Smog niszczy twoją skórę. Jak ją pielęgnować zimą?



Nadmierna suchość, podrażnienia oraz przedwczesne starzenie się skóry – smog destrukcyjnie wpływa na cały nasz organizm. Niszczy również skórę. Unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia, spaliny samochodowe i dym papierosowy podrażniają ją i mogą przyczyniać się do powstawania alergii. Zastanawiasz się, jak chronić skórę zimą? Mamy kilka sposobów!

Zimowe miesiące nie sprzyjają urodzie. To czas, gdy coraz więcej osób boryka się z problemami skórnymi. Na mrozie policzki i nos pieką, dłonie pierzchną, a skóra staje się przesuszona i mało elastyczna. Nasze ciało woła o pomoc i wymaga natychmiastowej regeneracji.

– Duże różnice temperatur sprawiają, że skóra traci sporo wody, a co za tym idzie staje się podrażniona, szorstka w dotyku i mało elastyczna. Wyjście z pomieszczenia, w którym jest +20°C , na mróz sprzyja rozszerzaniu się naczynek i powstawaniu nieestetycznych pajączków. Zimą łatwiej o przesuszenia, ponieważ gruczoły łojowe produkują mniej sebum –
wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.

Pielęgnacja skóry zimą – jak zabezpieczyć cerę przed mrozem i smogiem?

W chłodne dni skóra potrzebuje przede wszystkim odżywienia. Przy wyborze odpowiednich kosmetyków, zwróć szczególną uwagę na skład. Wybieraj te z gliceryną, mocznikiem czy naturalnymi olejkami, które zawierają cenne witaminy. Ważne, by zabezpieczyć skórę przed zanieczyszczonym powietrzem, które przyczynia się do powstawania zmarszczek i alergii skórnych. Można temu zapobiegać, sięgając po preparaty z kompleksem anti-pollution, które stanowią przeciwsmogową tarczę ochronną.

– By utrzymać skórę w dobrej kondycji warto postawić na kompleksową pielęgnację. Podstawę powinien stanowić odpowiedni krem, który nawilży skórę, zabezpieczy ją przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza. Warto pamiętać o odżywczych maseczkach, które zregenerują naskórek. Zima to również odpowiedni czas, by pomyśleć o zabiegach, które pomogą zachować skórę w dobrej formie – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska.




Zabiegi w gabinecie, które warto wykonać zimą

W zimowe miesiące warto zdecydować się na zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Mniejsze promieniowanie słoneczne powoduje, że skóra jest mniej narażona na ryzyko przebarwień, a niskie temperatury sprawiają, że ewentualne podrażnienia pozabiegowe szybciej się goją. Zacznij od Oxybrazji. To odmiana mikrodermabrazji mechanicznej, która jest wykonywana przy użyciu sprężonego tlenu i soli fizjologicznej.

– W odróżnieniu od innych mikrodermabrazji ten zabieg wykonywany jest na zimno i mokro, co sprawia, że nie ma efektu podrażnienia skóry. Jest polecany nawet osobom z cerą naczyniową. Oxybrazja rozjaśnia, odświeża i wygładza skórę. Rozszerzone pory zostają zmniejszone. Sam zabieg jest dość krótki. Trwa około 20 minut i nie wymaga szczególnej rekonwalescencji – wyjaśnia ekspert.

Co jeszcze polecamy? Zima to idealny moment na mezoterapię. To zabieg, który polega na płytkich nakłuciach skóry w celu wprowadzenia do niej odpowiednich substancji (najczęściej kwasu hialuronowego). – Zabieg mezoterapii ujędrnia i nawilża skórę twarzy, szyi i dekoltu. Zmarszczki zostają zmniejszone, a owal twarzy ulega znacznej poprawie – mówi dr Kuźmińska. Czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu?

– Skóra, na której wykonywany jest zabieg, nie może mieć m.in. oznak stanu zapalnego, zmian o charakterze ropnym czy opryszczki. Po mezoterapii mogą wystąpić podrażnienia, zaczerwienienia i niewielkie ślady po nakłuciach. Objawy mogą utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni – dodaje ekspert.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ