Jak obudzić swoją skórę z zimowego snu? – specjaliści medycyny estetycznej radzą



Szara, zmęczona, matowa, sucha, wiotka, z pojawiającymi się nowymi i pogłębiającymi się, już obecnymi zmarszczkami – tak najczęściej opisują swoja skórę pacjentki zgłaszające się do gabinetów medycyny estetycznej po sezonie zimowym. Jakie rozwiązanie polecają eksperci?

Co zrobić, żeby skóra odrodziła się na wiosnę?

– Moim pacjentkom i pacjentom, którzy po sezonie zimowym obserwują spadek formy swojej skóry, czyli jej przesuszenie, „zmęczenie”, zszarzały koloryt, czy też wiotkość oraz zmarszczki polecam zabiegi wykonane gamą produktów Sunekos, w szczególności preparatami do iniekcji Sunekos 200 i Sunekos 1200. Dzięki pierwszemu skóra odzyskuje młody wygląd, rozpromienia się, odzyskuje elastyczność i jędrność. Pacjentom, których skóra wymaga większego nawilżenia, i u których dodatkowo chcemy uzyskać efekt delikatnej i naturalnej wolumetrii polecam Sunekos 1200. W zależności od kondycji i potrzeb skóry, indywidualnie dobieram procedury tak, aby efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące, a skóra jak nowo narodzona – mówi dr Lucyna Woliczko, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z gabinetu BONA DEA w Krakowie.




Czym wyróżnia się Sunekos i w czym tkwi jego sekret?

– Sekret Sunekos tkwi w jego unikalnym składzie tj.: opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-alanina, L-walina, L-leucyna), które biorą udział w syntezie kolagenu i elastyny oraz są głównymi substancjami aktywnymi preparatu i kwasu hialuronowego, który stymuluje ten proces. Ponadto jego niesamowita czystość i delikatność sprawiają, że może być wykorzystany nawet na wyjątkowo problematyczne obszary skóry takie jak: powieki i okolice oka. Sunekos 200 doskonale je odmładza, rozjaśnia, redukuje cienie i zmarszczki, nadaje „wiosennej” świeżości spojrzeniu. Nie bez powodu otrzymał Perłę Dermatologii Estetycznej 2019 w kategorii Magnetyczne Spojrzenie. To co dla mnie ważne, to również fakt, że producent Sunekos zadbał o holistyczne podejście do pielęgnacji i bioregeneracji skóry – odpowiada dr Gabriela Koberska lekarz stomatologii i medycyny estetycznej z gabinetu Stoma w Wolsztynie.

Na czym polega Holistyczna Bioregeneracja Sunekos?

– Oprócz flagowych produktów Sunekos 200 i 1200 – preparatów do iniekcji, do dyspozycji mamy całą gamę produktów uzupełniających, które wspomagają „odrodzenie się” skóry na wiosnę. Peeling Sunekos Trophic wykonywany przed iniekcją, przywracając naturalną fizjologię skóry, stanowi doskonałe uzupełnienie terapii, delikatnie, przy minimalnym złuszczaniu zmniejsza przebarwienia i wpływa na wzmocnienie struktury naskórka oraz regenerację skóry. Nutrakos Aminoshots natomiast – suplement diety do picia, zawierający tę samą sekwencję 6 aminokwasów co Sunekos 200 i 1200, daje możliwość odżywiania organizmu od wewnątrz, również po wyjściu z gabinetu. Odżywienie to wpływa nie tylko na poprawę wyglądu i kondycji skóry, ale również włosów i paznokci, które również potrzebują konkretnego wsparcia po sezonie zimowym. Sunekos + Nutrakos to przepis doskonały na wiosenne przebudzenie skóry –
dodaje dr Marcin Wolfinger lekarz medycyny estetycznej i neurologii z kliniki Primemedic w Krakowie.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ