Czy możliwe jest aby jednocześnie pozbyć się chomików, podwójnego podbródka i zliftingować owal twarzy?



Zmarszczki to nie jedyna oznaka starzenia się skóry, z jaką każdy z nas musi się zmierzyć. Nawet niewielkie depozyty tłuszczu w okolicy chomików i podbródka, w połączeniu z wiotkością skóry i działającą z wiekiem siłą grawitacji, prowadzą do opadania tkanek i utraty młodzieńczego owalu twarzy. Jak sobie z tym poradzić w możliwie skuteczny, a zarazem jak najmniej inwazyjny sposób?

Zmarszczki, wiotkość i nieprawidłowy kontur twarzy to charakterystyczne oznaki starzenia, będące efektem sztywności włókien kolagenowych, brakiem elastyczności oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najbardziej widać ją w obszarze żuchwy i podbródka, gdzie działająca na skórę siła grawitacji powoduje jej opadanie.

Właśnie wraz z pojawieniem się tzw. „chomików” i podwójnego podbródka, które nadają twarzy smutny wyraz i postarzają, tracimy młodzieńczy wygląd, na którym tak bardzo nam zależy i który chcielibyśmy zachować jak najdłużej. Jak sobie z tym poradzić? Czy istnieją na to skuteczne sposoby? Dotychczas stosowano np. nici liftingujące i lifting chirurgiczny lub różne sposoby lipolizy czy liposukcji.

Od bardzo niedawna w gabinetach pojawiła się najnowsza technologia ENDOLIFT, a tym samym nowoczesny zabieg laserowy, który stał się alternatywą dla inwazyjnej chirurgii plastycznej. Endolift jest zabiegiem jednorazowym, małoinwazyjnym i dającym natychmiastowy efekt. Na czym polega jego unikalność? Jak to możliwe, że decydując się na ten zabieg, w czasie jednej procedury skutecznie pozbywamy się chomików i podbródka oraz liftingujemy skórę?

Endolift – zabieg nowej generacji

Bez wstrzykiwania żadnych substancji, bezpiecznie i skutecznie Endolift pozwala uzyskać znakomite efekty porównywalne do chirurgicznego liftingu, choć jest zabiegiem mało inwazyjnym. Jak to możliwe? Otóż jest to zasługą zastosowanej w laserze diodowym LASEmaR 1500 L fali długości 1470 nm, pochłanianej tak przez wodę, jak i tkankę tłuszczową.

Podczas zabiegu używane są cienkie mikrowłókna światłowodowe, które pozwalają dotrzeć z energią dokładnie tam, gdzie to potrzebne. Oznacza to brak konieczności generowania wysokiej energii świetlnej, co czyni zabieg bardziej bezpiecznym i mniej inwazyjnym. Dzięki temu zabiegowi mamy szansę odzyskać tzw. trójkąt młodości, czyli owal twarzy w kształcie litery V.




Jak dokładnie wygląda i działa zabieg? Wykonywany jest on przez wykwalifikowanego lekarza i nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Pod skórę wprowadzane jest włókno mikro-optyczne, które pozwala oddziaływać i na skórę, i na tkankę tłuszczową. W ten sposób laser doprowadza do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz wywołuje termiczny efekt lipolityczny.

Idealny owal twarzy w czasie jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej

Endolift jednocześnie niszczy miejscowo zgromadzony tłuszcz oraz stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu, dzięki któremu skóra jest napięta i jędrna w miejscu wykonywania zabiegu. Jakie możliwości daje zabieg Endolift w praktyce? W ciągu jednej wizyty i krótkiego czasu rekonwalescencji, bez znieczulenia można wykonturować twarz, wygładzić drobne zmarszczki i ujędrnić skórę.

Dziś jeden bezpieczny i bardzo skuteczny zabieg wystarcza, by pozbyć się drugiego podbródka, zlikwidować tzw. „chomiki”, ujędrnić, wygładzić i zagęścić skórę nawet w najdelikatniejszych okolicach twarzy (np. dolna powieka), przywrócić owal twarzy, a także wymodelować i ujędrnić całą sylwetkę. Bowiem Endolift pozwala również przeprowadzić mało inwazyjny lifting i wyszczuplenie pośladków, okolicy kolan, ud, brzucha czy ramion.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ