Czy możliwe jest aby jednocześnie pozbyć się chomików, podwójnego podbródka i zliftingować owal twarzy?



Zmarszczki to nie jedyna oznaka starzenia się skóry, z jaką każdy z nas musi się zmierzyć. Nawet niewielkie depozyty tłuszczu w okolicy chomików i podbródka, w połączeniu z wiotkością skóry i działającą z wiekiem siłą grawitacji, prowadzą do opadania tkanek i utraty młodzieńczego owalu twarzy. Jak sobie z tym poradzić w możliwie skuteczny, a zarazem jak najmniej inwazyjny sposób?

Zmarszczki, wiotkość i nieprawidłowy kontur twarzy to charakterystyczne oznaki starzenia, będące efektem sztywności włókien kolagenowych, brakiem elastyczności oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najbardziej widać ją w obszarze żuchwy i podbródka, gdzie działająca na skórę siła grawitacji powoduje jej opadanie.

Właśnie wraz z pojawieniem się tzw. „chomików” i podwójnego podbródka, które nadają twarzy smutny wyraz i postarzają, tracimy młodzieńczy wygląd, na którym tak bardzo nam zależy i który chcielibyśmy zachować jak najdłużej. Jak sobie z tym poradzić? Czy istnieją na to skuteczne sposoby? Dotychczas stosowano np. nici liftingujące i lifting chirurgiczny lub różne sposoby lipolizy czy liposukcji.

Od bardzo niedawna w gabinetach pojawiła się najnowsza technologia ENDOLIFT, a tym samym nowoczesny zabieg laserowy, który stał się alternatywą dla inwazyjnej chirurgii plastycznej. Endolift jest zabiegiem jednorazowym, małoinwazyjnym i dającym natychmiastowy efekt. Na czym polega jego unikalność? Jak to możliwe, że decydując się na ten zabieg, w czasie jednej procedury skutecznie pozbywamy się chomików i podbródka oraz liftingujemy skórę?

Endolift – zabieg nowej generacji

Bez wstrzykiwania żadnych substancji, bezpiecznie i skutecznie Endolift pozwala uzyskać znakomite efekty porównywalne do chirurgicznego liftingu, choć jest zabiegiem mało inwazyjnym. Jak to możliwe? Otóż jest to zasługą zastosowanej w laserze diodowym LASEmaR 1500 L fali długości 1470 nm, pochłanianej tak przez wodę, jak i tkankę tłuszczową.

Podczas zabiegu używane są cienkie mikrowłókna światłowodowe, które pozwalają dotrzeć z energią dokładnie tam, gdzie to potrzebne. Oznacza to brak konieczności generowania wysokiej energii świetlnej, co czyni zabieg bardziej bezpiecznym i mniej inwazyjnym. Dzięki temu zabiegowi mamy szansę odzyskać tzw. trójkąt młodości, czyli owal twarzy w kształcie litery V.




Jak dokładnie wygląda i działa zabieg? Wykonywany jest on przez wykwalifikowanego lekarza i nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Pod skórę wprowadzane jest włókno mikro-optyczne, które pozwala oddziaływać i na skórę, i na tkankę tłuszczową. W ten sposób laser doprowadza do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz wywołuje termiczny efekt lipolityczny.

Idealny owal twarzy w czasie jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej

Endolift jednocześnie niszczy miejscowo zgromadzony tłuszcz oraz stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu, dzięki któremu skóra jest napięta i jędrna w miejscu wykonywania zabiegu. Jakie możliwości daje zabieg Endolift w praktyce? W ciągu jednej wizyty i krótkiego czasu rekonwalescencji, bez znieczulenia można wykonturować twarz, wygładzić drobne zmarszczki i ujędrnić skórę.

Dziś jeden bezpieczny i bardzo skuteczny zabieg wystarcza, by pozbyć się drugiego podbródka, zlikwidować tzw. „chomiki”, ujędrnić, wygładzić i zagęścić skórę nawet w najdelikatniejszych okolicach twarzy (np. dolna powieka), przywrócić owal twarzy, a także wymodelować i ujędrnić całą sylwetkę. Bowiem Endolift pozwala również przeprowadzić mało inwazyjny lifting i wyszczuplenie pośladków, okolicy kolan, ud, brzucha czy ramion.

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ

Temperatura powietrza a jego jakość

W ostatnich dniach w Polsce odnotowano znaczne spadki temperatur, a miejscami nawet rekordowo niskie wartości. Inwersje temperatury, niskie prędkości wiatru…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na nowoczesne i alternatywne metody wspierania…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ