieg liposukcji laserowej, dzięki któremu możemy wymodelować ramiona, uda, biodra, brzuch, czy podbródek. Nie jest to jednak sposób na odchudzanie – jego celem jest rzeźbienie, a nie redukcja masy ciała. O szczegółach dotyczących tego zabiegu opowiada dr n. med. Joanna Wiśniewska Goryń, specjalista chirurgii plastycznej, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Damiana.

Zabieg liposukcji stosuje się u pacjentów, którzy nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Obecnie specjaliści mają dostęp do nowoczesnych metod odsysania tłuszczu, dzięki którym efekty można zauważyć szybko, a okres rekonwalescencji skraca się do minimum.

Możliwość powrotu do pracy już po kilku dniach sprawia, że opcja takiej korekty naszego wyglądu staje się jeszcze bardziej kusząca. Szczególnie, że nadal wielu z nas świadczy pracę zdalnie, więc powrót do formy po zabiegu może przebiegać w domowym zaciszu.

Jeden zabieg, dwa efekty

#Liposukcja to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji, czyli krótkim znieczuleniu dożylnym. To bardzo istotne, żeby podczas operacji pacjent był przytomny, ponieważ czasem konieczna jest np. zmiana pozycji ciała. Liposukcja wykonywana laserem typu LipoLife 3G jest niebolesna, a na skórze nie pozostają żadne blizny. Tłuszcz usuwany jest za pomocą specjalnych kaniul wyposażonych w laser, które jednocześnie odsysają tłuszcz i stymulują komórki światłem laserowym. Kaniule wprowadzane są pod skórę przez bardzo malutkie, 3-milimetrowe wkłucia. Ponadto laser, który podgrzewa tkankę podskórną od wewnątrz (do temperatury 43-45 stopni Celsjusza), pozwala na osiągniecie efektu napiętej skóry. W przypadku tradycyjnej liposukcji skóra nie obkurcza się, dlatego zdarza się, że niezbędne jest jej wycięcie, tutaj nie mamy tego problemu. Podczas jednej operacji, która trwa zazwyczaj od jednej do trzech godzin, można wykonać liposukcję maksymalnie dwóch okolic, czyli np. odessać tłuszcz z ud i brzucha – komentuje dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Damiana.




Ze względu na małą inwazyjność zabiegu, liposukcja laserowa pozwala na przeszczepienie uzyskanego tłuszczu w inne obszary ciała np. w okolicę piersi lub twarzy. Dzięki komórkom macierzystym zawartym w tkance tłuszczowej możemy ujędrnić oraz odmłodzić skórę. Wszystkie efekty uzyskuje się podczas jednego zabiegu.

Pacjentki zawsze bardzo pozytywnie reagują na informację o tym, że podczas jednej operacji możliwe jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała jak brzuch czy uda, a następnie przeszczepienie tego tłuszczu w inne miejsca. Dzięki temu, w naturalny sposób możemy wypełnić piersi czy ujędrnić twarz. W efekcie ciało zostaje wymodelowane i pięknie wyrzeźbione dokładnie tam, gdzie pacjentka tego potrzebuje. Należy jednak pamiętać, że w obszarze, z którego zostanie odessany tłuszcz, nigdy się on już nie pojawi. Dlatego, jeśli pacjentka przytyje, a miała liposukcję brzucha, to tam nie utworzy się nowa tkanka tłuszczowa. Właśnie z tego powodu niezmiernie istotne jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywność fizyczna, które pozwolą utrzymać sylwetkę w dobrej formie — komentuje dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń.

Zastosowanie nowoczesnej liposukcji laserowej, pozwala bardzo szybko zobaczyć efekty i wrócić do formy sprzed operacji. Okres rekonwalescencji trwa około tygodnia, jednak już po dwóch dniach możliwy jest powrót do pracy. Szczególnie teraz, gdy wiele osób wciąż pracuje zdalnie, mamy idealny moment na wykonanie wszelkiego rodzaju zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ

Temperatura powietrza a jego jakość

W ostatnich dniach w Polsce odnotowano znaczne spadki temperatur, a miejscami nawet rekordowo niskie wartości. Inwersje temperatury, niskie prędkości wiatru…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na nowoczesne i alternatywne metody wspierania…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ