Rozświetlona, promienna cera w środku zimy? Tak, to możliwe!



ROZŚWIETLONA, PROMIENNA CERA W ŚRODKU ZIMY? TAK, TO MOŻLIWE! Początek roku to trudny czas dla naszej skóry, która często zalicza w tym okresie spadek formy. Szara, zmęczona, matowa, pozbawiona blasku… – tak wiele z nas opisuje swoją cerę zimą. Duży wpływ na jej słabą kondycję mają czynniki zewnętrzne i wewnętrzne takie jak: sezon grzewczy wpływający na wysuszenie jej zewnętrznych warstw oraz uboższa w wodę dieta odwadniająca cały organizm. Jak dodać swojej skórze wiosennego blasku w środku zimy? Podpowiadamy!

Początek roku to trudny czas dla naszej skóry, ale też idealna okazja na realizację postanowień. Z pewnością nie raz obiecywałyście sobie, że będziecie dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, licząc na to, że w efekt będzie widoczny „na własnej skórze”. To prawda – pielęgnowanie skóry od wewnątrz poprzez picie odpowiedniej ilości wody sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i pełna blasku. Niestety zimą,, mimo usilnych starań, taka „pielęgnacja” może nie wystarczać. W celu osiągnięcia spektakularnych efektów warto „podkręcić” moc wody dodatkiem odpowiednich aminokwasów oraz poddać się zabiegom dogłębnie nawilżającym skórę.

Gdy domowa pielęgnacja to za mało…

Z pomocą przychodzi Sunekos®, który przyniesie ukojenie nawet najbardziej „zmęczonej” skórze. Sunekos® to zabieg, wykorzystujący technikę mezoterapii, dogłębnie nawilżający, opóźniający proces starzenia oraz redukujący jego pierwsze oznaki. Jest to system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry.

Co to oznacza? Kwas hialuronowy zawarty w produkcie stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien białkowych, takich jak kolagen i elastyna. Do syntezy niezbędne są właściwe aminokwasy (Glicyna, L-Prolina, L-Lizyna, L-alanina, L-Walina, L-Leucyna), które są głównymi substancjami aktywnymi produktu. Siła Sunekos® tkwi zatem w jego unikalnym, chronionym patentem składzie, który odróżnia go od innych produktów tego typu.




Jak wygląda procedura Sunekos®?

Sunekos
® to zabiegi wykonywane w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej. Pierwszym krokiem Holistycznej Biostymulacji Sunekos jest wykonanie profesjonalnego peelingu Sunekos Trophic Peeling. Produkt wspomaga dokładne oczyszczanie mieszków włosowych poprzez usunięcie zaskórników, pozbywa się nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka. Zawiera w składzie kwas glikolowy o wysokim stężeniu (60%). Drugi krok to główna część zabiegu – podanie odpowiednio dobranego preparatu przy pomocy iniekcji.

Do dyspozycji mamy dwie linie produktu – Sunekos® 200 i Sunekos® 1200. Pierwsza z nich dedykowana jest młodszym Pacjentom, u których zmarszczki są jeszcze niewidoczne lub są mało widoczne. Druga polecana jest Pacjentom nieco starszym, zmagającym się z widocznymi zmarszczkami i bruzdami.

W niektórych przypadkach łączy się obydwie procedury – wszystko zależy od stanu i potrzeb skóry, zabiegi planowane są indywidualnie podczas konsultacji lekarskiej. Sunekos® to preparaty łączące kwas hialuronowy i aminokwasy a więc najlepszy koktajl odżywiający i nawilżający, jaki można zaserwować skórze szczególnie zimą!

Postanowienie noworoczne – nawadnianie

Co ciekawe – zabieg nie musi, a wręcz nie powinien kończyć się w momencie opuszczenia gabinetu. Z myślą o potrzebach Pacjentów, Sunekos® ma w ofercie również suplement diety – Nutrakos Aminoshots. To saszetki do picia bezpośrednio lub rozpuszczania w wodzie, odżywiające cały organizm, w tym skórę, włosy i paznokcie.

Nutrakos Aminoshots stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, regeneruje tkankę łączną, poprawia elastyczność i kondycję skóry. Rutynę codziennego picia wody wzbogaconej właściwie wyselekcjonowanymi aminokwasami warto dołączyć do swoich noworocznych postanowień – nie tylko skóra, ale cały organizm z pewnością będą nam wdzięczne!

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ