NOWOŚĆ – Włoski sposób na pozbycie się wiotkości skóry i rozstępów z wykorzystaniem mocy sześciu aminokwasów



Lato to czas, kiedy odsłaniamy więcej ciała. Niestety wiele z nas z roku na rok zauważa, że skórze ramion, ud czy brzucha zaczyna brakować młodzieńczej jędrności i sprężystości. Wiotka skóra brzucha pojawia się często po porodzie, a wahania wagi pozostawiają na naszej skórze niechciane pamiątki w postaci rozstępów.

Co zrobić aby pozbyć się tych niedoskonałości? Włoskie laboratorium farmaceutyczne opracowało niezwykłą formułę, która skutecznie redukuje wiotkość skóry i rozstępy ze wspomnianych, problematycznych obszarów ciała, wykorzystując moc aminokwasów. O NOWOŚĆ – preparat do iniekcji Sunekos Body zapytaliśmy specjalistę – dr Adele Sparavignę – lekarza dermatologa, naukowca, założycielkę Instytutu Badań Klinicznych i Bioinżynierii DERMING w Mediolanie.

Włoscy naukowcy zainspirowani spektakularnymi rezultatami zabiegów bioregenerujących na twarz z wykorzystaniem preparatu do iniekcji Sunekos, bazując na jego sprawdzonej formule, zawierającej opatentowaną sekwencję 6 aminokwasów HY6AA, stworzyli pierwszy tego typu preparat przeznaczony wyłącznie do iniekcji ciała – Sunekos Body.

Komu polecany jest zabieg Sunekos Body?

– Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu są wiotkości skóry występujące w okolicach kolan, ramion, brzucha i wewnętrznej strony ud oraz obszary ciała dotknięte problemem rozstępów. Sunekos Body jest też polecany prewencyjnie jeśli planujemy pozbyć się nadmiernych kilogramów. Wtedy pozwala nam zniwelować efekt pozostałej po odchudzaniu luźnej skóry – odpowiada dr Adele Sparavigna.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu Sunekos Body?

– Sunekos Body poprawia elastyczność i jędrność skóry, przywraca jej utraconą sprężystość i redukuje wiotkość szczególnie problematycznych obszarów ciała czyli: wewnętrznej strony ud, okolic nad kolanami, ramion, a więc tzw. „pelikanów” czy też brzucha, który często traci swoje napięcie po przebytych ciążach. Sunekos Body sprawdza się również w niwelowaniu rozstępów, zarówno tych świeżych jak i wieloletnich – odpowiada dr Sparavigna.




Zabieg jest NOWOŚCIĄ, skąd wiemy, że przynosi efekty i że jest bezpieczny?

– Preparat Sunekos Body, tak jak inne produkty z tej gamy, został naukowo przebadany przez włoskie laboratorium farmaceutyczne. Wyżej wymienione efekty zniwelowania wiotkości zostały udowodnione podczas badań na grupie pacjentów, którym wykonano serię zabiegów na okolice kolan i ramion. Po kilku tygodniach od zabiegu dokonano oceny wizualnej (mierzonej za pomocą skali fotograficznej) stopnia wiotkości skóry i oceniono, że na ramionach była ona mniejsza o 15%, a w okolicy ud i kolan aż o 23%.

Kolejnym badanym parametrem była gęstość skóry w tych obszarach, która po 8 tygodniach od zabiegu wzrosła aż o 24%! Ponadto warto podkreślić, że preparat został zarejestrowany jako Wyrób Medyczny klasy III zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, co oznacza, że musiał spełnić wymogi najwyższego poziomu bezpieczeństwa medycznego, a podczas badań na grupie pacjentów nie zarejestrowano żadnych skutków ubocznych – tłumaczy dr Sparavigna.

Jaki jest sekret jego działania?

– Sunekos Body regeneruje macierz pozakomórkową ECM. Jego skład to unikalna kompozycja niskiej gęstości kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów HY6AA (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-leucyna, L-alanina, L-walina), które pobudzają fibroblasty w skórze do produkcji nie tylko nowego kolagenu, ale też elastyny. Składniki te połączone są w idealnych proporcjach, dostosowanych do składu płynu śródmiąższowego (a dokładnie jego poziomu elektrolitów) obszaru skóry, na który przeznaczony jest zabieg.

Skład płynu śródmiąższowego różni się od siebie w zależności od obszaru ciała, dlatego formuła Sunekos Body została opracowana tak, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty na konkretnych obszarach ciała: ramionach, udach i brzuchu. Ten konkretny skład pozwala aminokwasom dotarcie do odpowiednich komórek skóry w celu ich stymulacji, a przez to bioregeneracji skóry –
odpowiada dr Sparavigna.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ