Czy możliwe jest aby jednocześnie pozbyć się chomików, podwójnego podbródka i zliftingować owal twarzy?



Zmarszczki to nie jedyna oznaka starzenia się skóry, z jaką każdy z nas musi się zmierzyć. Nawet niewielkie depozyty tłuszczu w okolicy chomików i podbródka, w połączeniu z wiotkością skóry i działającą z wiekiem siłą grawitacji, prowadzą do opadania tkanek i utraty młodzieńczego owalu twarzy. Jak sobie z tym poradzić w możliwie skuteczny, a zarazem jak najmniej inwazyjny sposób?

Zmarszczki, wiotkość i nieprawidłowy kontur twarzy to charakterystyczne oznaki starzenia, będące efektem sztywności włókien kolagenowych, brakiem elastyczności oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najbardziej widać ją w obszarze żuchwy i podbródka, gdzie działająca na skórę siła grawitacji powoduje jej opadanie.

Właśnie wraz z pojawieniem się tzw. „chomików” i podwójnego podbródka, które nadają twarzy smutny wyraz i postarzają, tracimy młodzieńczy wygląd, na którym tak bardzo nam zależy i który chcielibyśmy zachować jak najdłużej. Jak sobie z tym poradzić? Czy istnieją na to skuteczne sposoby? Dotychczas stosowano np. nici liftingujące i lifting chirurgiczny lub różne sposoby lipolizy czy liposukcji.

Od bardzo niedawna w gabinetach pojawiła się najnowsza technologia ENDOLIFT, a tym samym nowoczesny zabieg laserowy, który stał się alternatywą dla inwazyjnej chirurgii plastycznej. Endolift jest zabiegiem jednorazowym, małoinwazyjnym i dającym natychmiastowy efekt. Na czym polega jego unikalność? Jak to możliwe, że decydując się na ten zabieg, w czasie jednej procedury skutecznie pozbywamy się chomików i podbródka oraz liftingujemy skórę?

Endolift – zabieg nowej generacji

Bez wstrzykiwania żadnych substancji, bezpiecznie i skutecznie Endolift pozwala uzyskać znakomite efekty porównywalne do chirurgicznego liftingu, choć jest zabiegiem mało inwazyjnym. Jak to możliwe? Otóż jest to zasługą zastosowanej w laserze diodowym LASEmaR 1500 L fali długości 1470 nm, pochłanianej tak przez wodę, jak i tkankę tłuszczową.

Podczas zabiegu używane są cienkie mikrowłókna światłowodowe, które pozwalają dotrzeć z energią dokładnie tam, gdzie to potrzebne. Oznacza to brak konieczności generowania wysokiej energii świetlnej, co czyni zabieg bardziej bezpiecznym i mniej inwazyjnym. Dzięki temu zabiegowi mamy szansę odzyskać tzw. trójkąt młodości, czyli owal twarzy w kształcie litery V.




Jak dokładnie wygląda i działa zabieg? Wykonywany jest on przez wykwalifikowanego lekarza i nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Pod skórę wprowadzane jest włókno mikro-optyczne, które pozwala oddziaływać i na skórę, i na tkankę tłuszczową. W ten sposób laser doprowadza do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz wywołuje termiczny efekt lipolityczny.

Idealny owal twarzy w czasie jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej

Endolift jednocześnie niszczy miejscowo zgromadzony tłuszcz oraz stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu, dzięki któremu skóra jest napięta i jędrna w miejscu wykonywania zabiegu. Jakie możliwości daje zabieg Endolift w praktyce? W ciągu jednej wizyty i krótkiego czasu rekonwalescencji, bez znieczulenia można wykonturować twarz, wygładzić drobne zmarszczki i ujędrnić skórę.

Dziś jeden bezpieczny i bardzo skuteczny zabieg wystarcza, by pozbyć się drugiego podbródka, zlikwidować tzw. „chomiki”, ujędrnić, wygładzić i zagęścić skórę nawet w najdelikatniejszych okolicach twarzy (np. dolna powieka), przywrócić owal twarzy, a także wymodelować i ujędrnić całą sylwetkę. Bowiem Endolift pozwala również przeprowadzić mało inwazyjny lifting i wyszczuplenie pośladków, okolicy kolan, ud, brzucha czy ramion.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ