FRITTATA Z FASOLKĄ, PAPRYKĄ I CHORIZO



FRITTATA Z FASOLKĄ, PAPRYKĄ I CHORIZO czas: 10 min. 45 min. 4 porcje, na 1 porcję: Wartość kaloryczna 981.8 kJ, Wartość kaloryczna 234.5 kcal, Białko 14.2 g, Węglowodany 13 g, Tłuszcz 15.2 g, Błonnik 2.8 g

SKŁADNIKI:

– 100 g zielonej fasolki szparagowej, świeżej, pokrojonej na 2-2,5 cm kawałki lub 100 g zielonej fasolki szparagowej, mrożonej, pokrojonej na 2-2,5 cm kawałki, uprzednio rozmrożonej
– wrząca woda, ilość do sparzenia fasolki
– 60-80 g cebuli szalotki, przekrojonej na pół
– 180-200 g czerwonej papryki, bez gniazd nasiennych, pokrojonej na kawałki
– 15 g oleju rzepakowego
– 4 jajka, rozm. M
– 30 g mąki kukurydzianej, Melvit
– 5 g kolendry, świeżej, tylko liście (opcjonalnie)
– 1 łyżeczka sosu sojowego
– ½ łyżeczki kminu rzymskiego, mielonego
– ¼ łyżeczki chili, mielonego
– ½ łyżeczki soli
– 100 g kiełbasy chorizo, pokrojonej w 1 cm kostkę
– 500 g wody




Przygotowanie:

1. Na pokrywie naczynia miksującego postawić koszyczek, odważyć do niego fasolkę. Koszyczek z fasolką włożyć do miski i wlać tyle wrzącej wody, aby fasolka była zakryta, odstawić na ok. 2 min, następnie odsączyć, przełożyć do innego naczynia, odstawić.
2. Do naczynia miksującego włożyć cebulę szalotkę i paprykę, dodać olej, rozdrobnić 5 s/obr. 5. Składniki zgarnąć kopystką ze ścianek na dno naczynia miksującego, dusić 3 min/120°C/obr. 1. Przełożyć do naczynia z fasolką, odstawić.
3. Do naczynia miksującego wbić jajka, dodać mąkę, kolendrę, sos sojowy, kmin rzymski, chili i sól, wymieszać 10 s/obr. 3.
4. Dodać odsączoną fasolkę i chorizo, wymieszać 6 s//obr. 2.
5. Do dolnej części przystawki Varoma włożyć wkład Varomy. Wkład Varomy wyłożyć arkuszem papieru do pieczenia, pozostawiając boczne otwory niezakryte, następnie wylać na niego masę, odstawić.
6. Do naczynia miksującego wlać wodę, nałożyć przystawkę Varoma, gotować na parze 22-25 min/Varoma/obr. 1. Zdjąć przystawkę Varoma, przy pomocy papieru do pieczenia ostrożnie przełożyć frittatę na talerz, następnie pokroić na kawałki.
7. Frittatę z fasolką, papryką i chorizo podawać bezpośrednio po przygotowaniu.

WARIANT:

Frittatę z fasolką, papryką i chorizo można również przygotować w piekarniku. Należy wówczas w punkcie 4. przelać masę do wyłożonej papierem do pieczenia formy do tarty (Ø 24 cm), następnie piec 20 min (160°C).

Jeżeli nie posiadasz urządzenia Thermomix
:

1. Zagotować wodę, następnie wsypać do niej fasolkę, odstawić na 2 minuty, następnie odsączyć i przełożyć do innego naczynia, odstawić.

2. Posiekać cebulę szalotkę i paprykę. Następnie dusić na patelni przez kilka minut, dodać do fasolki i odstawić na chwilę.

3. Do urządzenia miksującego wbić jajka, dodać mąkę, kolendrę, sos sojowy, kmin rzymski, chili i sól, a następnie wszystko wymieszać.

4. Dodać do naczynia miksującego odsączoną fasolkę i chorizo, wszystko wymieszać.

5. Masę przelać na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, następnie wstawić do piekarnika rozgrzanego do 150 stopni Celsujsza i piec przez około 20-25 minut.

6. Gotową frittatę przełożyć na talerz, pokroić na kawałki, podawać bezpośrednio po przygotowaniu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ