Cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania-Krucha sprawa



Cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania. Niestety, nie zawsze możemy uniknąć wszystkich czynników, które powodują nasilenie problemu. Można temu zaradzić, wybierając odpowiednie kosmetyki, takie jak krem Opal polskiej marki Cherry Soap, który nie tylko chroni, ale też pielęgnuje!

Cera naczynkowa to coraz bardziej powszechne zjawisko, które dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Stojąc z boku wydawać by się mogło jednak, że „pajączki” to tylko problem natury estetycznej, a osoba obdarzona taką skórą po prostu oblewa się rumieńcem, co jest spowodowane np. stresem czy wejściem do cieplejszego pomieszczenia. Jednak każdy, kto boryka się z tą przypadłością i zna ją „od podszewki”, szybko mógłby rozwiać wszelkie mity krążące wokół tej kwestii.

Przede wszystkim, charakterystyczny dla tej cery jest nie tylko „wstydliwy” rumień, ale też szereg objawów, które trudno uznać za drobny defekt urody. Dokuczliwe pieczenie, swędzenie, a nawet opuchlizna wywołują nie tylko dyskomfort, ale też sprawiają, że problem się nasila.

Bezpośrednią przyczyną powstawania „pajączków” jest bowiem rozszerzenie, a nawet pękanie naczynek krwionośnych pod wpływem zmiany ciśnienia krwi. Rumień, wraz z towarzyszącymi mu nieprzyjemnymi objawami, mogą zatem powstać np. na skutek stresu, silnego wiatru, zmiany temperatury otoczenia, zbyt mocnego działania promieni słonecznych. Warto jednak wiedzieć, że powstawanie „pajączków” wywołują również alergie, zmiany hormonalne, nadciśnienie tętnicze.




Nie możemy oczywiście uniknąć tych wszystkich negatywnych czynników, możemy jednak zminimalizować skutki ich działania, poprzez np. wyeliminowanie z naszego jadłospisu ostrych przypraw, gorącej kawy herbaty czy alkoholu. Pomoże też zrezygnowanie z sauny i gorących kąpieli. Kluczową kwestią w przypadku cery naczynkowej jest jednak odpowiednia pielęgnacja.

Przede wszystkim, osoby obdarzone cerą naczynkową powinny zrezygnować z niektórych kosmetyków. Na czele listy niewskazanych produktów plasują się gruboziarniste peelingi i maseczki, oraz kosmetyki zawierające w swym składzie m.in. kwasy owocowe czy alkohol. Najlepiej zastąpić je odpowiednimi dla cery naczynkowej kosmetykami, takimi jak delikatny, ale jednocześnie łagodzący wszelkie podrażnienia krem Opal polskiej marki kosmetycznej Cherry Soap.

Największym atutem kremu Opal jest jego unikalny skład: olejki tłoczone z pestek arbuza, truskawek oraz maliny, wyciągi z alg czy opuncji figowej wzmacniają naczynka krwionośne, uszczelniają je i wspierają naturalne właściwości skóry umożliwiające lepszą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz koją zmęczoną skórę. Naturalne, starannie wyselekcjonowane składniki kremu Opal stworzonego przez markę Cherry Soap działają z pełną mocą i nie są blokowane przez parabeny, alkohol i inne szkodliwe dla wrażliwej cery składniki. Efekt to gładka, zadbana skóra bez podrażnień, która dużo skuteczniej reaguje na wszelkie niekorzystne czynniki.

Pieczenie czy uczucie „ściągniętej” skóry, drażniące swędzenie, a przede wszystkim nieestetyczne czerwone „pajączki” to charakterystyczne objawy cery naczynkowej. Przestaną być one większym problemem, jeżeli w walce o zdrową, piękną cerę będziemy mieć po swej stronie takiego sprzymierzeńca jak krem Opal marki Cherry Soap!

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ