NOWOŚĆ – Włoski sposób na pozbycie się wiotkości skóry i rozstępów z wykorzystaniem mocy sześciu aminokwasów



Lato to czas, kiedy odsłaniamy więcej ciała. Niestety wiele z nas z roku na rok zauważa, że skórze ramion, ud czy brzucha zaczyna brakować młodzieńczej jędrności i sprężystości. Wiotka skóra brzucha pojawia się często po porodzie, a wahania wagi pozostawiają na naszej skórze niechciane pamiątki w postaci rozstępów.

Co zrobić aby pozbyć się tych niedoskonałości? Włoskie laboratorium farmaceutyczne opracowało niezwykłą formułę, która skutecznie redukuje wiotkość skóry i rozstępy ze wspomnianych, problematycznych obszarów ciała, wykorzystując moc aminokwasów. O NOWOŚĆ – preparat do iniekcji Sunekos Body zapytaliśmy specjalistę – dr Adele Sparavignę – lekarza dermatologa, naukowca, założycielkę Instytutu Badań Klinicznych i Bioinżynierii DERMING w Mediolanie.

Włoscy naukowcy zainspirowani spektakularnymi rezultatami zabiegów bioregenerujących na twarz z wykorzystaniem preparatu do iniekcji Sunekos, bazując na jego sprawdzonej formule, zawierającej opatentowaną sekwencję 6 aminokwasów HY6AA, stworzyli pierwszy tego typu preparat przeznaczony wyłącznie do iniekcji ciała – Sunekos Body.

Komu polecany jest zabieg Sunekos Body?

– Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu są wiotkości skóry występujące w okolicach kolan, ramion, brzucha i wewnętrznej strony ud oraz obszary ciała dotknięte problemem rozstępów. Sunekos Body jest też polecany prewencyjnie jeśli planujemy pozbyć się nadmiernych kilogramów. Wtedy pozwala nam zniwelować efekt pozostałej po odchudzaniu luźnej skóry – odpowiada dr Adele Sparavigna.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu Sunekos Body?

– Sunekos Body poprawia elastyczność i jędrność skóry, przywraca jej utraconą sprężystość i redukuje wiotkość szczególnie problematycznych obszarów ciała czyli: wewnętrznej strony ud, okolic nad kolanami, ramion, a więc tzw. „pelikanów” czy też brzucha, który często traci swoje napięcie po przebytych ciążach. Sunekos Body sprawdza się również w niwelowaniu rozstępów, zarówno tych świeżych jak i wieloletnich – odpowiada dr Sparavigna.




Zabieg jest NOWOŚCIĄ, skąd wiemy, że przynosi efekty i że jest bezpieczny?

– Preparat Sunekos Body, tak jak inne produkty z tej gamy, został naukowo przebadany przez włoskie laboratorium farmaceutyczne. Wyżej wymienione efekty zniwelowania wiotkości zostały udowodnione podczas badań na grupie pacjentów, którym wykonano serię zabiegów na okolice kolan i ramion. Po kilku tygodniach od zabiegu dokonano oceny wizualnej (mierzonej za pomocą skali fotograficznej) stopnia wiotkości skóry i oceniono, że na ramionach była ona mniejsza o 15%, a w okolicy ud i kolan aż o 23%.

Kolejnym badanym parametrem była gęstość skóry w tych obszarach, która po 8 tygodniach od zabiegu wzrosła aż o 24%! Ponadto warto podkreślić, że preparat został zarejestrowany jako Wyrób Medyczny klasy III zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, co oznacza, że musiał spełnić wymogi najwyższego poziomu bezpieczeństwa medycznego, a podczas badań na grupie pacjentów nie zarejestrowano żadnych skutków ubocznych – tłumaczy dr Sparavigna.

Jaki jest sekret jego działania?

– Sunekos Body regeneruje macierz pozakomórkową ECM. Jego skład to unikalna kompozycja niskiej gęstości kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów HY6AA (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-leucyna, L-alanina, L-walina), które pobudzają fibroblasty w skórze do produkcji nie tylko nowego kolagenu, ale też elastyny. Składniki te połączone są w idealnych proporcjach, dostosowanych do składu płynu śródmiąższowego (a dokładnie jego poziomu elektrolitów) obszaru skóry, na który przeznaczony jest zabieg.

Skład płynu śródmiąższowego różni się od siebie w zależności od obszaru ciała, dlatego formuła Sunekos Body została opracowana tak, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty na konkretnych obszarach ciała: ramionach, udach i brzuchu. Ten konkretny skład pozwala aminokwasom dotarcie do odpowiednich komórek skóry w celu ich stymulacji, a przez to bioregeneracji skóry –
odpowiada dr Sparavigna.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ