Ujędrnienie i wyszczuplenie Endolift – alternatywa dla liposukcji chirurgicznej?



Nadchodzi upragnione lato, a wraz z nim starania o doskonałą sylwetkę. Z jakimi problemami i oczekiwaniami w zakresie zabiegów na ciało zgłaszają się najczęściej pacjentki do gabinetów medycyny estetycznej od momentu ich ponownego otwarcia? Czas izolacji dla jednych skutkował kilkoma nadprogramowymi fałdkami tłuszczu, inni ambitnie podeszli do zrzucania dodatkowych kilogramów.

Jedni i drudzy zgłaszają się teraz z problemem wiotkiej skóry albo zalegającą, nieaktywną metabolicznie tkanką tłuszczową. Czy istnieje rozwiązanie, które w sposób trwały i nieinwazyjny, najlepiej podczas jednego zabiegu, pozwoli pozbyć się obu problemów na raz? Zapytaliśmy o to eksperta – lekarza medycyny estetycznej, dr Radosława Rzepnikowskiego z kliniki FabSkin.

Wielu pacjentów zgłasza się obecnie do mojego gabinetu z problemem utraconej jędrności skóry, szczególnie nadmiernej wiotkości skóry ud, ramion, czy brzucha. Przy okazji wielu z nich chciałoby się również pozbyć nadprogramowej warstewki tłuszczu, przybyłej po kilku tygodniach kwarantanny lub pozostałej po zrzuceniu większej ilości kilogramów. Te niewielkie depozyty tłuszczu są właśnie najtrudniejsze do „zrzucenia” samodzielnie – wyjaśnia dr Radosław Rzepnikowski.

Na czym najbardziej zależy teraz pacjentom?

– To, czego szukają obecnie moi pacjenci, to terapie skuteczne, przynoszące widoczne i trwałe efekty, nie wymagające jednak wykonywania w serii, prowadzone bez konieczności wielokrotnych wizyt w gabinecie. Pacjenci wolą procedury o zauważalnym efekcie, ale nieinwazyjne, nie wyłączające z codziennego aktywnego życia. Po kilkunastu tygodniach ograniczeń nie chcemy, aby cokolwiek wyłączało nas ponownie z aktywności. Pacjenci stawiają więc na zabiegi, które nie zostawiają na ciele widocznych blizn, potrzebujących czasu na wygojenie. Jednym słowem – szukają nieinwazyjnych sposobów na skuteczne i trwałe ujędrnienie i wyszczuplenie – dodaje dr Rzepnikowski.

Czy istnieje zabieg spełniający powyższe oczekiwania?

– Moim pacjentom polecam przełomową i obecnie najnowszą procedurę laserową Endolift, która spełnia wszystkie powyższe oczekiwania. Daje trwałe efekty bez wywoływania znacznego urazu chirurgicznego i bez konieczności przeprowadzania całej serii zabiegów. Działa dwutorowo: raz na zawsze redukuje tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrnia ciało, poprawiając gęstość, napięcie i sprężystość skóry. Endolift pomaga uporać się z obwisłą skórą praktycznie we wszystkich obszarach ciała. Świetnie radzi sobie z wyszczuplaniem i ujędrnianiem okolicy brzucha, likwidowaniem tzw. pelikanów na ramionach, ujędrnianiem ud, ale też liftingiem pośladków, czy poprawą napięcia skóry w okolicy kolan – opowiada dr Radosław Rzepnikowski z kliniki FabSkin.




W czym tkwi sekret jego działania?

– Wprowadzane do powierzchownych warstw tkanki podskórnej cieniutkie jak włos mikro-optyczne włókna fibrynowe transmitują energię, która w wyniku doskonałej absorbcji wody nie tylko obkurcza włókna kolagenowe i pobudza komórki do produkcji nowego kolagenu, ale również umartwia komórki tłuszczowe. Ich zawartość jest naturalnie metabolizowana i wydalana z organizmu w kolejnych tygodniach po zabiegu. Co istotne, komórek tłuszczowych pozbywamy się bezpowrotnie. Już jeden zabieg pozwala trwale zwalczyć to, co w czasie odchudzania sprawia największą trudność – pozostałą do zrzucenia nieaktywną metabolicznie tkankę tłuszczową, odporną na dietę i fitness – wyjaśnia dr Rzepnikowski.

Czy Endolift może być alternatywą dla klasycznej liposukcji ?

– Laserowa lipoliza Endolift, tak jak liposukcja chirurgiczna, bezpowrotnie niszczy komórki tłuszczowe w obszarze poddanym zabiegowi. Pierwsze efekty ujędrnienia, dzięki natychmiastowej retrakcji włókien kolagenowych, widoczne są bezpośrednio po zabiegu, natomiast ostateczne rezultaty ujędrnienia i wyszczuplenia – po 3-6 miesiącach. W tym czasie następuje synteza kolagenu w głębszych warstwach skóry oraz wydalenie zniszczonej tkanki tłuszczowej przez organizm.

W odróżnieniu od klasycznej operacyjnej liposukcji, Endolift nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. U osób ogólnie zdrowych nie ma konieczności wykonywania szeregu badań przez zabiegiem. Laserowa lipoliza i lifting Endolift nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności – nie musi on pozostawać w szpitalu, wychodzi do domu po ok. 30 minutach od zakończenia zabiegu.

W przeciwieństwie do liposukcji chirurgicznej Endolift nie wywołuje mechanicznych urazów tkanek, śródoperacyjnego krwawienia, nie pozostawia krwiaków. Pacjent nie nosi uciskowych ubranek, nie jest konieczne, by stosował środki przeciwbólowe i antybiotyki. Ze względu na trwałe i widoczne efekty oraz swoją nieinwazyjność to jeden z ulubionych zabiegów lekarzy z kliniki FabSkin – dodaje dr Radosław Rzepnikowski.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ