Za co pacjenci pokochali Endolift – laserową alternatywę dla chirurgicznego liftingu twarzy? – odpowiada ekspert



Endolift to innowacyjna procedura medyczna przywracająca skórze odpowiednie zagęszczenie, napięcie i jeśli jest taka konieczność pozwalająca również zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Za co pacjenci pokochali ten zabieg? Zapytaliśmy dr Iwonę Radziejewską – Chomę właścicielkę Saska Clinic w Warszawie, która jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła do swojej oferty procedurę Endolift.

Za co pacjenci pokochali zabieg Endolift?

– Największą zaletą jest to, że bardzo skutecznie, ale i bezpiecznie oraz mało inwazyjnie niweluje niedoskonałości najtrudniejszych obszarów twarzy oraz całego ciała. Na przykład chomiki, czyli opadająca pod działaniem siły grawitacji skóra wraz z depozytami tłuszczu na policzkach, z którymi niemal każda kobieta po 40 zaczyna mieć problem, czy też podwójny podbródek, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na podbródku, który często pojawia się nawet u młodych kobiet. Dotychczasowe procedury i technologie nie do końca spełniały nasze oczekiwania w tym tak powszechnym problemie. Były bądź nie do końca skuteczne, często bardzo bolesne, wymagały długiego okresu rekonwalescencji i niosły spore ryzyko powikłań pozabiegowych – odpowiada dr Iwona Radziejewska

– Choma. Wyjątkowość techniki Endolift polega na tym, iż w sposób wysoce skuteczny, a przy tym mało inwazyjny i bezpieczny pozwala w czasie jednej sesji zabiegowej zliftingować i wyszczuplić nieomal każdy obszar twarzy oraz ciała. – Kolejną niewątpliwą zaletą techniki Endolift jest fakt, że nie wyłącza ona pacjenta z codziennej aktywności. Procedura nie wymaga żadnego nacięcia. Pod skórę wprowadzany jest jedynie bardzo cienki, bo nieco grubszy od włosa ludzkiego światłowód, który dzięki stożkowemu zakończeniu aplikowany jest praktycznie bezboleśnie i nie pozostawia śladu na skórze. Zdarza się, że po zabiegu pojawi się obrzęk, czy siniak, ale większość pacjentek po wyjściu z gabinetu wraca do codziennych aktywności. Co więcej Endolift jest zabiegiem całorocznym. Dzięki temu, że działamy podskórnie, nie boimy się, że przy dużym nasłonecznieniu pojawi się zwiększone ryzyko powstawania przebarwień. Niemniej jednak po każdym zabiegu zalecam stosowanie kremów z filtrem – dodaje dr Iwona Radziejewska – Choma.

Na czym polega innowacyjność Endolift?

– Na innowacyjność techniki Endolift składają się 3 elementy. Po pierwsze jest to jego dwukierunkowe działanie, które pozwala podczas jednej sesji zabiegowej, bez konieczności wykonywania serii, dokonać liftingu i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po drugie jego mała inwazyjność dzięki wykorzystaniu nowej generacji, bardzo cienkich stożkowo zakończonych światłowodów FTF, które precyzyjnie i niemal bez śladowo aplikujemy pod skórę bez uprzedniego znieczulenia. I po trzecie efektami zabiegu Endolift możemy cieszyć się bardzo szybko po zabiegu, narastają one jeszcze w ciągu kilku miesięcy i utrzymują się bardzo długo.

Jak wspomniałam wcześniej tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana bezpowrotnie, natomiast o uzyskane po Endolift wygładzenie napięcie i zagęszczenie skóry będzie należało dbać systematycznie wraz z upływającym czasem i spowodowanym tym ubytkiem kolagenu. Do tej pory nie mieliśmy takiego urządzenia, które jednocześnie i natychmiastowo napina, ujędrnia i pozwala pozbyć się chomików czy podwójnego podbródka w tak skuteczny, a zarazem delikatny sposób – mówi dr Radziejewska – Choma.




Na jakich obszarach zabieg jest najbardziej efektywny ?

– Endolift świetnie sprawdza się w zabiegach okolicy twarzy: ujędrnia skórę, likwiduje drugi podbródek, niweluje chomiki, ale nie jest to zabieg wyłącznie na twarz. Co ważne, Endolift doskonale radzi sobie z liftingiem cienkiej skóry na szyi, która jest bardzo trudnym obszarem zabiegowym. Bardzo dobre efekty uzyskujemy również stosując zabieg na ciało w tym np.: na wiotką skórę brzucha, spędzającą sen z powiek kobietom po ciąży lub też pojawiającą się wraz z wiekiem wiotkość skóry na wewnętrznej stronie ud, w okolicy kolan, czy też ramion (tzw. pelikany). Ale to nie wszystko, zabieg można wykonywać nawet na delikatnej skórze dolnej powieki w celu napięcia i odmłodzenia tego obszaru – dodaje dr Iwona Radziejewska – Choma.


Dr Iwona Radziejewska – Choma
Saska Clinic dr Radziejewska, Warszawa

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ