Nadmierne wypadanie włosów – jak skutecznie walczyć z tym problemem?



Nadmierne wypadanie włosów – jak skutecznie walczyć z tym problemem? Może mieć podłoże hormonalne, wynikać z intensywnych zmian łojotokowych skóry czy zaburzeń wchłaniania – niezależnie od przyczyn nadmiernego wypadania włosów, traktujemy je jako problem estetyczny. Choć przeważnie staramy się walczyć z nim na własną rękę, coraz częściej pomóc mogą przede wszystkim sprawdzone rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej.

Intensywne wypadanie włosów dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Szeroki zakres zabiegów medycyny estetycznej obejmuje także te, które mają na celu walkę z łysieniem. Ich celem jest nie tylko zahamowanie problemu, ale i wzmocnienie włosów oraz regenerację mieszków włosowych. Odpowiednio dobrana metoda może zdziałać cuda i znacząco przyspieszyć wzrost nowych włosów. Najpopularniejsze zabiegi na włosy wskazuje dr Aleksandra Jagielska ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Innowacyjne rozwiązanie – peptydowa terapia DR. CYJ Hair Filler

Choć leczenie łysienia w klinikach medycyny estetycznej nie jest niczym nowym, na tle dobrze znanych nam metod wyróżnia się z pewnością DR. CYJ Hair Filler. To terapia peptydowa wykorzystująca unikalne połączenie siedmiu peptydów i kwasu hialuronowego, które po podaniu do skóry regenerują i odżywiają cebulki włosowe, powstrzymując łysienie i wzmacniając włosy.

– Terapia jest niesamowicie skuteczna, ponieważ działa na poziomie DNA komórek. Kwas hialuronowy ma za zadanie ułatwić przenikanie peptydów, witamin i aminokwasów. Kiedy składniki aktywne się od niego odłączają, a dzieje się to przez 14 dni od aplikacji, naśladują one obecne w naszym organizmie substancje, które odżywiają komórki odpowiedzialne za wzrost włosów –
tłumaczy dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic.

Terapia DR. CYJ Hair Filler
składa się z czterech zabiegów przeprowadzanych co dwa tygodnie. Z uwagi na skuteczność takiego leczenia i dłuższe działanie substancji aktywnych zawartych w preparacie, często stosuje się je po przeszczepie włosów.




Niezmienny numer 1 – mezoterapia skóry głowy

Od wielu lat numerem jeden w leczeniu łysienia jest mezoterapia skóry głowy, która polega na podaniu do skóry głowy mezokoktajlu ze składnikami aktywnymi hamującymi łysienie, odżywiającymi skórę i pobudzającymi wzrost nowych włosów. Mezoterapia ma na celu poprawę kondycji włosów, jednocześnie zagęszczając je, co widać szczególnie po kilku powtórzeniach. Zabieg ze względu na komfort pacjenta przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Komórki macierzyste w medycynie regeneracyjnej


– Sam zabieg polega na podaniu preparatu odżywczego poprzez serię niewielkich nakłuć w kilkucentymetrowych odstępach. Do iniekcji wykorzystujemy cienką i krótką igłę, aplikując za jej pomocą preparat odżywczy na głębokość kilku milimetrów. Taka procedura zapewnia szybkie działanie w przypadku praktycznie każdego rodzaju łysienia –
mówi dr Aleksandra Jagielska. Co ważne, metodą mezoterapii podaje się również preparat CGF ze skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CD34+.

Terapia CGF, czyli preparatem przygotowanym na bazie krwi pacjenta, aktywuje mikrokrążenie w skórze i pobudza wzrost komórek, dlatego właśnie stosuje się ją także w terapii wypadania włosów. Atutem takiego rozwiązania jest 100% bezpieczeństwo – metoda wykorzystuje biokompatybilny preparat, co niweluje ryzyko alergii i innych działań niepożądanych.

Chociaż zabiegi na włosy wymagają przeprowadzania pełnych serii, faktem jest, że są one skuteczne nawet wtedy, gdy sytuacja jest niezwykle trudna. Podczas konsultacji lekarz dobiera optymalne rozwiązanie, które pozwala pomóc praktycznie każdemu pacjentowi zmagającemu się z nadmiernym wypadaniem włosów.


Ekspert dr Aleksandra Jagielska

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ