Za co pacjenci pokochali Endolift – laserową alternatywę dla chirurgicznego liftingu twarzy? – odpowiada ekspert



Endolift to innowacyjna procedura medyczna przywracająca skórze odpowiednie zagęszczenie, napięcie i jeśli jest taka konieczność pozwalająca również zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Za co pacjenci pokochali ten zabieg? Zapytaliśmy dr Iwonę Radziejewską – Chomę właścicielkę Saska Clinic w Warszawie, która jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła do swojej oferty procedurę Endolift.

Za co pacjenci pokochali zabieg Endolift?

– Największą zaletą jest to, że bardzo skutecznie, ale i bezpiecznie oraz mało inwazyjnie niweluje niedoskonałości najtrudniejszych obszarów twarzy oraz całego ciała. Na przykład chomiki, czyli opadająca pod działaniem siły grawitacji skóra wraz z depozytami tłuszczu na policzkach, z którymi niemal każda kobieta po 40 zaczyna mieć problem, czy też podwójny podbródek, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na podbródku, który często pojawia się nawet u młodych kobiet. Dotychczasowe procedury i technologie nie do końca spełniały nasze oczekiwania w tym tak powszechnym problemie. Były bądź nie do końca skuteczne, często bardzo bolesne, wymagały długiego okresu rekonwalescencji i niosły spore ryzyko powikłań pozabiegowych – odpowiada dr Iwona Radziejewska

– Choma. Wyjątkowość techniki Endolift polega na tym, iż w sposób wysoce skuteczny, a przy tym mało inwazyjny i bezpieczny pozwala w czasie jednej sesji zabiegowej zliftingować i wyszczuplić nieomal każdy obszar twarzy oraz ciała. – Kolejną niewątpliwą zaletą techniki Endolift jest fakt, że nie wyłącza ona pacjenta z codziennej aktywności. Procedura nie wymaga żadnego nacięcia. Pod skórę wprowadzany jest jedynie bardzo cienki, bo nieco grubszy od włosa ludzkiego światłowód, który dzięki stożkowemu zakończeniu aplikowany jest praktycznie bezboleśnie i nie pozostawia śladu na skórze. Zdarza się, że po zabiegu pojawi się obrzęk, czy siniak, ale większość pacjentek po wyjściu z gabinetu wraca do codziennych aktywności. Co więcej Endolift jest zabiegiem całorocznym. Dzięki temu, że działamy podskórnie, nie boimy się, że przy dużym nasłonecznieniu pojawi się zwiększone ryzyko powstawania przebarwień. Niemniej jednak po każdym zabiegu zalecam stosowanie kremów z filtrem – dodaje dr Iwona Radziejewska – Choma.

Na czym polega innowacyjność Endolift?

– Na innowacyjność techniki Endolift składają się 3 elementy. Po pierwsze jest to jego dwukierunkowe działanie, które pozwala podczas jednej sesji zabiegowej, bez konieczności wykonywania serii, dokonać liftingu i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po drugie jego mała inwazyjność dzięki wykorzystaniu nowej generacji, bardzo cienkich stożkowo zakończonych światłowodów FTF, które precyzyjnie i niemal bez śladowo aplikujemy pod skórę bez uprzedniego znieczulenia. I po trzecie efektami zabiegu Endolift możemy cieszyć się bardzo szybko po zabiegu, narastają one jeszcze w ciągu kilku miesięcy i utrzymują się bardzo długo.

Jak wspomniałam wcześniej tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana bezpowrotnie, natomiast o uzyskane po Endolift wygładzenie napięcie i zagęszczenie skóry będzie należało dbać systematycznie wraz z upływającym czasem i spowodowanym tym ubytkiem kolagenu. Do tej pory nie mieliśmy takiego urządzenia, które jednocześnie i natychmiastowo napina, ujędrnia i pozwala pozbyć się chomików czy podwójnego podbródka w tak skuteczny, a zarazem delikatny sposób – mówi dr Radziejewska – Choma.




Na jakich obszarach zabieg jest najbardziej efektywny ?

– Endolift świetnie sprawdza się w zabiegach okolicy twarzy: ujędrnia skórę, likwiduje drugi podbródek, niweluje chomiki, ale nie jest to zabieg wyłącznie na twarz. Co ważne, Endolift doskonale radzi sobie z liftingiem cienkiej skóry na szyi, która jest bardzo trudnym obszarem zabiegowym. Bardzo dobre efekty uzyskujemy również stosując zabieg na ciało w tym np.: na wiotką skórę brzucha, spędzającą sen z powiek kobietom po ciąży lub też pojawiającą się wraz z wiekiem wiotkość skóry na wewnętrznej stronie ud, w okolicy kolan, czy też ramion (tzw. pelikany). Ale to nie wszystko, zabieg można wykonywać nawet na delikatnej skórze dolnej powieki w celu napięcia i odmłodzenia tego obszaru – dodaje dr Iwona Radziejewska – Choma.


Dr Iwona Radziejewska – Choma
Saska Clinic dr Radziejewska, Warszawa

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ