Endolift – jednoczesny lifting, wyszczuplenie i ujędrnienie – wszystko co chcielibyście o nim wiedzieć – rozmowa z ekspertem



Zabieg Endolift szturmem zdobywa serca kolejnych pacjentów oraz lekarzy. Nadal jednak jest to stosunkowo nowy zabieg, dostępny tylko w wybranych gabinetach medycyny estetycznej w Polsce, dlatego pacjenci zadają wiele pytań na temat jego działania. W styczniowym „Rynku Estetycznym” podczas wywiadu z ekspertem Prof. Aleksandrą Lesiak zostały wyjaśnione najbardziej nurtujące kwestie.

Czym charakteryzuje się laseroterapia światłowodowa Endolift? Wydaje się, że jest to nowe, ciekawe rozwiązanie…

– Wykorzystywany jest tu klasyczny laser o powszechnie znanej i często używanej długości fali 1470 nm. Natomiast forma użycia lasera jest specyficzna. Sposób podania energii świetlnej poprzez światłowód o średnicy około 300 µm, czyli porównywalnej do włosa, daje możliwość wykonania zabiegu liftingująco-lipolitycznego z małym obciążeniem dla pacjenta – odpowiada prof. Aleksandra Lesiak.

W tej metodzie działamy światłem jednak jego źródło jest wprowadzane w skórę…

– Energia lasera powoduje lipolizę, czyli – upraszczając – dokonuje się rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Z drugiej strony poprzez oddziaływanie temperaturą wpływamy na kolagen w skórze, stymulując jej odnowę. Przy czym dzięki tej specjalnej formie dostarczenia energii działamy bardzo precyzyjnie. Naszym celem jest tkanka tłuszczowa i włókna kolagenowe. Poprzez wprowadzenie podskórne źródła energii przez bardzo cienki światłowód możemy działać dokładnie tam, gdzie chcemy dotrzeć, zmniejszając ryzyko powikłań.

Czy to jest zabieg skomplikowany do wykonania z punktu widzenia lekarza?

– Moim zdaniem jest to procedura, która wymaga wprawy operatora i wcześniejszego zaplanowania zabiegu. Oczywiście każdy zabieg nawet kosmetyczny wymaga przemyślenia, nawet nakładanie hybrydowego lakieru.

Na jakie efekty możemy liczyć?

– Do tej pory nie mieliśmy takiej mniej inwazyjnej metody, która pozwalałaby w skuteczny sposób precyzyjnie niwelować tkankę tłuszczową w dolnej partii twarzy i jednocześnie stymulować produkcję kolagenu. Nie mówię o chirurgicznym liftingu twarzy, który należy do zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Procedurę z wykorzystaniem laseroterapii światłowodowej można wykonać w warunkach zabiegowego gabinetu dermatologicznego. Na pewno wymaga ona sterylności. Procedurę powinien wykonać lekarz, najlepiej z doświadczeniem dermatochirurgicznym.




Jakie są Pani zdaniem główne wskazania do tego rodzaju zabiegu?

– Dla mnie najlepszym wskazaniem jest utrata jędrności – tzw. „chomiki”, czy „druga broda” – w obrębie dolnej część twarzy. Poza tym możliwe jest działanie w okolicy oka, choć nie radzę zaczynać od takiego zabiegu, ponieważ wymaga on większej wprawy. Zmieniając grubość mikrowłókna na większą można działać na powierzchniową tkankę tłuszczową na ciele. Mam na myśli takie obszary jak okolice kolan, brzucha.

Wygląda na to, że technologia ta pozwala na radzenie sobie z trudnymi obszarami i problemami, z którymi niełatwo było sobie poradzić przy pomocy dostępnych do tej pory metod?

– Rzeczywiście innowacyjny sposób dostarczania energii poprzez mikrowłókna pozwala na skutecznie i precyzyjne działanie w trudnych obszarach.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ