Dzieci są cichymi ofiarami pandemii. UNICEF Polska apeluje o pomoc



UNICEF Polska rozpoczyna akcję „Walka z koronawirusem”, aby pomagać najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom, które w krajach rozwijających się cierpią na skutek pandemii. Apelujemy do Polaków o wsparcie wspólnie z Arturem Żmijewskim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.

UNICEF Polska dołącza do globalnego apelu o pomoc w walce z COVID-19. Do naszego apelu o pomoc dołącza także Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Od wybuchu pandemii #koronawirus w grudniu 2019 roku, COVID-19 dotarł do niemal wszystkich państw i regionów świata. Potwierdzono ponad 2 mln zakażeń i 150 tysięcy zgonów, w tym również wśród dzieci. Skutki #koronawirus dotknęły miliony najmłodszych na świecie, żyjących na obszarach ogarniętych konfliktem, nękanych katastrofami naturalnymi czy skrajnym ubóstwem.

– Byłem na misji z UNICEF Polska w jednych z najuboższych krajów świata. Na własne oczy widziałem tragiczne warunki, w jakich żyją tam dzieci i ich rodziny: bez dostępu do wody, opieki medycznej czy edukacji. Epidemia koronawirusa jest wyzwaniem, z którym sami sobie nie poradzą –
mówi Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Wyzwania w walce z #koronawiruse w najuboższych krajach świata

Kluczowe w walce z #koronawiruse są prawidłowe praktyki higieniczne i mycie rąk wodą z mydłem. Niestety 40% ludzi na świecie nie ma dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych. Brak czystej wody jest główną przyczyną rozprzestrzeniania się COVID-19.

W krajach rozwijających się, oprócz ograniczonego dostępu do wody, dużym wyzwaniem jest zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej. Walka z #koronawirus nadwyrężyła systemy opieki medycznej już i tak osłabione występującym kryzysem humanitarnym. Brak sprzętu ochronnego sprawia, że pracownicy medyczni w trakcie pandemii sami są dodatkowo zagrożeni i nie mogą dalej ratować życia dzieci i ich rodzin.

– Wspólne działanie to jedyny sposób na walkę z koronawirusem. Naszym priorytetem jest wsparcie tych krajów i ich mieszkańców, których przetrwanie zależy od pomocy humanitarnej. Dlatego UNICEF globalnie zdecydował się zaapelować o pomoc dla najuboższych krajów świata dotkniętych skutkami pandemii oraz wcześniejszymi kryzysami humanitarnymi. Do apelu dołącza UNICEF Polska – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.




Jak pomóc?

To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/koronawirus i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na:

• Dostarczenie zestawów ochronnych dla pracowników medycznych
• Wyposażenie szpitali w sprzęt medyczny
• Przekazanie środków higienicznych i sanitarnych dla dzieci i ich rodzin (np. mydło, tabletki do uzdatniania wody, maseczki)
• Zapewnienie dostępu do czystej wody i mydła dla dzieci i ich opiekunów

– Pracownicy UNICEF są na miejscu i bez wytchnienia niosą pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, rodzinom i pracownikom medycznym w krajach rozwijających się. Jesteśmy gotowi, aby nieść dalszą pomoc, ale do tego działania potrzebujemy wsparcia finansowego. Dziękujemy za każdą darowiznę – mówi Marek Krupiński.

Każdego roku UNICEF niesie pomoc dzieciom w około 300 kryzysach humanitarnych, a ponad 30 mln ludzi otrzymuje dostęp do czystej wody. Od początku pandemii organizacja dostarcza materiały ochronne dla pracowników medycznych w najuboższych krajach, m.in. rękawiczki, maski chirurgiczne, fartuchy czy gogle. Niestety potrzeby są o wiele większe.

– Wejdź na stronę unicef.pl/koronawirus i przekaż darowiznę. Zjednoczmy się w pomaganiu najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie! – apeluje Artur Żmijewski.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ