Bezinwazyjna metoda podnoszenia pośladków, redukcji tkanki tłuszczowej i budowania mięśni



ContourSculpt i technologia HIFEM – bezinwazyjna metoda podnoszenia pośladków, redukcji tkanki tłuszczowej i budowania mięśni. Kształtne pośladki, redukcja tkanki tłuszczowej i budowanie rzeźby ciała, intensywny trening mięśni brzucha i wzmocnienie mięśni dna miednicy – wszystkie te efekty można osiągnąć przy pomocy zabiegu z wykorzystaniem nowoczesnego aparatu ContourSculpt i zaawansowanej technologii HIFEM.

To najnowocześniejsza metoda nieinwazyjnego konturowania rzeźby całego ciała, która nie tylko pozwala spalać tłuszcz, ale też budować masę mięśniową. Zupełnie bezbolesna, bo osoba poddawana zabiegowi może się zrelaksować, podczas gdy jej mięśnie poddawane są intensywnemu treningowi o równowartości 20 tysięcy brzuszków i przysiadów. Temu rewolucyjnemu zabiegowi kształtowania ciała możemy się poddać w warszawskim salonie Fabryka Lalek – to na razie jedyny w Polsce aparat ContourSculpt.

ContourSculpt to zaawansowany stymulator mięśni wykorzystujący skoncentrowaną technologię elektromagnetyczną o wysokiej intensywności, czyli HIFEM (High Intensity Focused Electro-Magnetic Technology).

Zabiegowi ContourSculpt mogą się poddać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Polecany jest również pacjentom z problemem otyłości oraz osobom ćwiczącym na siłowni, które nie mogą wyrzeźbić mięśni brzucha oraz pośladków. Technologia ContourSculpt to skuteczne przygotowanie do późniejszych, samodzielnych treningów w przypadku osłabionych mięśni.

Efekty stosowania ContourSculpt:

Badania medyczne wykazują, że po jednym cyklu zabiegów można skutecznie zwiększyć masę mięśniową aż o 16%, redukując jednocześnie tkankę tłuszczową o 19%.

Taki trening poprawia stan mięśni brzucha zwłaszcza u kobiet po porodzie, u których nastąpiło rozejście się mięśnia prostego brzucha w ciąży – w efekcie ma on zwiększoną objętość i sprawia wrażenie obwisłego, nieestetycznego.

Zabiegi aktywują regenerację tkanki kolagenowej rozluźnionych mięśni dna miednicy i pochwy, napinają je, pozwalając pozbyć się problemu nietrzymania moczu.

Zabiegi ContourSculpt z wykorzystaniem technologii HIFEM wzmacniają najważniejsze mięśnie brzucha i pośladków – tzw. mięśni posturalnych, które pozwalają utrzymać wyprostowaną postawę, chronią kręgosłup i sprawiają, że mamy sportową sylwetkę. Przywracają młodość całemu ciału i pozwalają uniknąć kontuzji.




Jak to działa, czyli trochę teorii

W trakcie zabiegu wykorzystuje się HIFEM (High Intensity Focused Electromagnetic Muscle Technology) – technologię medyczną stosowaną dziś z powodzeniem w medycynie estetycznej. Technologia tworzy skupione pole elektromagnetyczne o bezpiecznym poziomie intensywności.

Pole przechodzi nieinwazyjnie przez ciało i wchodzi w interakcję z neuronami ruchowymi, które wymusząją niezwykle intensywne skurcze mięśni. Jak intensywne? W trakcie jednej sesji zaawansowana technologia elektromagnetyczna HIFEM indukuje aż 20 tysięcy tzw. skurczów supermaksymalnych, których intensywność jest zdecydowanie większa, a czas trwania wielokrotnie dłuższy niż wywoływane fizjologicznie skurcze podczas indywidualnych treningów.

Aparat ContourSculpt wykorzystuje określony zakres częstotliwości fal elektromagnetycznych, które nie pozwalają na rozluźnienie mięśni między dwiema kolejnymi stymulacjami. Mięśnie są zmuszone do utrzymywania się w skurczu przez kilka sekund. Przy wielokrotnym narażeniu na te wysokie obciążenia tkanka mięśniowa jest zmuszona do adaptacji.

Wymuszone skurcze, nieosiągalne drogą dobrowolnego działania, powodują głęboką przebudowę wewnętrznej struktury mięśnia i tworzenie nowych włókien mięśniowych, w wyniku czego objętość i gęstość mięśni zostaje zwiększona, są one też zdecydowanie lepiej widoczne i bardziej napięte. Badania wskazują, że po upływie jednego do dwóch miesięcy po leczeniu ContourSculpt średnia grubość mięśni brzucha pacjentów wzrosła o 15% -16%.

Ekstremalny skurcz mięśni powoduje silną reakcję uwolnienia energii i intensywny rozpad kwasów tłuszczowych na trójglicerydy i ich gromadzenie w komórkach mięśniowych. Stężenie kwasów tłuszczowych staje się zbyt wysokie, powodując apoptazę (rozpad i zniszczenie) komórek tłuszczowych i ich wydalenie w naturalnym cyklu metabolizmu. Mamy więc do czynienia ze wzmacnianiem i zwiększaniem masy mięśniowej przy równoczesnym redukowaniu tkanki tłuszczowej.

Zabiegi specjalnie dla kobiet:

Stymulacja mięśni dna miednicy i pochwy

Problem: mięśnie dna miednicy niewystarczająco wspierają narządy miednicy i nie dają pełnej kontroli nad działaniem pęcherza moczowego.

Rozwiązanie: ContourSculpt skutecznie stymuluje mięśnie dna miednicy tysiącami skurczów w trakcie jednej sesji. Aktywuje regenerację, napina rozluźniony mięsień dna miednicy i kompleksowo poprawia kontrolę mięśni i pęcherza. Przywraca elastyczność mięśni strefy intymnej i pozwala odzyskać radość życia.

Przywrócenie urody brzuchowi po porodzie

Problem: 60% matek ma problem z rozejściem się mięśnia prostego brzucha po porodzie. Płód rozciąga mięśnie brzucha w okresie wzrostu, co powoduje problemy wpływające na komfort codziennego życia, takie jak: wystający brzuch, ból pleców, zaparcia, a nawet nietrzymanie moczu.

Rozwiązanie: po zabiegach z użyciem ContourSculpt rozejście się mięśnia prostego brzucha zmniejsza się średnio o 11%, przy jednoczesnym zmniejszeniu tkanki tłuszczowej o 19% i wzroście mięśni o 16%. Jest to idealne rozwiązanie dla matek, aby schudnąć i utrzymać zdrowie po porodzie.

Ekstremalny trening mięśni brzucha dla mężczyzn

ContourSculpt wykorzystujący technologię HIFEM bezpośrednio stymuluje neurony ruchowe, powodując, że prawie 100% włókien mięśniowych jest aktywnych. Podczas normalnych ćwiczeń mózg wysyła informacje stymulujące neurony ruchowe, ale aktywnych jest tylko 20-30% włókien mięśniowych.

Jak wygląda zabieg?

Dwa aplikatory są umieszczone na docelowym obszarze mięśni, takim jak brzuch, uda lub pośladki. Aplikatory wytwarzają intensywne pole elektromagnetyczne, które powoduje mimowolne skurcze mięśni.

Pojedyncza sesja leczenia trwa tylko 30 minut i jest to czas wystarczający dla osiągnięcia optymalnych efektów dla większości ludzi.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy pakiet w serii 4 zabiegów wykonywanych 2 razy w tygodniu (cena jednego zabiegu w pakiecie to 350 zł).

ContourSculpt® jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent po 30-minutowej sesji może od razu powrócić do codziennych aktywności. W przypadku osłabionych mięśni, po zabiegu mogą być odczuwalne tzw. zakwasy, podobnie jak po intensywnym treningu.


Anna Pyrka Perkowska Fabryka Lalek

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ

Wpływ urbanizacji na wrażliwość miast wobec zmian klimatu. 
Przykład województwa śląskiego

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Miast. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Act Local to Go Global”,…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się z chorobą onkologiczną, a rocznie diagnozuje się ponad…
CZYTAJ

Intensywny trening i wymagania organizmu

Osoby prowadzące aktywny tryb życia często stają przed wyzwaniem związanym z utrzymaniem odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych w organizmie.…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych. Wciąż powielane na jej temat mity utrudniają pacjentom…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej trafił pacjent z podejrzeniem zawału serca. Mężczyzna został…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się…
CZYTAJ