Sunozon – strażnik naszej skóry



W tym roku marne są widoki na dalekie, wakacyjne podróże, ale synoptycy zapewniają, że słońca nam nie zabraknie. Dzięki słonecznym promieniom nasze organizmy otrzymują zastrzyk hormonów szczęścia, a skóra zyskuje ładny i zdrowy wygląd. Opalać należy się jednak z głową, pomoże nam w tym marka Sunozon.

Opalanie jest przyjemne. Pod wpływem słońca nasz organizm produkuje endorfiny – hormony szczęścia oraz witaminę D.

Starzenie, alergie i choroby

Naukowcy są jednak zgodni, że poza wachlarzem zalet, opalanie ma też dużo minusów. Promieniowanie UVA nie powoduje zaczerwienienia czy poparzenia skóry, ale wnika w nią głęboko i przyspiesza proces starzenia, wywołuje alergie słoneczne, a także może prowadzić do powstawania nowotworów. Ten typ promieniowania nazywa się nawet cichym zabójcą naszej skóry.

Promieniowanie UVB podrażnia skórę, wywołuje rumień i powoduje oparzenia. Inny typ promieniowania – IR (promieniowanie podczerwone) przyspiesza zaś starzenie się skóry i zwiększa ryzyko nowotworów. Jest ono szczególnie niebezpieczne dla osób ze skórą naczynkową i wrażliwą. Dodatkowo sprzyja takim chorobom skóry jak np. trądzik różowaty.

Tylko filtry powyżej SPF 10

W Rossmannie już rok temu zdecydowaliśmy, że w naszych drogeriach dostępne będą jedynie preparaty z SPF (Sun Protection Factor – współczynnik ochrony przeciwsłonecznej) powyżej 10, czyli takie, które prawidłowo stosowane dają gwarancję bezpiecznego opalania.

Dobór odpowiednich preparatów jest jak zwykle kwestią indywidualną. Należy je wybierać w zależności od fototypu skóry. Osoby o jasnej karnacji powinny sięgać po kosmetyki z wysokimi faktorami np. SPF 50, natomiast osoby, które łatwo się opalają, a ich skóra nie ulega poparzeniom, powinny kupować produkty z SPF 20 i SPF 30. Dla takich klientów przygotowaliśmy linię Sunozon CLASSIC.

Dzieci, alergicy i weganie, czyli osoby pod szczególną ochroną

Są wśród nas osoby, których skóra ma wyjątkowe skłonności do alergii. Dla takich klientów Rossmann przygotował specjalną linię kosmetyków – Sunozon MED. Produkty z tej serii są przetestowane przez Niemiecki Związek ds. Alergii i Astmy (DAAB).

Dzieci powinny byc chronione w szczególny sposób. Ich skóra jest cieńsza i zdecydowanie bardziej podatna na poparzenia, potrzebuje więc kosmetyków z wysokim filtrem. Dzieci należy smarować kremami kwadrans przed wyjściem na słońce, a czynność tę powtarzać co dwie godziny. Jeśli dziecko długo przebywa w wodzie lub wyciera ciało ręcznikiem preparaty ochronne należy aplikować nawet częściej. Sprawdzoną marka dla najmłodszych będzie Sunozon KIDS.

Dla wegan odpowiednie będą preparaty wegańskiej, sprawdzonej marki Alterra – mleczko do opalania, a także balsam po opalaniu. Nie zawierają syntetycznych barwników, kompozycji zapachowych, silikonów czy parafiny. Surowce roślinne pochodzą – o ile to możliwe – z rolnictwa ekologicznego i dzikich zbiorów.

Co po opalaniu? Czas na ulgę dla skóry!

Mimo, że wygrzewanie się na słońcu jest przyjemne, dla naszej skóry stanowi prawdziwe wyzwanie. Dlatego zawsze po opalaniu musimy pomyśleć o jej pielęgnacji. Najlepiej skorzystać z produktów Sunozon po opalaniu.

W zestawieniu ujęliśmy produkty ze stałej oferty – dostępnej w całej Polsce. W Rossmannach do kupienia od 1 czerwca 2020 r.




Sunozon CLASSIC

Sunozon mleczko do opalania SPF 20 (200 ml), Sunozon mleczko do opalania SPF 30 Classic (200 ml)

Mleczka chronią przed promieniowaniem UVA i UVB. Są one wodoodporne i zawierają kompleks wysokowartościowych substancji nawilżających. W swoim składzie mają substancję czynną Dragosine, która redukuje oddziaływanie promieniowania IR, spowalniając tym samym proces starzenia się skóry. Po 40 minutach przebywania w wodzie produkt nadal zachowuje w 50% swoje właściwości ochronne.

Sunozon sport żel przeciwsłoneczny SPF 30 (150 ml)

Przygotowany z myślą o osobach aktywnych fizycznie i uprawiających sport. Szybko się wchłania. Nie pozostawia tłustej warstwy na skórze i jest wodoodporny. Chroni przed promieniowaniem UVA i UVB.

Sunozon MED

Sunozon MED SPF 20 (200 ml)

Żel przeznaczony do skóry alergicznej. Zapewnia ochronę przed promieniowaniem IR, UVA i UVB. Jest bezzapachowy i wodoodporny. Po jego zastosowaniu skóra pozostaje delikatna i elastyczna. Przetestowany przez Niemiecki Związek ds. Alergii i Astmy (DAAB).

Sunozon MED do opalania SPF 30 (200 ml), Sunozon MED do opalania SPF 50 (200 ml)

Żele zapewniają wysoką ochronę skóry wrażliwiej. Zmniejszają ryzyko jej podrażnienia pod wpływem słońca i nadają się do stosowania przy trądziku majorkańskim (wysypka, która objawia się na skutek silnych promieni UV), a także alergii na słońce. Nie mają żadnych kompozycji zapachowych i są wodoodporne. Zostały przetestowane przez Niemiecki Związek ds. Alergii i Astmy (DAAB).

Sunozon KIDS

Sunozon KIDS mleczko do opalania dla dzieci SPF 30 (200 ml)

Mleczko zapewnia wysoką ochronę delikatnej dziecięcej skóry, która jest wrażliwa na słońce. Odpowiednie proporcje filtrów UVA oraz UVB gwarantują natychmiastowe zabezpieczenie przed oparzeniem słonecznym. Mleczko jest wodoodporne i nawilża skórę, dzięki czemu pozostaje ona gładka i delikatna.

Sunozon KIDS spray do opalania SPF 50 (250 ml)

Produkt intensywnie nawilżający, który opracowano specjalnie dla skóry dziecięcej. Jest on bezzapachowy i może być stosowany przy atopowym zapaleniu skóry. Chroni przed promieniowaniem IR, UVA i UVB. Po 40 minutach przebywania w wodzie produkt zachowuje nadal w 50% swoje właściwości ochronne.

Sunozon KIDS MED krem dla dzieci SPF 50 (150 ml)

Wysoka ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB dla wrażliwej na słońce, delikatnej skóry dzieci. Krem jest wodoodporny i nie zawiera substancji zapachowych. Należy go nałożyć i wsmarować w skórę przed wyjściem na słońce. Ciało dziecka trzeba ponownie posmarować dla utrzymania ochrony, zwłaszcza po spoceniu się, pływaniu lub wycieraniu ręcznikiem.

Alterra

Alterra mleczko do opalania SPF 30 (200 ml)

Mleczko zawiera olej z migdałów i olej z hibiskusa. Chroni przed słońcem, a zawarty w nim olejowy kompleks intensywnie pielęgnuje skórę, nadając jej elastyczność. Specjalna formuła z ekstraktem z hibiskusa i gliceryną roślinną nawilża zmęczoną słońcem skórę.

Alterra balsam po opalaniu (200 ml)

Balsam, dzięki formule z aloesem i arniką górską, pielęgnuje skórę po opalaniu. Specjalny kompleks składników, zawierający olej awokado, masło shea i glicerynę roślinną, pomaga w utrzymaniu równowagi jej gospodarki wodnej. Nie zawiera syntetycznych barwników i kompozycji zapachowych, silikonów, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych. Surowce roślinne pochodzą z rolnictwa ekologicznego i dzikich zbiorów.

Sunozon po opalaniu

Sunozon balsam po opalaniu (400 ml)

Balsam zawiera hydrokompleks, który nawilża skórę przez 24 godziny. Chłodzi ją, odświeża i działa kojąco. Reguluje naturalną gospodarkę wodną skóry i przywraca jej równowagę. Utrzymuje naturalną sprężystość i elastyczność. Przedłuża trwałość opalenizny.

Sunozon aloevera spray po opalaniu (200 ml)

Przezroczysty spray z aloesem odświeża i chłodzi skórę podrażnioną słońcem. Formuła aktywna zawierająca aloes, glicerynę i pantenol, nawilża ją, pozostawiając świeżą i delikatną. Spray pomaga uzyskać naturalnie piękną opaleniznę.

Sunozon panthenol spray (150 ml)

Spray z pantenolem przyjemnie chłodzi, koi i regeneruje uszkodzoną skórę po opalaniu. Zawiera D-panthenol, który nawilża ją i przyspiesza proces odnowy. Spray jest przydatny przy leczeniu niewielkich ran oparzeniowych i powierzchniowych uszkodzeń.

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ

Rola roweru i transportu publicznego w dążeniu do neutralności klimatycznej – Światowy Dzień Roweru 2025

Z okazji Światowego Dnia Roweru, obchodzonego 3 czerwca, warto przypomnieć o licznych korzyściach płynących z jazdy na rowerze. Raport Europejskiej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę mikrobioty jelitowej w utrzymaniu zdrowia człowieka. Ten złożony…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ