Nadmierne wypadanie włosów – jak skutecznie walczyć z tym problemem?



Nadmierne wypadanie włosów – jak skutecznie walczyć z tym problemem? Może mieć podłoże hormonalne, wynikać z intensywnych zmian łojotokowych skóry czy zaburzeń wchłaniania – niezależnie od przyczyn nadmiernego wypadania włosów, traktujemy je jako problem estetyczny. Choć przeważnie staramy się walczyć z nim na własną rękę, coraz częściej pomóc mogą przede wszystkim sprawdzone rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej.

Intensywne wypadanie włosów dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Szeroki zakres zabiegów medycyny estetycznej obejmuje także te, które mają na celu walkę z łysieniem. Ich celem jest nie tylko zahamowanie problemu, ale i wzmocnienie włosów oraz regenerację mieszków włosowych. Odpowiednio dobrana metoda może zdziałać cuda i znacząco przyspieszyć wzrost nowych włosów. Najpopularniejsze zabiegi na włosy wskazuje dr Aleksandra Jagielska ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Innowacyjne rozwiązanie – peptydowa terapia DR. CYJ Hair Filler

Choć leczenie łysienia w klinikach medycyny estetycznej nie jest niczym nowym, na tle dobrze znanych nam metod wyróżnia się z pewnością DR. CYJ Hair Filler. To terapia peptydowa wykorzystująca unikalne połączenie siedmiu peptydów i kwasu hialuronowego, które po podaniu do skóry regenerują i odżywiają cebulki włosowe, powstrzymując łysienie i wzmacniając włosy.

– Terapia jest niesamowicie skuteczna, ponieważ działa na poziomie DNA komórek. Kwas hialuronowy ma za zadanie ułatwić przenikanie peptydów, witamin i aminokwasów. Kiedy składniki aktywne się od niego odłączają, a dzieje się to przez 14 dni od aplikacji, naśladują one obecne w naszym organizmie substancje, które odżywiają komórki odpowiedzialne za wzrost włosów –
tłumaczy dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic.

Terapia DR. CYJ Hair Filler
składa się z czterech zabiegów przeprowadzanych co dwa tygodnie. Z uwagi na skuteczność takiego leczenia i dłuższe działanie substancji aktywnych zawartych w preparacie, często stosuje się je po przeszczepie włosów.




Niezmienny numer 1 – mezoterapia skóry głowy

Od wielu lat numerem jeden w leczeniu łysienia jest mezoterapia skóry głowy, która polega na podaniu do skóry głowy mezokoktajlu ze składnikami aktywnymi hamującymi łysienie, odżywiającymi skórę i pobudzającymi wzrost nowych włosów. Mezoterapia ma na celu poprawę kondycji włosów, jednocześnie zagęszczając je, co widać szczególnie po kilku powtórzeniach. Zabieg ze względu na komfort pacjenta przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Komórki macierzyste w medycynie regeneracyjnej


– Sam zabieg polega na podaniu preparatu odżywczego poprzez serię niewielkich nakłuć w kilkucentymetrowych odstępach. Do iniekcji wykorzystujemy cienką i krótką igłę, aplikując za jej pomocą preparat odżywczy na głębokość kilku milimetrów. Taka procedura zapewnia szybkie działanie w przypadku praktycznie każdego rodzaju łysienia –
mówi dr Aleksandra Jagielska. Co ważne, metodą mezoterapii podaje się również preparat CGF ze skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CD34+.

Terapia CGF, czyli preparatem przygotowanym na bazie krwi pacjenta, aktywuje mikrokrążenie w skórze i pobudza wzrost komórek, dlatego właśnie stosuje się ją także w terapii wypadania włosów. Atutem takiego rozwiązania jest 100% bezpieczeństwo – metoda wykorzystuje biokompatybilny preparat, co niweluje ryzyko alergii i innych działań niepożądanych.

Chociaż zabiegi na włosy wymagają przeprowadzania pełnych serii, faktem jest, że są one skuteczne nawet wtedy, gdy sytuacja jest niezwykle trudna. Podczas konsultacji lekarz dobiera optymalne rozwiązanie, które pozwala pomóc praktycznie każdemu pacjentowi zmagającemu się z nadmiernym wypadaniem włosów.


Ekspert dr Aleksandra Jagielska

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ