Piękne i zadbane dłonie na wiosnę – nawet w trudnych czasach



Budząca się do życia przyroda i w nas wzbudza zapał do porządkowania wszystkiego wokół siebie. Tegoroczna wiosna jest wyjątkowa, bo większość z nas, zupełnie niechcący, ma więcej czasu na domowe i ogródkowe porządki. Mimo że rękawiczki stały się ostatnio towarem deficytowym, pamiętajmy, żeby w trakcie sprzątania i prac w ogrodzie na nich nie oszczędzać. Nasze dłonie będą nam wdzięczne. Codziennie też zafundujmy im chwilę domowej pielęgnacji. Tym bardziej, że dzięki doskonałym kosmetykom możemy im zagwarantować SPA nie gorsze niż to, które może nam zaproponować kosmetyczka w salonie.

Codziennie nasze dłonie narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Słońce i wiatr, detergenty – w tym również mydło (którego ostatnio używamy więcej niż zwykle) pozbawiają dłonie i tak słabej warstwy lipidowej, która chroni skórę przed wysuszeniem. To właśnie na nich najwcześniej pojawiają się przebarwienia świadczące o naszym wieku i przesuszenia – będące dowodem naszych zaniedbań pielęgnacyjnych. Dlatego zafundujmy dłoniom program kompleksowej pielęgnacji – pierwszym krokiem niech będzie zastosowanie Peelingu do dłoni z linii GoCranberry. Kolejnymi – maska do rąk i paznokci oraz krem do rąk z tej samej linii.

Etap pierwszy – usuwanie zgrubiałego naskórka

Dobry, naturalny peeling widocznie poprawia kondycję skóry. Precyzyjne połączenie drobinek cukru z naturalnymi olejami: żurawinowym, migdałowym i winogronowym zmiękczą oraz natłuszczą skórę, sprawiając, że dłonie staną się wygładzone. Mikrocząsteczki pobudzą krążenie krwi, a skóra stanie się gładka i gotowa na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Peeling do dłoni od GoCranberry zapewnia delikatnej skórze dłoni aksamitność i jedwabistą gładkość. Wystarczy poświęcić pięć minut na dokładne wymasowanie skóry rąk tym kosmetykiem – zabieg jest przyjemny i relaksuje po ciężkim dniu – możemy też zaprosić do pomocy partnera albo przyjaciółkę, a potem odwdzięczyć się im tym samym.

Etap drugi – bogata, odżywcza maska

Następnym etapem pielęgnacji – jeżeli mamy więcej czasu dla siebie albo wtedy, gdy zamierzamy położyć się spać – może być nałożenie bogatej w składniki odżywcze maski do rąk i paznokci. Zawarte w produkcie naturalne składniki: oleje oraz lanolina zmiękczą skórę, sprawiając, że stanie się ona nawilżona i natłuszczona.

Olej rycynowy poprawi kondycję paznokci. Maska doskonale sprawdza się m.in. po pracach domowych, kiedy skóra dłoni potrzebuje intensywnej pielęgnacji. Aromatyczny zapach wprowadzi w stan relaksu. W pudełku znajdziemy bawełniane rękawiczki, które pozwolą zintensyfikować działanie maski. Jak to zrobić? Optymalną (każdy z nas wie, ile kosmetyku będzie potrzebował) ilość maski wmasowujemy w ręce i paznokcie. Następnie nakładamy na dłonie rękawiczki. Po upływie około 30 minut pozostałości maski wmasowujemy w dłonie lub zmywamy ciepłą wodą.




Etap trzeci – codzienna pielęgnacja kremem do rąk

Naturalny krem do rąk zadba o to, aby dłonie prezentowały się estetyczniej, były nawilżone i żeby poprawiło się nam samopoczucie. Lekki krem do rąk i paznokci GoCranberry przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry dłoni. Idealne połączenie olejów roślinnych i masła shea nawilży i delikatnie natłuści skórę, a także zadba o kondycję paznokci. Krem umieszczony jest w praktycznym opakowaniu air-less, które zmieści się w każdej (nie tylko damskiej) torebce.

Wszystkie produkty do pielęgnacji dłoni z linii GoCranberry zaprojektowane są w taki sposób, aby minimalizować ryzyko wystąpienia alergii lub podrażnień. Są wegetariańskie, hipoalergiczne i przebadane dermatologicznie, nie zawierają parafiny. Kompozycja zapachowa bez alergenów. Kosmetyki z linii GoCranberry nie zawierają też: parabenów, konserwantów, SLES, CAPB, silikonów, PEG, alergenów, GMO.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ