NOWOŚĆ – Włoski sposób na pozbycie się wiotkości skóry i rozstępów z wykorzystaniem mocy sześciu aminokwasów



Lato to czas, kiedy odsłaniamy więcej ciała. Niestety wiele z nas z roku na rok zauważa, że skórze ramion, ud czy brzucha zaczyna brakować młodzieńczej jędrności i sprężystości. Wiotka skóra brzucha pojawia się często po porodzie, a wahania wagi pozostawiają na naszej skórze niechciane pamiątki w postaci rozstępów.

Co zrobić aby pozbyć się tych niedoskonałości? Włoskie laboratorium farmaceutyczne opracowało niezwykłą formułę, która skutecznie redukuje wiotkość skóry i rozstępy ze wspomnianych, problematycznych obszarów ciała, wykorzystując moc aminokwasów. O NOWOŚĆ – preparat do iniekcji Sunekos Body zapytaliśmy specjalistę – dr Adele Sparavignę – lekarza dermatologa, naukowca, założycielkę Instytutu Badań Klinicznych i Bioinżynierii DERMING w Mediolanie.

Włoscy naukowcy zainspirowani spektakularnymi rezultatami zabiegów bioregenerujących na twarz z wykorzystaniem preparatu do iniekcji Sunekos, bazując na jego sprawdzonej formule, zawierającej opatentowaną sekwencję 6 aminokwasów HY6AA, stworzyli pierwszy tego typu preparat przeznaczony wyłącznie do iniekcji ciała – Sunekos Body.

Komu polecany jest zabieg Sunekos Body?

– Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu są wiotkości skóry występujące w okolicach kolan, ramion, brzucha i wewnętrznej strony ud oraz obszary ciała dotknięte problemem rozstępów. Sunekos Body jest też polecany prewencyjnie jeśli planujemy pozbyć się nadmiernych kilogramów. Wtedy pozwala nam zniwelować efekt pozostałej po odchudzaniu luźnej skóry – odpowiada dr Adele Sparavigna.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu Sunekos Body?

– Sunekos Body poprawia elastyczność i jędrność skóry, przywraca jej utraconą sprężystość i redukuje wiotkość szczególnie problematycznych obszarów ciała czyli: wewnętrznej strony ud, okolic nad kolanami, ramion, a więc tzw. „pelikanów” czy też brzucha, który często traci swoje napięcie po przebytych ciążach. Sunekos Body sprawdza się również w niwelowaniu rozstępów, zarówno tych świeżych jak i wieloletnich – odpowiada dr Sparavigna.




Zabieg jest NOWOŚCIĄ, skąd wiemy, że przynosi efekty i że jest bezpieczny?

– Preparat Sunekos Body, tak jak inne produkty z tej gamy, został naukowo przebadany przez włoskie laboratorium farmaceutyczne. Wyżej wymienione efekty zniwelowania wiotkości zostały udowodnione podczas badań na grupie pacjentów, którym wykonano serię zabiegów na okolice kolan i ramion. Po kilku tygodniach od zabiegu dokonano oceny wizualnej (mierzonej za pomocą skali fotograficznej) stopnia wiotkości skóry i oceniono, że na ramionach była ona mniejsza o 15%, a w okolicy ud i kolan aż o 23%.

Kolejnym badanym parametrem była gęstość skóry w tych obszarach, która po 8 tygodniach od zabiegu wzrosła aż o 24%! Ponadto warto podkreślić, że preparat został zarejestrowany jako Wyrób Medyczny klasy III zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, co oznacza, że musiał spełnić wymogi najwyższego poziomu bezpieczeństwa medycznego, a podczas badań na grupie pacjentów nie zarejestrowano żadnych skutków ubocznych – tłumaczy dr Sparavigna.

Jaki jest sekret jego działania?

– Sunekos Body regeneruje macierz pozakomórkową ECM. Jego skład to unikalna kompozycja niskiej gęstości kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów HY6AA (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-leucyna, L-alanina, L-walina), które pobudzają fibroblasty w skórze do produkcji nie tylko nowego kolagenu, ale też elastyny. Składniki te połączone są w idealnych proporcjach, dostosowanych do składu płynu śródmiąższowego (a dokładnie jego poziomu elektrolitów) obszaru skóry, na który przeznaczony jest zabieg.

Skład płynu śródmiąższowego różni się od siebie w zależności od obszaru ciała, dlatego formuła Sunekos Body została opracowana tak, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty na konkretnych obszarach ciała: ramionach, udach i brzuchu. Ten konkretny skład pozwala aminokwasom dotarcie do odpowiednich komórek skóry w celu ich stymulacji, a przez to bioregeneracji skóry –
odpowiada dr Sparavigna.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ