Piękna w karnawale – najlepsze zabiegi!



Przed nami prawie dwa miesiące karnawału. Przygotowania do niego obejmują nie tylko planowanie tego jak, gdzie i z kim go uczcimy, ale również zastanawiamy się nad tym, jak siebie przygotować do „wielkiego wyjścia”. Myślimy nie tylko nad tym co na siebie założyć, ale również jak poprawić swój wygląd.

Na kilka tygodni przed planowanym przyjęciem lub wjazdem rezerwujemy fryzjera i manicurzystkę. To także dobry czas, żeby efektywnie spożytkować go na poprawę wyglądu twarzy i ciała u wykwalifikowanych specjalistów medycyny estetycznej i kosmetologii. Dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium radzi na jakie zabiegi się zdecydować i o czym pamiętać, aby terapia była efektywna.

W okresie karnawału chcemy wyglądać na zadbane, promienne, świeże i wypoczęte. Niektóre kobiety pragną usunąć drobny defekt urodowy, inne nieco się odmłodzić. Do tego, w sposób bardziej efektywny chcemy poprawić wygląd swojej sylwetki i usunąć zbędne owłosienie. Zależy nam również na ładnym uśmiechu, a tuż przed „wielkim wyjściem” chcą postawić kropkę nad „i” poprzez zabiegi upiększające.

– To dużo różnych kierunków działań, ale możliwych do zrealizowania, jeśli pacjentka zgłosi się do nas odpowiednio wcześnie. Kilka tygodni jest konieczne, ponieważ niektóre zabiegi dla osiągnięcia planowanego rezultatu wymagają kilku powtórzeń, inne potrzebują czasu na rekonwalescencję i pełne zadziałanie – tłumaczy dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium.

Z drugiej strony jesień i zima to idealne miesiące na zadbanie o wygląd skóry. Właśnie teraz można korzystać z większości zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii, również tych inwazyjnych, w przeciwieństwie do lata, kiedy duże promieniowanie UV to uniemożliwia. Specjaliści mogą więc dysponować pełną gamą metod i zabiegów, które zastosowane w odpowiednim schemacie, pozwolą uzyskać przez te kilka tygodni wspaniałe efekty.

Podstawa – przemyślany, indywidualny program urodowy

Ekspert uprzedza, że oczywiście są problemy urodowe, które będą wymagały dłuższej terapii. Ale jeśli nie borykasz się z trudnymi przebarwieniami, rozstępami, bliznami czy nie oczekujesz, że w miesiąc odmłodniejesz o 20 lat, jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z tego typu zabiegów, to zdecydowanie możesz całościowo poprawić swój wygląd nawet w takim czasie.

Dr Marek Wasiluk podkreśla, że kluczem do sukcesu jest dobra diagnoza i zaplanowanie terapii oraz wybranie zabiegów konkretnie do potrzeb i problemów pacjentki. Dlatego w kwestii najlepszych dla nas zabiegów powinniśmy się zdać na opinię specjalisty.

– Lekarz, który dysponuje szerokim zapleczem metod, wybierze zabiegi, które są adekwatne do problemu i uwarunkowań organizmu danej osoby, a nie te które akurat ma w ofercie. Poza tym tak zaplanuje ich wykonanie (kolejność, częstotliwość powtórzeń i parametry zabiegowe), aby dały jak najlepsze efekty w ograniczonym czasie, jaki mamy na przeprowadzenie terapii, a także, aby pacjentka zdążyła przebyć pełną rekonwalescencję do momentu, w którym planuje swoje wydarzenie. – Taka terapia jest na pewno intensywna i wymaga regularnego uczęszczania w tym czasie na zabiegi. Jednak odpowiednio przeprowadzona pozwala uzyskać upragniony efekt „wow” podczas „wielkiego wyjścia”.




Na jakie zabiegi postawić?

Jeśli masz niewiele czasu np. 2 tygodnie, musisz skoncentrować się na zabiegach, które zadziałają szybko i skutecznie, ale i nie będą wymagały rekonwalescencji.

– Odmładzająco zadziała toksyna botulinowa, która wygładzi czoło i kurze łapki wokół oczu. Odmładzające, ale i upiększające efekty da również kwas hialuronowy – można za jego pomocą wypełnić bruzdy np. wokół ust, poprawić kontur twarzy, wyrównać delikatną asymetrię, czy wymodelować usta. Dla uzyskania promiennej, świeżej cery proponuję zastosować osocze bogatopłytkowe, które najlepiej odżywia skórę i ulepsza jej pracę. Poza tym kosmetologia oferuje cały szereg zabiegów pielęgnacyjnych i odświeżających takich jak delikatne peelingi, czy zabiegi nawilżające skórę. Po nich twarz wygląda na wypoczętą. Możemy je w większości bez przeszkód stosować na 2 tygodnie przed „wielkim wyjściem”. Problemy estetycznej, jakie usuniemy w tym czasie to: wydepilujemy wąsik, usuniemy naczynka na twarzy lub małe zmiany skórne takie jak np. kaszaki. W kwestii modelowania sylwetki w tak krótkim czasie możemy postawić na bardziej inwazyjną metodę jaką jest lipoliza infekcyjna, która rozpuści tkankę tłuszczową, ale nie wymaga długiej rekonwalescencji. To bardzo dobra metoda na pozbycie się drobnych niedoskonałości na ciele, wygładzenie nierówności, ale na pewno nie zmniejszymy za jej pomocą całego rozmiaru. Podczas jednego zabiegu wykonamy również profesjonalną higienizację zębów i ich laserowe wybielanie, dzięki czemu uśmiech na pewno stanie się bardziej promienny – wyjaśnia specjalista Triclinium.

Jeżeli chcesz osiągnąć coś więcej przed karnawałem, to niestety trzeba poświęcić na to nieco więcej czasu. Co najmniej 6-8 tygodni. W tym czasie możesz przeprowadzić bardziej profesjonalną terapię, a nie tylko złagodzić niektóre problemy urodowe. Najlepsze zabiegi odmładzające, czyli działające poprzez regenerację takiej jak HIFU, laser frakcyjny czy rf mikroigłowa wymagają czasu na zadziałanie. Niektóre z nich także czasu na rekonwalescencję.

Poza tym wiele problemów potrzebuje serii zabiegów, dlatego 2 tygodnie to za krótko na ich wyeliminowanie, ale z drugiej strony czas przygotowań przed karnawałem może być dobrym momentem na rozpoczęcie takiej kuracji. Np. nieinwazyjne zabiegi modelujące sylwetkę, czy seria zabiegów depilacji laserowej, a także terapia antycellulitowa, przeciw przebarwieniom, usuwająca rozstępy, czy blizny to co najmniej kilka, regularnych wizyt w klinice. Po kilku tygodniach efekty będą jeszcze niepełne, choć na pewno już widoczne, ale za to na wiosnę na pewno gotowe! Warto więc się zastanowić, czy nie spożytkować zimowego, przed karnawałowego okresu w pełni na poprawę urody.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ