Za co pacjenci pokochali Endolift – laserową alternatywę dla chirurgicznego liftingu twarzy? – odpowiada ekspert



Endolift to innowacyjna procedura medyczna przywracająca skórze odpowiednie zagęszczenie, napięcie i jeśli jest taka konieczność pozwalająca również zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Za co pacjenci pokochali ten zabieg? Zapytaliśmy dr Iwonę Radziejewską – Chomę właścicielkę Saska Clinic w Warszawie, która jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła do swojej oferty procedurę Endolift.

Za co pacjenci pokochali zabieg Endolift?

– Największą zaletą jest to, że bardzo skutecznie, ale i bezpiecznie oraz mało inwazyjnie niweluje niedoskonałości najtrudniejszych obszarów twarzy oraz całego ciała. Na przykład chomiki, czyli opadająca pod działaniem siły grawitacji skóra wraz z depozytami tłuszczu na policzkach, z którymi niemal każda kobieta po 40 zaczyna mieć problem, czy też podwójny podbródek, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na podbródku, który często pojawia się nawet u młodych kobiet. Dotychczasowe procedury i technologie nie do końca spełniały nasze oczekiwania w tym tak powszechnym problemie. Były bądź nie do końca skuteczne, często bardzo bolesne, wymagały długiego okresu rekonwalescencji i niosły spore ryzyko powikłań pozabiegowych – odpowiada dr Iwona Radziejewska

– Choma. Wyjątkowość techniki Endolift polega na tym, iż w sposób wysoce skuteczny, a przy tym mało inwazyjny i bezpieczny pozwala w czasie jednej sesji zabiegowej zliftingować i wyszczuplić nieomal każdy obszar twarzy oraz ciała. – Kolejną niewątpliwą zaletą techniki Endolift jest fakt, że nie wyłącza ona pacjenta z codziennej aktywności. Procedura nie wymaga żadnego nacięcia. Pod skórę wprowadzany jest jedynie bardzo cienki, bo nieco grubszy od włosa ludzkiego światłowód, który dzięki stożkowemu zakończeniu aplikowany jest praktycznie bezboleśnie i nie pozostawia śladu na skórze. Zdarza się, że po zabiegu pojawi się obrzęk, czy siniak, ale większość pacjentek po wyjściu z gabinetu wraca do codziennych aktywności. Co więcej Endolift jest zabiegiem całorocznym. Dzięki temu, że działamy podskórnie, nie boimy się, że przy dużym nasłonecznieniu pojawi się zwiększone ryzyko powstawania przebarwień. Niemniej jednak po każdym zabiegu zalecam stosowanie kremów z filtrem – dodaje dr Iwona Radziejewska – Choma.

Na czym polega innowacyjność Endolift?

– Na innowacyjność techniki Endolift składają się 3 elementy. Po pierwsze jest to jego dwukierunkowe działanie, które pozwala podczas jednej sesji zabiegowej, bez konieczności wykonywania serii, dokonać liftingu i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po drugie jego mała inwazyjność dzięki wykorzystaniu nowej generacji, bardzo cienkich stożkowo zakończonych światłowodów FTF, które precyzyjnie i niemal bez śladowo aplikujemy pod skórę bez uprzedniego znieczulenia. I po trzecie efektami zabiegu Endolift możemy cieszyć się bardzo szybko po zabiegu, narastają one jeszcze w ciągu kilku miesięcy i utrzymują się bardzo długo.

Jak wspomniałam wcześniej tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana bezpowrotnie, natomiast o uzyskane po Endolift wygładzenie napięcie i zagęszczenie skóry będzie należało dbać systematycznie wraz z upływającym czasem i spowodowanym tym ubytkiem kolagenu. Do tej pory nie mieliśmy takiego urządzenia, które jednocześnie i natychmiastowo napina, ujędrnia i pozwala pozbyć się chomików czy podwójnego podbródka w tak skuteczny, a zarazem delikatny sposób – mówi dr Radziejewska – Choma.




Na jakich obszarach zabieg jest najbardziej efektywny ?

– Endolift świetnie sprawdza się w zabiegach okolicy twarzy: ujędrnia skórę, likwiduje drugi podbródek, niweluje chomiki, ale nie jest to zabieg wyłącznie na twarz. Co ważne, Endolift doskonale radzi sobie z liftingiem cienkiej skóry na szyi, która jest bardzo trudnym obszarem zabiegowym. Bardzo dobre efekty uzyskujemy również stosując zabieg na ciało w tym np.: na wiotką skórę brzucha, spędzającą sen z powiek kobietom po ciąży lub też pojawiającą się wraz z wiekiem wiotkość skóry na wewnętrznej stronie ud, w okolicy kolan, czy też ramion (tzw. pelikany). Ale to nie wszystko, zabieg można wykonywać nawet na delikatnej skórze dolnej powieki w celu napięcia i odmłodzenia tego obszaru – dodaje dr Iwona Radziejewska – Choma.


Dr Iwona Radziejewska – Choma
Saska Clinic dr Radziejewska, Warszawa

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ