#zostajewdomu Lekarza mam w aplikacji



#zostajewdomu Lekarza mam w aplikacji. Realizacja zalecenia „zostań w domu” może utrudniać fizyczny kontakt z lekarzem lub specjalistą. Rozwiązaniem jest telemedycyna, która od kliku lat stanowi uzupełnienie standardowych usług medycznych. Porady medyczne i kontakt z lekarzem za pośrednictwem telefonu, czatu, wideorozmowy, a teraz także aplikacji to bezpieczna i szybka forma uzyskania konsultacji. Centrum Medyczne Damiana (CMD) dzięki współpracy ze startupem Helping Hand powered by Addictions.ai udostępnia od dzisiaj aplikację, która odpowiada na potrzeby pacjentów w tym wyjątkowym czasie. Współpraca z Helping Hand to szybka odpowiedź CM Damiana na sytuację epidemii.

Zostań w domu, ale nie rezygnuj z wizyty u lekarza

Cały świat zmaga się z pandemią, a faktem tym szczególnie obciążona jest ochrona zdrowia. Zwiększył się zakres obowiązków, z każdym dniem rośnie liczba zakażonych, a obywatele zobligowani są do tego, by pozostać w domu. Nie mniej pacjenci nie powinni w sytuacji potrzeby uzyskania porady medycznej z niej rezygnować. Dlatego tak ważne jest, aby również im zapewnić ciągłość opieki lekarskiej. Z pomocą przychodzi technologia, dzięki której można pozostać w stałym kontakcie z lekarzem, bez konieczności opuszczania domu.

Obecnie priorytetem jest, aby jak najszybciej, jak najskuteczniej i jak najbardziej bezpiecznie zapewnić pacjentom opiekę medyczną. Dlatego niemal natychmiast podjęliśmy decyzję o wdrożeniu aplikacji ułatwiającej kontakt z naszymi specjalistami. Pacjenci otrzymują narzędzie, za pomocą którego mogą nie tylko odbyć rozmowę telefoniczną, ale także wideo-rozmowę czy czat z lekarzem. Kontakt ze specjalistą, który dokładnie zna historię leczenia jest niezastąpiony, a co najważniejsze – najbardziej komfortowy dla pacjenta w potrzebie. Oczywiście z usług mogą korzystać też nowi pacjenci. Ponadto, w razie konieczności, jeśli dana osoba będzie wymagała dokładniejszej diagnozy, istnieje możliwość zaproszenia jej na osobistą wizytę na umówioną godzinę do placówki. Wówczas usługa wykonywana jest na miejscu – oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Usługi telemedyczne w Centrum Medycznym Damiana świadczą ci sami lekarze (specjaliści), którzy na co dzień konsultują pacjentów w stacjonarnych przychodniach – tłumaczy Marek Kubicki, Członek Zarządu Centrum Medyczne Damiana.

Błyskawiczne wdrożenie

Choroba COVID-19 rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Dlatego, aby nie narażać pacjentów na niepotrzebne ryzyko, Centrum Medyczne Damiana podjęło decyzję o wdrożeniu rozwiązania telemedycznego dla swoich klientów. Do jego realizacji został wybrany startup Helping Hand powered by Addictions.ai, który stworzył platformę Helping Hand, umożliwiającą terapię online, wspieraną sztuczną inteligencją. To unikatowe w skali Europy narzędzie zostaje właśnie wdrażane w Centrum Medycznym Damiana. Dzięki niemu pacjenci, lekarze i specjaliści mają możliwość bezpośredniego kontaktu, bez potrzeby wychodzenia w domu. A to jedynie ułamek możliwości, jakie zostaną udostępnione lekarzom i pacjentom.

Nad rozwojem ekosystemu do terapii online pracujemy od kilku lat. Stworzyliśmy w tym celu platformę Helping Hand, w której specjalistów wspiera sztuczna inteligencja. To dla nas wyróżnienie, że jej funkcjonalność mogliśmy wdrożyć w Centrum Medycznym Damiana. Jednak nie zapominajmy o tym, że na szybki czas realizacji miały wpływ lata pracy, które poświęciliśmy na przygotowanie naszej usługi. Dzięki temu możemy oddać w ręce Polaków narzędzie, które dzisiaj, zwłaszcza w dobie pandemii, jest mocno pożądane na całym świecie – komentuje Marcin Brysiak, CEO Helping Hand powered by addictions.ai.




Chociaż Centra Medyczne Damiana znajdują się w Warszawie, dzięki aplikacji istnieje możliwość konsultowania pacjentów z całej Polski. Z aplikacji mogą bowiem skorzystać również osoby, które nie posiadają żadnego pakietu medycznego. Wystarczy pobrać ją (ze sklepu Play, Apple Store lub strony telemedycyna.damian.pl) na telefon, tablet czy komputer, i po zakupieniu usługi przy użyciu aplikacji, skonsultować swój problem zdrowotny ze specjalistą (zawsze kiedy istnieje taka potrzeba, z dowolnego miejsca w Polsce). W ramach usługi, pacjenci otrzymują dostęp do bardzo szerokiej gamy specjalistów, m.in.: alergologa, diabetologa, endokrynologa, ginekologa, gastrologa, kardiologa, laryngologa, urologa czy dietetyka. Specjaliści skonsultują również dzieci. Zdalnie można uzyskać poradę pediatry, alergologa dziecięcego, laryngologa czy gastrologa.

Dzięki temu rozwiązaniu można też korzystać z porad psychologa i psychiatry. Specjaliści będą zdalnie konsultować, a także prowadzić terapie psychologiczne, dzięki czemu w tak trudnej i wymagającej sytuacji – jaką jest stan epidemii, pacjenci uzyskają niezbędną pomoc.
Przyszłość medycyny to w dużej mierze technologie i algorytmy. Dzięki nim będziemy mogli poznać zagrożenie chorobą, zanim pacjent powiadomi o tym lekarza. Aplikacja, którą oferujemy naszym pacjentom to dopiero pierwszy, ale bez wątpienia, tzw. milowy krok, w kontekście opieki lekarskiej w dobie wysoko rozwiniętych nowych technologii. Chcemy oferować jak najlepszą jakość naszym pacjentom i mamy świadomość tego, że nawet po zakończeniu czasu epidemii, konsultacje lekarskie przy pomocy telemedycyny, to komfort, którego tak bardzo Polakom potrzeba –
dodaje Marek Kubicki.

W zakres mobilnej konsultacji lekarskiej wchodzi:

• porada medyczna,
• e-recepta,
• e-zwolnienie,
• e- skierowanie na badania diagnostyczne (z wyłączeniem badań radiologicznych). Badanie, na które zostało wystawione e-skierowanie (np. badanie USG, Echo serca) do wykonania w jednym z Centrów Medycznych Damiana.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ