Dzieci są cichymi ofiarami pandemii. UNICEF Polska apeluje o pomoc



UNICEF Polska rozpoczyna akcję „Walka z koronawirusem”, aby pomagać najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom, które w krajach rozwijających się cierpią na skutek pandemii. Apelujemy do Polaków o wsparcie wspólnie z Arturem Żmijewskim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.

UNICEF Polska dołącza do globalnego apelu o pomoc w walce z COVID-19. Do naszego apelu o pomoc dołącza także Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Od wybuchu pandemii #koronawirus w grudniu 2019 roku, COVID-19 dotarł do niemal wszystkich państw i regionów świata. Potwierdzono ponad 2 mln zakażeń i 150 tysięcy zgonów, w tym również wśród dzieci. Skutki #koronawirus dotknęły miliony najmłodszych na świecie, żyjących na obszarach ogarniętych konfliktem, nękanych katastrofami naturalnymi czy skrajnym ubóstwem.

– Byłem na misji z UNICEF Polska w jednych z najuboższych krajów świata. Na własne oczy widziałem tragiczne warunki, w jakich żyją tam dzieci i ich rodziny: bez dostępu do wody, opieki medycznej czy edukacji. Epidemia koronawirusa jest wyzwaniem, z którym sami sobie nie poradzą –
mówi Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Wyzwania w walce z #koronawiruse w najuboższych krajach świata

Kluczowe w walce z #koronawiruse są prawidłowe praktyki higieniczne i mycie rąk wodą z mydłem. Niestety 40% ludzi na świecie nie ma dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych. Brak czystej wody jest główną przyczyną rozprzestrzeniania się COVID-19.

W krajach rozwijających się, oprócz ograniczonego dostępu do wody, dużym wyzwaniem jest zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej. Walka z #koronawirus nadwyrężyła systemy opieki medycznej już i tak osłabione występującym kryzysem humanitarnym. Brak sprzętu ochronnego sprawia, że pracownicy medyczni w trakcie pandemii sami są dodatkowo zagrożeni i nie mogą dalej ratować życia dzieci i ich rodzin.

– Wspólne działanie to jedyny sposób na walkę z koronawirusem. Naszym priorytetem jest wsparcie tych krajów i ich mieszkańców, których przetrwanie zależy od pomocy humanitarnej. Dlatego UNICEF globalnie zdecydował się zaapelować o pomoc dla najuboższych krajów świata dotkniętych skutkami pandemii oraz wcześniejszymi kryzysami humanitarnymi. Do apelu dołącza UNICEF Polska – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.




Jak pomóc?

To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/koronawirus i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na:

• Dostarczenie zestawów ochronnych dla pracowników medycznych
• Wyposażenie szpitali w sprzęt medyczny
• Przekazanie środków higienicznych i sanitarnych dla dzieci i ich rodzin (np. mydło, tabletki do uzdatniania wody, maseczki)
• Zapewnienie dostępu do czystej wody i mydła dla dzieci i ich opiekunów

– Pracownicy UNICEF są na miejscu i bez wytchnienia niosą pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, rodzinom i pracownikom medycznym w krajach rozwijających się. Jesteśmy gotowi, aby nieść dalszą pomoc, ale do tego działania potrzebujemy wsparcia finansowego. Dziękujemy za każdą darowiznę – mówi Marek Krupiński.

Każdego roku UNICEF niesie pomoc dzieciom w około 300 kryzysach humanitarnych, a ponad 30 mln ludzi otrzymuje dostęp do czystej wody. Od początku pandemii organizacja dostarcza materiały ochronne dla pracowników medycznych w najuboższych krajach, m.in. rękawiczki, maski chirurgiczne, fartuchy czy gogle. Niestety potrzeby są o wiele większe.

– Wejdź na stronę unicef.pl/koronawirus i przekaż darowiznę. Zjednoczmy się w pomaganiu najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie! – apeluje Artur Żmijewski.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ