Jak obudzić swoją skórę z zimowego snu? – specjaliści medycyny estetycznej radzą



Szara, zmęczona, matowa, sucha, wiotka, z pojawiającymi się nowymi i pogłębiającymi się, już obecnymi zmarszczkami – tak najczęściej opisują swoja skórę pacjentki zgłaszające się do gabinetów medycyny estetycznej po sezonie zimowym. Jakie rozwiązanie polecają eksperci?

Co zrobić, żeby skóra odrodziła się na wiosnę?

– Moim pacjentkom i pacjentom, którzy po sezonie zimowym obserwują spadek formy swojej skóry, czyli jej przesuszenie, „zmęczenie”, zszarzały koloryt, czy też wiotkość oraz zmarszczki polecam zabiegi wykonane gamą produktów Sunekos, w szczególności preparatami do iniekcji Sunekos 200 i Sunekos 1200. Dzięki pierwszemu skóra odzyskuje młody wygląd, rozpromienia się, odzyskuje elastyczność i jędrność. Pacjentom, których skóra wymaga większego nawilżenia, i u których dodatkowo chcemy uzyskać efekt delikatnej i naturalnej wolumetrii polecam Sunekos 1200. W zależności od kondycji i potrzeb skóry, indywidualnie dobieram procedury tak, aby efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące, a skóra jak nowo narodzona – mówi dr Lucyna Woliczko, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z gabinetu BONA DEA w Krakowie.




Czym wyróżnia się Sunekos i w czym tkwi jego sekret?

– Sekret Sunekos tkwi w jego unikalnym składzie tj.: opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-alanina, L-walina, L-leucyna), które biorą udział w syntezie kolagenu i elastyny oraz są głównymi substancjami aktywnymi preparatu i kwasu hialuronowego, który stymuluje ten proces. Ponadto jego niesamowita czystość i delikatność sprawiają, że może być wykorzystany nawet na wyjątkowo problematyczne obszary skóry takie jak: powieki i okolice oka. Sunekos 200 doskonale je odmładza, rozjaśnia, redukuje cienie i zmarszczki, nadaje „wiosennej” świeżości spojrzeniu. Nie bez powodu otrzymał Perłę Dermatologii Estetycznej 2019 w kategorii Magnetyczne Spojrzenie. To co dla mnie ważne, to również fakt, że producent Sunekos zadbał o holistyczne podejście do pielęgnacji i bioregeneracji skóry – odpowiada dr Gabriela Koberska lekarz stomatologii i medycyny estetycznej z gabinetu Stoma w Wolsztynie.

Na czym polega Holistyczna Bioregeneracja Sunekos?

– Oprócz flagowych produktów Sunekos 200 i 1200 – preparatów do iniekcji, do dyspozycji mamy całą gamę produktów uzupełniających, które wspomagają „odrodzenie się” skóry na wiosnę. Peeling Sunekos Trophic wykonywany przed iniekcją, przywracając naturalną fizjologię skóry, stanowi doskonałe uzupełnienie terapii, delikatnie, przy minimalnym złuszczaniu zmniejsza przebarwienia i wpływa na wzmocnienie struktury naskórka oraz regenerację skóry. Nutrakos Aminoshots natomiast – suplement diety do picia, zawierający tę samą sekwencję 6 aminokwasów co Sunekos 200 i 1200, daje możliwość odżywiania organizmu od wewnątrz, również po wyjściu z gabinetu. Odżywienie to wpływa nie tylko na poprawę wyglądu i kondycji skóry, ale również włosów i paznokci, które również potrzebują konkretnego wsparcia po sezonie zimowym. Sunekos + Nutrakos to przepis doskonały na wiosenne przebudzenie skóry –
dodaje dr Marcin Wolfinger lekarz medycyny estetycznej i neurologii z kliniki Primemedic w Krakowie.

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ